Resultater for Vest årgang 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Kolding Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
766 |
1:14.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.03 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Marie Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
624 |
1:19.50 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.35 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
607 |
1:20.23 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.08 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
575 |
1:21.72 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.02 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
564 |
1:22.22 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.75 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
557 |
1:22.59 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.53 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Øgendahl |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
548 |
1:23.00 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.59 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
525 |
1:24.20 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.63 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
514 |
1:24.79 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.46 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
511 |
1:24.99 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.85 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
490 |
1:26.17 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.98 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Udbye |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
469 |
1:27.45 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.03 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
453 |
1:28.46 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.78 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
451 |
1:28.57 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.96 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
450 |
1:28.65 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.82 |
(-10.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
438 |
1:29.42 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
437 |
1:29.55 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.34 |
(-20.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maya Kjær |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
423 |
1:30.52 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.10 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Freja Kawa |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
408 |
1:31.62 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.08 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
Frem Odense |
|
403 |
1:31.95 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.08 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
398 |
1:32.38 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.11 |
(-18.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kamma Bernt |
2010 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
396 |
1:32.54 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.70 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
394 |
1:32.66 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.73 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
385 |
1:33.41 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.51 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
381 |
1:33.67 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding SK |
|
381 |
1:33.74 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.73 |
(-17.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
372 |
1:34.45 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.74 |
(-9.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
371 |
1:34.57 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.40 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
369 |
1:34.72 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.72 |
(-6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
363 |
1:35.20 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.71 |
(-12.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
351 |
1:36.28 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.04 |
(-10.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
348 |
1:36.60 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.80 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
337 |
1:37.57 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.68 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
314 |
1:39.96 |
+25.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.81 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
312 |
1:40.19 |
+25.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.07 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-04-2023 16:12:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2023 16:24.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|