Results for Taastrup open 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal hal2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Butterfly Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
CR 15-99 |
59.66 |
|
|
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
CR 13-14 |
1:06.05 |
|
|
|
Ylfa Lind Kristmannsdótt |
2008 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 0-12 å |
1:15.43 |
|
|
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub (DE |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.74 |
397 |
1:15.43 |
|
|
|
CR 0-12 år |
|
|
|
Entry time: 1:17.48 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Auguste Balciunaite |
2011 |
Iceland |
+0.79 |
386 |
1:16.18 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.89 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
356 |
1:18.26 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.48 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.90 |
338 |
1:19.61 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.23 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.79 |
221 |
1:31.64 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.72 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.73 |
191 |
1:36.29 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.81 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.77 |
165 |
1:41.14 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.13 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
153 |
1:43.65 |
+28.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.11 |
(-8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.79 |
137 |
1:47.57 |
+32.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.75 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Lykke Piil Andersen |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 18:07:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Finale |
|
|
CR 15-99 |
59.66 |
|
|
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
CR 13-14 |
1:06.05 |
|
|
|
Ylfa Lind Kristmannsdótt |
2008 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 0-12 å |
1:15.43 |
|
|
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub (DE |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Iceland |
+0.78 |
553 |
1:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.20 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
535 |
1:08.30 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.79 |
508 |
1:09.52 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.70 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.80 |
440 |
1:12.91 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.31 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
425 |
1:13.74 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.37 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.76 |
420 |
1:14.07 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.59 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Stańczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
419 |
1:14.10 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.02 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freydís Lilja Bergþórsdóttir |
2009 |
Iceland |
+0.94 |
413 |
1:14.45 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.06 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
411 |
1:14.62 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.06 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.74 |
402 |
1:15.17 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.03 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 18:07:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Butterfly Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
CR 15-99 |
59.66 |
|
|
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
CR 13-14 |
1:06.05 |
|
|
|
Ylfa Lind Kristmannsdótt |
2008 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 0-12 å |
1:15.43 |
|
|
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub (DE |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
804 |
59.66 |
|
|
|
CR 15-999 år |
|
|
|
Entry time: 1:00.71 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
740 |
1:01.33 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.02 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
|
686 |
1:02.88 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.44 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
674 |
1:03.25 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.25 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
634 |
1:04.56 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.58 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.83 |
619 |
1:05.08 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.26 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
580 |
1:06.51 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.06 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
575 |
1:06.70 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.34 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
540 |
1:08.10 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.10 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
SICK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 18:07:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 18:16.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|