Resultat för Taastrup open 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal hal2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
CR 15-99 |
31.78 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup (DE |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 13-14 |
34.90 |
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmekl |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
CR 0-12 å |
36.94 |
|
|
Auguste Balciunaite |
2011 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Auguste Balciunaite |
2011 |
Iceland |
+0.83 |
499 |
36.94 |
|
|
|
CR 0-12 år |
|
|
|
Entry time: 37.26 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.77 |
485 |
37.28 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.66 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
292 |
44.12 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.19 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.70 |
287 |
44.38 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.04 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
251 |
46.44 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.70 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.82 |
244 |
46.85 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.58 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Lykke Piil Andersen |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.83 |
238 |
47.25 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.15 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.78 |
230 |
47.80 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.60 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.92 |
216 |
48.77 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.91 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
212 |
49.10 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.07 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 18:54:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
CR 15-99 |
31.78 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup (DE |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 13-14 |
34.90 |
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmekl |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
CR 0-12 å |
36.94 |
|
|
Auguste Balciunaite |
2011 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
591 |
34.90 |
|
|
|
CR 13-14 år |
|
|
|
Entry time: 35.63 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Margrét Anna Lapas |
2009 |
Iceland |
+0.71 |
580 |
35.13 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.38 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
497 |
36.98 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.55 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
488 |
37.20 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.73 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
481 |
37.38 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.82 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.73 |
476 |
37.51 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.83 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.78 |
470 |
37.67 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.14 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.81 |
425 |
38.97 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.64 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
424 |
38.98 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.92 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
408 |
39.48 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.57 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 18:54:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
CR 15-99 |
31.78 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup (DE |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 13-14 |
34.90 |
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmekl |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
CR 0-12 å |
36.94 |
|
|
Auguste Balciunaite |
2011 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
743 |
32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.80 |
710 |
32.84 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.69 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
689 |
33.17 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
661 |
33.62 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.25 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Bjerregaard Hansen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.85 |
623 |
34.30 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.77 |
609 |
34.55 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.29 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
595 |
34.82 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.46 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Bak |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
579 |
35.15 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.23 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
572 |
35.28 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.04 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sunneva Bergmann Ásbjörnsd |
2007 |
Iceland |
+0.68 |
557 |
35.61 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 18:54:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 18:55.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|