Resultater for DGI Landsmesterskaber 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Balman |
2012 |
DGI Fyn |
+0.80 |
121 |
4:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.83 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:31:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luis Cayetano Alonso |
2009 |
DGI Sønderjylland |
+0.79 |
350 |
2:50.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.56 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.69 |
262 |
3:07.74 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.07 |
(-9.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Phillip Thomsen |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.77 |
216 |
3:20.05 |
+29.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.84 |
(-14.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Birk Svane Tagesen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
156 |
3:43.09 |
+52.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.98 |
(-14.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Landbo Pedersen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.81 |
140 |
3:51.05 |
+1:00.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.73 |
(-5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Søltoft Bak |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.86 |
86 |
4:32.10 |
+1:41.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.12 |
(-16.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Lysgaard |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.75 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:31:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Buck |
2007 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.66 |
442 |
2:37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.66 |
(-11.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.78 |
387 |
2:44.84 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.29 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Smith |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
379 |
2:45.94 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.16 |
(-7.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.77 |
309 |
2:57.56 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.33 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lau Lamberg |
2007 |
DGI Fyn |
+0.74 |
273 |
3:05.22 |
+27.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.25 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Kring |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
195 |
3:27.10 |
+49.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.27 |
(+7.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Strømgaard Poulsen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.75 |
177 |
3:33.96 |
+56.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.14 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktor Espe Fransson |
2008 |
DGI Fyn |
+0.75 |
176 |
3:34.22 |
+56.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.97 |
(-8.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
|
75 |
4:44.54 |
+2:06.86 |
|
SB9 |
|
|
|
Entry time: 4:36.41 |
(+8.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Thøgersen |
2008 |
DGI Østjylland |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:31:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian Bøllingtoft |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
440 |
2:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.02 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Foverskov |
1999 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.68 |
433 |
2:38.75 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.45 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicolai Bjerregaard |
2001 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
307 |
2:58.05 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.28 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Høgh |
2003 |
DGI Østjylland |
+0.86 |
293 |
3:00.74 |
+22.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.80 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Langebæk |
2005 |
DGI Fyn |
+0.71 |
221 |
3:18.60 |
+40.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.89 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:31:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer 50 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mark Wulff |
1972 |
DGI Fyn |
+0.78 |
227 |
3:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.54 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lars Aagaard Nielsen |
1962 |
DGI Sydøstjylland |
+0.87 |
197 |
3:26.19 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.34 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:31:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 12:31.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|