Tulokset Matti Mattsson Uinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Jakso 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Mattsson Uinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Keskustan uimahalli |
Järjestäjä: |
Porin Uimaseura Ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.03.2023 - 25.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
SM-raja |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niilo Lappalainen |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
1:21.21 |
|
|
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:24.13 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Kannisto |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:28.22 |
+7.01 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:29.52 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frans Friman |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
|
1:32.07 |
+10.86 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:37.33 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matias Halmu |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
1:34.59 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.55 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peetu Jussila |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:38.49 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.55 |
(+3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aku Kokkonen |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
1:39.35 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.66 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olli Sukanen |
2013 |
Vanders |
|
|
1:42.68 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liam Conniffe |
2013 |
Vanders |
|
|
1:43.90 |
+22.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.03 |
(-8.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasimir Patosaari |
2011 |
Vanders |
|
|
1:45.16 |
+23.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.98 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Markus Tervajoki |
2013 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
1:47.43 |
+26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Salonen |
2013 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:54.83 |
+33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Taito Huilla |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
1:58.39 |
+37.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.08 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.3.2023 14.17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
SM-raja |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuure Pikkuhuhta |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:06.93 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:07.90 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Verneri Mäkinen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
|
1:19.39 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.82 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niilo Lehtinen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
|
1:20.73 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.29 |
(+4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elmeri Osmala |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
1:25.22 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.92 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viljami Rautiainen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:25.24 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.73 |
(-8.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milo Viskari |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
1:25.89 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.10 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kevin van Rooij |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
1:31.19 |
+24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Pirskanen |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:32.48 |
+25.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.87 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matvey Chekhonin |
2009 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:33.92 |
+26.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.20 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Teemu Askola |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
1:35.12 |
+28.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.96 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matias Nieminen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
1:42.79 |
+35.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.88 |
(-9.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Toivo Huilla |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:44.82 |
+37.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.92 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eemeli Mustajärvi |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:45.51 |
+38.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.94 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Kautto |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:49.47 |
+42.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.91 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Konsta Heinonen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Skants |
2010 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.3.2023 14.17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet 15-16 vuotiaat - Final |
|
|
SM-raja |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roope Koskela |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:00.78 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:01.17 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markuss Justovics |
2007 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:05.59 |
+4.81 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:04.59 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
|
|
1:07.30 |
+6.52 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:08.39 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wili Laiho |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:10.31 |
+9.53 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:07.33 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leevi Lahtinen |
2008 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
1:10.73 |
+9.95 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:12.48 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Przado |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
|
1:12.79 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.37 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:16.67 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.43 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaspar Ragnar Markus Varik |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
1:17.25 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.24 |
(-5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alvar Tuomenoksa |
2008 |
Octopus Lohja |
|
|
1:17.56 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matias Rauhala |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
|
1:19.70 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.61 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tuomas Lumme |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
1:20.11 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.65 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kaapo Jokinen |
2007 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:20.65 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.45 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Antti Sauroja |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
1:22.75 |
+21.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.67 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.3.2023 14.17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
SM-raja |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Claes Fjellström |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:02.49 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:00.70 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joonatan Davie |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:02.56 |
+0.07 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:01.64 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
|
|
1:02.58 |
+0.09 |
|
SM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Risto Martikainen |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:04.38 |
+1.89 |
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 1:01.16 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juho Törmä |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:08.06 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.39 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joni Routamo |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
1:08.83 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.39 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aarni Linderborg |
2005 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
|
1:10.05 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.75 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.3.2023 14.17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.03.2023 14.17.59 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|