Resultater for Øst Junior/Senior langbane 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 1630
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
EAST KILLBRIDE BADET |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer Junior - Indledende heat |
|
|
DR |
25.24 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Barcelona (ESP) |
03-08-2013 |
|
|
|
|
DJR |
26.92 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Brønshøj (DEN) |
02-04-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
|
639 |
28.36 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.71 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
607 |
28.85 |
+0.49 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.44 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
567 |
29.51 |
+1.15 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.16 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mie Korsman Ankersen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
550 |
29.80 |
+1.44 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.78 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
537 |
30.04 |
+1.68 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.22 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
|
528 |
30.21 |
+1.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
527 |
30.24 |
+1.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
524 |
30.29 |
+1.93 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
523 |
30.32 |
+1.96 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
520 |
30.37 |
+2.01 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.18 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
503 |
30.70 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.99 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
498 |
30.82 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
494 |
30.90 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI - Greve |
|
493 |
30.92 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
489 |
31.00 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.49 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
485 |
31.08 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
484 |
31.11 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
477 |
31.26 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.14 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
476 |
31.27 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.74 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
|
474 |
31.33 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
GTI - Greve |
|
469 |
31.44 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
467 |
31.47 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
466 |
31.49 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
462 |
31.58 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.49 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Frida Gram Peters |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
462 |
31.59 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
456 |
31.73 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.67 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
452 |
31.83 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
449 |
31.89 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.45 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
446 |
31.96 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.20 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
439 |
32.12 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
433 |
32.29 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Anna Steen Petersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
433 |
32.29 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.23 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
427 |
32.42 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
423 |
32.52 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.43 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
422 |
32.57 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.79 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
415 |
32.74 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
409 |
32.89 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
379 |
33.73 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 18:10:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer Senior - Indledende heat |
|
|
DR |
25.24 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Barcelona (ESP) |
03-08-2013 |
|
|
|
|
DJR |
26.92 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim (DEN) |
Brønshøj (DEN) |
02-04-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
702 |
27.48 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.23 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
|
672 |
27.89 |
+0.41 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.39 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
|
639 |
28.36 |
+0.88 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.71 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
607 |
28.85 |
+1.37 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.44 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
|
604 |
28.89 |
+1.41 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.57 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
567 |
29.51 |
+2.03 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.16 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
560 |
29.63 |
+2.15 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.85 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mie Korsman Ankersen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
550 |
29.80 |
+2.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.78 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
544 |
29.91 |
+2.43 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 28.54 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
537 |
30.04 |
+2.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.22 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
537 |
30.04 |
+2.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.84 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
|
528 |
30.21 |
+2.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
527 |
30.24 |
+2.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
526 |
30.26 |
+2.78 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.60 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
524 |
30.29 |
+2.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
|
523 |
30.31 |
+2.83 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.27 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
523 |
30.32 |
+2.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
520 |
30.37 |
+2.89 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.18 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
|
510 |
30.56 |
+3.08 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.68 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
|
504 |
30.68 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.94 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
503 |
30.70 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.99 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
498 |
30.82 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
494 |
30.90 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI - Greve |
|
493 |
30.92 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
489 |
31.00 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.49 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frederikke Elster |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
|
486 |
31.07 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.58 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
485 |
31.08 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
484 |
31.11 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
477 |
31.26 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.14 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
476 |
31.27 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.74 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
|
474 |
31.33 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
GTI - Greve |
|
469 |
31.44 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
467 |
31.47 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
466 |
31.49 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
462 |
31.58 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.49 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Frida Gram Peters |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
462 |
31.59 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
456 |
31.73 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.67 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
452 |
31.83 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
449 |
31.89 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.45 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
446 |
31.96 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.20 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
439 |
32.12 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Nikoline Marie Lange |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
439 |
32.13 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.11 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=43 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
433 |
32.29 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=43 |
|
Anna Steen Petersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
433 |
32.29 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.23 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
427 |
32.42 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
423 |
32.52 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.43 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
422 |
32.57 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.79 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
415 |
32.74 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
409 |
32.89 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
379 |
33.73 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 18:10:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2023 19:12.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|