Tulokset Tonttu-uinnit 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkola |
Organizer: |
HTU Stadi ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 17, 2022 to Dec 17, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 200m Sekauinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
|
2:47.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
-.-- |
|
2:55.67 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Savolainen |
2010 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
3:03.77 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Juusela |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
3:06.05 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Vinogradoff |
2010 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
3:14.03 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amos Eriksson |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
3:17.10 |
+29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Artem Sazonov |
2011 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
3:18.78 |
+30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kivi Hakkarainen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
3:20.52 |
+32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Suominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Joonas Terävä |
2010 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön/käännöksen jälk.) |
|
|
|
|
- |
|
Lukas Makauskas |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 13.24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 200m Sekauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sasu Koivunen |
2008 |
Octopus Lohja |
-.-- |
|
2:49.03 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
-.-- |
|
2:49.99 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Toivo Vuorenjuuri |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
2:55.17 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karmo Saarma |
2008 |
RAM Tallin |
-.-- |
|
3:03.77 |
+29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Mattila |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
3:10.58 |
+36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ruu Marjola |
2009 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 13.24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 200m Sekauinti Miehet 15 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rihard Kiil |
2007 |
RAM Tallin |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut käsivedon päätyttyä |
|
|
|
|
- |
|
Lauri Hänninen |
2007 |
Keravan Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 17.12.2022 13.24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-17 13.25.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|