Results for Vest årgang 2023
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
669 |
59.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.95 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
549 |
1:03.96 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.02 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
523 |
1:04.99 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.19 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
514 |
1:05.36 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.39 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
511 |
1:05.51 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.04 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
506 |
1:05.72 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.94 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
487 |
1:06.56 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
455 |
1:08.08 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.41 |
(-8.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
423 |
1:09.76 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.52 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
418 |
1:10.02 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.85 |
(-11.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
388 |
1:11.77 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.11 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
380 |
1:12.30 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.62 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
379 |
1:12.32 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.36 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
376 |
1:12.51 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.42 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
370 |
1:12.91 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.92 |
(-9.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
361 |
1:13.53 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.97 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicolaj Bay Madsen |
2009 |
Gudme Svømme Klub |
|
361 |
1:13.56 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
359 |
1:13.69 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.88 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
353 |
1:14.10 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.93 |
(-6.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
349 |
1:14.37 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.15 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Luis Cayetano Alonso |
2009 |
Rødding Svømmeklub |
|
344 |
1:14.75 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.21 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
332 |
1:15.62 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.90 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
329 |
1:15.81 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.48 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tobias Philippsen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
327 |
1:16.01 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.10 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
322 |
1:16.40 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
314 |
1:17.02 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.13 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
300 |
1:18.19 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
290 |
1:19.07 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
287 |
1:19.39 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
286 |
1:19.45 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.32 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
284 |
1:19.68 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.63 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
274 |
1:20.56 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.53 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
273 |
1:20.69 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.71 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
271 |
1:20.92 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
254 |
1:22.69 |
+22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
250 |
1:23.04 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.43 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
243 |
1:23.91 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.13 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
242 |
1:23.95 |
+24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
234 |
1:24.95 |
+25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
210 |
1:28.10 |
+28.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.33 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-04-2023 18:10:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2023 18:14.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|