Results for Vest Senior/Junior Langbane 2023
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
52.69 |
|
|
|
Pernille Blume |
1994 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Budapest (HUN) |
28-07-2017 |
|
|
|
|
DJR |
55.10 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Brønshøj (DEN) |
23-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
767 |
56.48 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.25 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
671 |
59.04 |
+2.56 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.01 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
668 |
59.13 |
+2.65 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.06 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
659 |
59.42 |
+2.94 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.76 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
636 |
1:00.12 |
+3.64 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.52 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
635 |
1:00.15 |
+3.67 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.09 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
629 |
1:00.35 |
+3.87 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 59.67 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
620 |
1:00.61 |
+4.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.71 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
619 |
1:00.65 |
+4.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.69 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
610 |
1:00.94 |
+4.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.40 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
608 |
1:01.02 |
+4.54 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.97 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
603 |
1:01.19 |
+4.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.93 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
589 |
1:01.66 |
+5.18 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.88 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
584 |
1:01.84 |
+5.36 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.08 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
583 |
1:01.88 |
+5.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.76 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
581 |
1:01.94 |
+5.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.59 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
579 |
1:02.01 |
+5.53 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.11 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
574 |
1:02.21 |
+5.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.23 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
572 |
1:02.26 |
+5.78 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 59.21 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
566 |
1:02.51 |
+6.03 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.96 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
563 |
1:02.59 |
+6.11 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.69 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
Swim Team Neptun |
|
562 |
1:02.65 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.60 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
556 |
1:02.87 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.53 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
556 |
1:02.87 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.14 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
556 |
1:02.88 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.23 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
554 |
1:02.95 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.96 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
549 |
1:03.13 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.45 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
547 |
1:03.22 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.21 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
542 |
1:03.39 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.35 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
535 |
1:03.68 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.08 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
534 |
1:03.72 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.41 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
526 |
1:04.02 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.02 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
524 |
1:04.10 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.84 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
523 |
1:04.16 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.54 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
522 |
1:04.20 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.25 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
522 |
1:04.22 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.36 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
516 |
1:04.44 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.66 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Karoline Kristensen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
|
514 |
1:04.54 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.60 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
507 |
1:04.82 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.89 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
503 |
1:04.98 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.22 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
502 |
1:05.06 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.70 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
499 |
1:05.19 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.75 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=43 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
498 |
1:05.23 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.00 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=43 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
498 |
1:05.23 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.43 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
497 |
1:05.25 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.64 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
489 |
1:05.61 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.67 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
489 |
1:05.63 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.48 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
486 |
1:05.75 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.80 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
|
485 |
1:05.80 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.67 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
482 |
1:05.92 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.28 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
|
482 |
1:05.93 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.46 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
475 |
1:06.23 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.06 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
475 |
1:06.26 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.46 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
469 |
1:06.52 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.98 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
467 |
1:06.63 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.89 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
457 |
1:07.12 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.79 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
456 |
1:07.16 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.38 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
447 |
1:07.62 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.40 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
444 |
1:07.76 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.31 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
435 |
1:08.22 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.15 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
394 |
1:10.52 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.83 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
|
374 |
1:11.77 |
+15.29 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:14.04 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
72 |
2:04.22 |
+1:07.74 |
|
|
S7 |
|
|
|
Entry time: 1:58.67 |
(+5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iris Julia Berger |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
Swim Team Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 09:59:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 11:46.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|