Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Porvoon uimahalli |
Järjestäjä: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11.03.2023 - 11.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Vapaauinti P10, P11, P12, M 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arkhip Senko |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
163 |
36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Chervyakov |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
130 |
39.74 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Dzura |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
127 |
40.07 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ewen Cameron |
2013 |
Cetus Espoo |
-.-- |
94 |
44.32 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arseni Borouhhin |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
88 |
45.21 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuel Koskenniemi |
2013 |
Cetus Espoo |
-.-- |
71 |
48.58 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Haotian Zeng |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
63 |
50.47 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lassi Liukkonen |
2013 |
Cetus Espoo |
-.-- |
60 |
51.28 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eetu Paulamäki |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
44 |
56.73 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Akseli Turunen |
2013 |
Cetus Espoo |
-.-- |
41 |
58.16 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Suomela |
2013 |
Cetus Espoo |
-.-- |
40 |
58.85 |
+22.00 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valter Laitinen |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.3.2023 15.32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Vapaauinti P10, P11, P12, M 11 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aatos Streng |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
104 |
42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Hulkkonen |
2012 |
Cetus Espoo |
-.-- |
86 |
45.51 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Saarilahti |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
84 |
45.94 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Semuel Perov |
2012 |
Cetus Espoo |
-.-- |
82 |
46.36 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrik Zilliacus |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
78 |
47.11 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Puukko |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
-.-- |
69 |
49.08 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Otso Ekholm |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Maxim Shorkhov |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.3.2023 15.32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Vapaauinti P10, P11, P12, M 12 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
201 |
34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.3.2023 15.32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Vapaauinti P10, P11, P12, M 13 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
478 |
25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miska Korkalainen |
2006 |
Voikkaan Viesti |
-.-- |
413 |
27.06 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eero Tandefelt-Kauste |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
409 |
27.14 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Atso Lindström |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
389 |
27.60 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Konrad Bäckström |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
373 |
28.00 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Kullberg |
2009 |
Uinti Imatra |
-.-- |
349 |
28.61 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matvei Mindukshov |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
244 |
32.26 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
240 |
32.42 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Petri Tykkä |
1976 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
235 |
32.65 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olli Kaure |
1983 |
Elite Uinti ry |
-.-- |
225 |
33.11 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aki Korhonen |
2010 |
Uinti Imatra |
-.-- |
204 |
34.20 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ahti Tirkkonen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
195 |
34.75 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Samuel Togneri |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
100 |
43.37 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.3.2023 15.32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11.03.2023 15.32.53 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|