Tulokset Jääkarhu uinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan Uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU Tampere ry. |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
SM-raja |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Márton Kovács-Balogh |
2010 |
Salon Uimarit |
|
251 |
1:30.12 |
|
|
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:32.78 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Justus Uutela |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.60 |
234 |
1:32.21 |
+2.09 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:31.57 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eino Marela |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
213 |
1:35.18 |
+5.06 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:32.29 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Salo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
193 |
1:38.38 |
+8.26 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:41.93 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Kannisto |
2011 |
Porin Uimaseura |
+0.74 |
190 |
1:38.94 |
+8.82 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:40.52 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pontus Pyykkö |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
178 |
1:40.97 |
+10.85 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:39.42 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eemeli Yliaho |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.87 |
175 |
1:41.59 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Justus Tikkanen |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.58 |
161 |
1:44.48 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.75 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eelis Andersson |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.74 |
160 |
1:44.70 |
+14.58 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:47.23 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jere Koskelainen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
|
150 |
1:47.00 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.60 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Renne Piironen |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
+0.75 |
149 |
1:47.09 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.19 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Peetu Oksanen |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
142 |
1:48.90 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.42 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Toivo Huilla |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.74 |
142 |
1:48.95 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.01 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Salja |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.62 |
142 |
1:49.00 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.49 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Markus Sulku |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.91 |
142 |
1:49.02 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.38 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Voitto Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
|
141 |
1:49.09 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.68 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Dmitrii Zuev |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
135 |
1:50.64 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.63 |
(-5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikita Ulasevich |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.45 |
120 |
1:55.24 |
+25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eemeli Mustajärvi |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.75 |
119 |
1:55.55 |
+25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Samuel Jokinen |
2011 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.86 |
117 |
1:55.97 |
+25.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.29 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aleksi Kärkkäinen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.84 |
117 |
1:56.09 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.01 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aleksander Barakov |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
117 |
1:56.27 |
+26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aaro Wandén |
2011 |
Uinti Tampere |
|
113 |
1:57.39 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.46 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Konsta Heinonen |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.80 |
106 |
2:00.08 |
+29.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.15 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Taito Huilla |
2012 |
TaTu Tampere |
|
103 |
2:01.03 |
+30.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.22 |
(-5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alvar Herckman |
2011 |
TaTu Tampere |
+0.92 |
96 |
2:04.06 |
+33.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.73 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Väinö Lehtelä |
2011 |
Uinti Tampere |
|
63 |
2:22.53 |
+52.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aku Kokkonen |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Mikael Rantaoja |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.1.2023 15.22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
SM-raja |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
+0.66 |
488 |
1:12.21 |
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:10.62 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Uitto |
2007 |
Uinti Tampere |
|
475 |
1:12.90 |
+0.69 |
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 1:13.51 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.62 |
474 |
1:12.94 |
+0.73 |
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 1:11.57 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
+0.47 |
438 |
1:14.88 |
+2.67 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:13.57 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veeti Puustinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.62 |
388 |
1:17.97 |
+5.76 |
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 1:21.36 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasu Nieminen |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
+0.73 |
370 |
1:19.16 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.72 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexandro Sivenius |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
355 |
1:20.31 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.02 |
(+6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
+0.60 |
339 |
1:21.51 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.03 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
IAN GONZALEZ CATON |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.67 |
325 |
1:22.70 |
+10.49 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:22.09 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jasper Pihlava |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
323 |
1:22.85 |
+10.64 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:24.99 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Suominen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
302 |
1:24.74 |
+12.53 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:25.80 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Markus Levonoja |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.71 |
291 |
1:25.80 |
+13.59 |
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 1:20.83 |
(+4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lauri Riitamaa |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
+0.72 |
280 |
1:26.87 |
+14.66 |
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 1:26.82 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aapo Harjula |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
268 |
1:28.18 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.09 |
(-5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eemeli Pennanen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
267 |
1:28.28 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.06 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tuukka Niemeläinen |
2008 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.87 |
258 |
1:29.31 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.52 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Konsta Horppu |
2008 |
Nokian Pyry |
+0.59 |
257 |
1:29.35 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.25 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Juska Nousiainen |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.93 |
239 |
1:31.61 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.93 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Timi Tervo |
2009 |
Lahden Uimaseura |
|
237 |
1:31.85 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.93 |
(-5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Roope Suuronen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
|
229 |
1:32.96 |
+20.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.67 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eloi Norrman |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.74 |
226 |
1:33.33 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.23 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Verneri Hietala |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.70 |
209 |
1:35.71 |
+23.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.10 |
(-5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elias Eironen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.83 |
204 |
1:36.58 |
+24.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.99 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Juuso Silfver |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.93 |
201 |
1:37.09 |
+24.88 |
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 1:29.10 |
(+7.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Valtteri Mäkelä |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
|
199 |
1:37.37 |
+25.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.77 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kasper Snickars |
2008 |
Åbo Simklubb |
|
196 |
1:37.88 |
+25.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.01 |
(-19.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eino Bucktman |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.87 |
194 |
1:38.23 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.76 |
(-4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Casper Matikkala |
2009 |
Lahden Uimaseura |
|
164 |
1:43.86 |
+31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Rasmus Kautto |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.56 |
143 |
1:48.54 |
+36.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.83 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sami Penttinen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
125 |
1:53.62 |
+41.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.30 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.1.2023 15.22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet 17-99 vuotiaat - Final |
|
|
SM-raja |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jami Ihalainen |
2003 |
TaTu Tampere |
+0.65 |
632 |
1:06.25 |
|
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:03.20 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lassi Niemi |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.67 |
451 |
1:14.16 |
+7.91 |
|
GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilja Syrjä |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
404 |
1:16.88 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eetu Nieminen |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.76 |
277 |
1:27.17 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.23 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marko Nieminen |
1977 |
Loimaan Uimaseura |
+0.93 |
266 |
1:28.38 |
+22.13 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 1:26.38 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alex Hamilton |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.88 |
171 |
1:42.34 |
+36.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.82 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aarne Pirkola |
1988 |
TaTu Tampere |
+0.94 |
23 |
3:17.63 |
+2:11.38 |
|
SB12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.1.2023 15.22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 15.22.38 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|