Resultat för Sportringen Sprint Meet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Session 2
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Burlövsbadet |
Arrangör: |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 4 feb 2023 till den 5 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilly Renlund |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.59 |
476 |
1:11.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.41 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elly Vendel |
2010 |
Ängelholms Simsällskap |
+0.74 |
460 |
1:11.82 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.29 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.75 |
453 |
1:12.21 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.22 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Erixon |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.65 |
450 |
1:12.37 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.19 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kajsa Berg |
2009 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.67 |
389 |
1:15.99 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.93 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilda L Christensen |
2010 |
Simklubben Poseidon |
+0.64 |
350 |
1:18.70 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.04 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Holmqvist |
2009 |
Simklubben Poseidon |
|
337 |
1:19.71 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.96 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Nettleingham |
2009 |
Simklubben Ran |
+0.78 |
328 |
1:20.43 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.17 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-04 18:21:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nellie Björkqvist |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.48 |
562 |
1:07.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.31 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vicky Luc |
2007 |
Kristianstads SLS |
+0.76 |
551 |
1:07.65 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.07 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Rundgren |
2008 |
Ystads Simsällskap |
+0.80 |
495 |
1:10.11 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.02 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hedda Lennartsson |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.68 |
411 |
1:14.58 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.81 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hedda Toth |
2007 |
Simklubben Poseidon |
+0.70 |
391 |
1:15.87 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.34 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Svensson |
2007 |
Kristianstads SLS |
+0.57 |
373 |
1:17.04 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.91 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tyra Ekeberg |
2007 |
Simklubben Poseidon |
|
359 |
1:18.05 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.25 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Lindström |
2008 |
SK Triton |
+0.77 |
353 |
1:18.43 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.07 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-04 18:21:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Bergman |
2001 |
Simklubben Poseidon |
+0.80 |
680 |
1:03.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.48 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tea Winblad |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.60 |
675 |
1:03.22 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.44 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Liljeqvist |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.78 |
675 |
1:03.24 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.76 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristina Orban |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.64 |
642 |
1:04.30 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.11 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hilda Hou Vasiiliagou |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.65 |
571 |
1:06.84 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.32 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tindra Alstierna |
2006 |
Ystads Simsällskap |
+0.52 |
482 |
1:10.73 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.30 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-04 18:21:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-04 18:24:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|