Resultater for Vest årgang 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 16.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
777 |
1:05.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.01 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
626 |
1:10.70 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.39 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
572 |
1:12.85 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.97 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
533 |
1:14.56 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.32 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
532 |
1:14.63 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.87 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
528 |
1:14.79 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.50 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
475 |
1:17.47 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.97 |
(-7.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luis Cayetano Alonso |
2009 |
Rødding Svømmeklub |
|
470 |
1:17.77 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.71 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
470 |
1:17.78 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.32 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
455 |
1:18.59 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.58 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
448 |
1:19.00 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.48 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
421 |
1:20.65 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.38 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
419 |
1:20.79 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.84 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
418 |
1:20.83 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.33 |
(-8.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
418 |
1:20.84 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.27 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
412 |
1:21.22 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.82 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
410 |
1:21.39 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.84 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
403 |
1:21.86 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.28 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
397 |
1:22.26 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.68 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
394 |
1:22.45 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.47 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tobias Philippsen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
391 |
1:22.70 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.65 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
386 |
1:23.04 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.10 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
382 |
1:23.29 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.74 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
379 |
1:23.52 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.87 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
376 |
1:23.76 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.99 |
(-8.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
341 |
1:26.50 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.07 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
331 |
1:27.42 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.16 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
324 |
1:27.97 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.49 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
321 |
1:28.31 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.36 |
(-9.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
308 |
1:29.49 |
+23.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.05 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
302 |
1:30.05 |
+24.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.80 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
296 |
1:30.69 |
+24.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.06 |
(-7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
282 |
1:32.14 |
+26.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.73 |
(-12.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
280 |
1:32.41 |
+26.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.98 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
280 |
1:32.43 |
+26.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.67 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
263 |
1:34.36 |
+28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Nicolaj Bay Madsen |
2009 |
Gudme Svømme Klub |
|
243 |
1:36.89 |
+31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
- |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-04-2023 16:30:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2023 16:36.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|