Tulokset Taastrup open 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal hal2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
CR 15-99 |
29.34 |
|
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 13-14 |
31.11 |
|
|
Ylfa Lind Kristmannsdótt |
2008 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 0-12 å |
35.07 |
|
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør (DE |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.68 |
455 |
35.07 |
|
|
|
CR 0-12 år |
|
|
|
Entry time: 37.40 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.77 |
454 |
35.08 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.34 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.76 |
371 |
37.54 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.39 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.78 |
326 |
39.17 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.72 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.92 |
317 |
39.54 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.24 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.77 |
284 |
41.02 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.25 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.76 |
279 |
41.26 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.56 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.65 |
278 |
41.31 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.23 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabel Gudbrand |
2011 |
Albertslund IF |
+0.76 |
272 |
41.63 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.03 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Steen Halkier |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.92 |
263 |
42.07 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.61 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 18:32:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
CR 15-99 |
29.34 |
|
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 13-14 |
31.11 |
|
|
Ylfa Lind Kristmannsdótt |
2008 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 0-12 å |
35.07 |
|
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør (DE |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
559 |
32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
526 |
33.41 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.63 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dagmar Arna Sigurðardóttir |
2009 |
Iceland |
+0.69 |
520 |
33.53 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.32 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Iceland |
+0.67 |
508 |
33.81 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
493 |
34.14 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.82 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.56 |
474 |
34.60 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.63 |
454 |
35.10 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.83 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
446 |
35.29 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.73 |
441 |
35.43 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.56 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
437 |
35.53 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.06 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 18:32:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
CR 15-99 |
29.34 |
|
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 13-14 |
31.11 |
|
|
Ylfa Lind Kristmannsdótt |
2008 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 0-12 å |
35.07 |
|
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør (DE |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.59 |
708 |
30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.64 |
702 |
30.35 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.64 |
697 |
30.42 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
680 |
30.68 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
653 |
31.09 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.58 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.59 |
605 |
31.89 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ástrós Lovísa Hauksdóttir |
2008 |
Iceland |
+0.58 |
597 |
32.04 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.84 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.54 |
587 |
32.21 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Guðbjörg Bjartey Guðmundsd |
2005 |
Iceland |
+0.64 |
514 |
33.67 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
SICK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 18:32:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 18:34.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|