Resultater for Øst Junior/Senior langbane 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 1630
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
EAST KILLBRIDE BADET |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer Junior - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
697 |
4:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.18 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
676 |
4:10.64 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:02.31 |
(+8.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
643 |
4:14.97 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:17.13 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
633 |
4:16.30 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:09.10 |
(+7.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
629 |
4:16.80 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.37 |
(+12.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
628 |
4:16.96 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:14.54 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
623 |
4:17.66 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:02.99 |
(+14.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
611 |
4:19.30 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.12 |
(+3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Holst Bøgeskov |
2006 |
GTI - Tune I.F. |
|
602 |
4:20.53 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:18.81 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
GTI - Greve |
|
599 |
4:20.93 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.81 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
598 |
4:21.09 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:14.77 |
(+6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Calvin Konge Neess |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
|
553 |
4:28.03 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:13.50 |
(+14.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
538 |
4:30.45 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:17.43 |
(+13.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
529 |
4:32.07 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:34.26 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
522 |
4:33.27 |
+25.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.95 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
516 |
4:34.25 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:32.97 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lasse S. Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
491 |
4:38.85 |
+30.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.21 |
(+11.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
481 |
4:40.87 |
+32.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:32.09 |
(+8.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
479 |
4:41.21 |
+33.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.51 |
(+7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
450 |
4:46.97 |
+38.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.59 |
(+6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 17:17:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer Senior - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
697 |
4:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.18 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
676 |
4:10.64 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:02.31 |
(+8.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
661 |
4:12.51 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:02.02 |
(+10.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
643 |
4:14.97 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:17.13 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
633 |
4:16.30 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:09.10 |
(+7.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
629 |
4:16.80 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.37 |
(+12.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
628 |
4:16.96 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:14.54 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
627 |
4:17.07 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:14.65 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
623 |
4:17.66 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:02.99 |
(+14.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
611 |
4:19.30 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.12 |
(+3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
604 |
4:20.27 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:13.44 |
(+6.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Holst Bøgeskov |
2006 |
GTI - Tune I.F. |
|
602 |
4:20.53 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:18.81 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viktor Junker Neldeberg |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
|
600 |
4:20.91 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:14.85 |
(+6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
GTI - Greve |
|
599 |
4:20.93 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.81 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
598 |
4:21.09 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:14.77 |
(+6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Hansen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
|
579 |
4:23.92 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.20 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
|
578 |
4:24.19 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:18.52 |
(+5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kasper Thorn |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
|
559 |
4:27.13 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:14.72 |
(+12.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Calvin Konge Neess |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
|
553 |
4:28.03 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:13.50 |
(+14.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Ringsted Svømme Klub |
|
551 |
4:28.41 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:18.32 |
(+10.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lukas Frederiksen |
2004 |
Helsinge Svømmeklub |
|
542 |
4:29.85 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:20.07 |
(+9.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
538 |
4:30.45 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:17.43 |
(+13.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
529 |
4:32.07 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:34.26 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mads Lind |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
524 |
4:32.87 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:17.63 |
(+15.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
522 |
4:33.27 |
+25.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.95 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
William Leth |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
517 |
4:34.11 |
+25.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.73 |
(+14.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Thor Andersen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
516 |
4:34.25 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:32.97 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lasse S. Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
491 |
4:38.85 |
+30.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.21 |
(+11.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
481 |
4:40.87 |
+32.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:32.09 |
(+8.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
479 |
4:41.21 |
+33.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.51 |
(+7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
450 |
4:46.97 |
+38.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.59 |
(+6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 17:17:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2023 17:25.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|