Resultater for Øst Junior/Senior langbane 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 1630
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
EAST KILLBRIDE BADET |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer Junior - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Berlin |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
|
630 |
25.97 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.07 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
GTI - Tune I.F. |
|
603 |
26.35 |
+0.38 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.25 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
591 |
26.53 |
+0.56 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.08 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Rendlev |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
577 |
26.75 |
+0.78 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.36 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
568 |
26.88 |
+0.91 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.69 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
566 |
26.92 |
+0.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.91 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
564 |
26.95 |
+0.98 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.77 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
558 |
27.04 |
+1.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.05 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
549 |
27.19 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.36 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
545 |
27.25 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.98 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
542 |
27.30 |
+1.33 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 27.39 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
532 |
27.48 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.06 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
528 |
27.55 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.96 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Vestergaard |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
527 |
27.56 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.83 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
524 |
27.61 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.90 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
521 |
27.66 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.69 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
519 |
27.71 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
511 |
27.84 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.34 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
510 |
27.87 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.97 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
508 |
27.91 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.05 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
498 |
28.08 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
497 |
28.10 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.02 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Noah Lester |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
497 |
28.11 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.50 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sebastian Roesen Larsen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
494 |
28.16 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.90 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
487 |
28.30 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.13 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
483 |
28.38 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.14 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
481 |
28.42 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.05 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
474 |
28.56 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.27 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elias Jensen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
471 |
28.62 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.44 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emil Gram Peters |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
458 |
28.88 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.02 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
457 |
28.90 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.70 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
456 |
28.93 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
455 |
28.94 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.89 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
453 |
28.99 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.57 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
447 |
29.12 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.96 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
440 |
29.27 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.51 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Marinus Leisvig |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
433 |
29.42 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Oliver Deren |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
422 |
29.69 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.51 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Karl Elberg Høier |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
414 |
29.87 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.57 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
404 |
30.11 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
379 |
30.77 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.60 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
376 |
30.83 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.49 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Brix Søhoel |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 18:17:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer Senior - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antoine Ohn |
2002 |
Lyngby Svømmeklub |
|
640 |
25.84 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.75 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Berlin |
2005 |
Rønne Svømme Klub |
|
630 |
25.97 |
+0.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.07 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
GTI - Tune I.F. |
|
603 |
26.35 |
+0.51 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.25 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thor Majvig Mogensen |
2004 |
Hillerød Svømmeklub |
|
599 |
26.41 |
+0.57 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.29 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
591 |
26.53 |
+0.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.08 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jens Saugmann |
1996 |
SvømmeKlubben SYD |
|
581 |
26.68 |
+0.84 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.64 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
580 |
26.69 |
+0.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.20 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
579 |
26.71 |
+0.87 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 26.97 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Rendlev |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
577 |
26.75 |
+0.91 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.36 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matthias Hansen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
|
575 |
26.78 |
+0.94 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.97 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Løhr |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
|
574 |
26.79 |
+0.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.48 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
568 |
26.88 |
+1.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.69 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
566 |
26.92 |
+1.08 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.91 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
|
564 |
26.95 |
+1.11 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.26 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
564 |
26.95 |
+1.11 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.77 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
|
558 |
27.04 |
+1.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.72 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
558 |
27.04 |
+1.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.05 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
|
556 |
27.07 |
+1.23 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 26.49 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
549 |
27.19 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.36 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
545 |
27.25 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.98 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
542 |
27.30 |
+1.46 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 27.39 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
542 |
27.30 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.24 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Ringsted Svømme Klub |
|
533 |
27.45 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.88 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
532 |
27.48 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.06 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
528 |
27.55 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.96 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frederik Vestergaard |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
527 |
27.56 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.83 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
524 |
27.61 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.90 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
521 |
27.66 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.69 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
520 |
27.69 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.16 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
519 |
27.71 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
511 |
27.84 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.34 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
510 |
27.87 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.97 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
508 |
27.91 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.05 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Tobias Mølbak |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
501 |
28.03 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.85 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
498 |
28.08 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
497 |
28.10 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.02 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Noah Lester |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
497 |
28.11 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.50 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sebastian Roesen Larsen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
494 |
28.16 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.90 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
492 |
28.20 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.37 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Christian Christensen |
1991 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
491 |
28.21 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.36 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
487 |
28.30 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.13 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
483 |
28.38 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.14 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Mads Emil Christiansen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
481 |
28.42 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.05 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
474 |
28.56 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.27 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Elias Jensen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
471 |
28.62 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.44 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Emil Gram Peters |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
458 |
28.88 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.02 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
457 |
28.90 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.70 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
456 |
28.93 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
455 |
28.94 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.89 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
GTI - Greve |
|
455 |
28.95 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Mathias Hemmingsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
453 |
28.99 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.57 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
447 |
29.12 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.96 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
440 |
29.27 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.51 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Marinus Leisvig |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
433 |
29.42 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Oliver Deren |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
422 |
29.69 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.51 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
414 |
29.86 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Karl Elberg Høier |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
414 |
29.87 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.57 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
404 |
30.11 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
379 |
30.77 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.60 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
376 |
30.83 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.49 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Brix Søhoel |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Villads Brasch Jensen |
2004 |
GTI - Greve |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 18:17:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-03-2023 19:12.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|