Resultater for DGI Landsmesterskaber 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle |
Arrangør |
DGI Svømning & Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.81 |
267 |
3:28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.86 |
(+11.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
DGI Nordjylland |
+0.71 |
255 |
3:32.00 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.39 |
(-6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:16:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.87 |
407 |
3:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.15 |
(+13.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.77 |
393 |
3:03.65 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.09 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.83 |
386 |
3:04.67 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.88 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.73 |
331 |
3:14.42 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.81 |
(-16.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Jespersgaard |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.81 |
291 |
3:23.06 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.18 |
(-7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kamma Bernt |
2010 |
DGI Fyn |
+0.83 |
288 |
3:23.62 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.71 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Camilla Søjberg |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
276 |
3:26.59 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.21 |
(+7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karen Marie værnskjold Hede |
2009 |
DGI Storstrømmen |
+0.79 |
274 |
3:27.14 |
+25.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.94 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Philippa Eriksen |
2010 |
DGI Fyn |
+0.81 |
255 |
3:32.03 |
+30.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.46 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabell Feldballe Larsen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.77 |
250 |
3:33.34 |
+31.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.03 |
(-7.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
DGI Sydøstjylland |
+0.71 |
239 |
3:36.58 |
+35.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.10 |
(+4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
DGI Sydøstjylland |
+0.83 |
236 |
3:37.53 |
+36.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.29 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Jacobsen |
2010 |
DGI Sønderjylland |
+0.99 |
219 |
3:43.21 |
+41.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.43 |
(-12.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kamilla Bacher |
2009 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.81 |
210 |
3:46.26 |
+44.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.68 |
(-10.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Mink Ipsen |
2009 |
DGI Østjylland |
+0.86 |
206 |
3:47.79 |
+46.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.75 |
(-8.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Erika Strange Steenberg |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.91 |
204 |
3:48.56 |
+47.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:44.50 |
(+4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silke Reeckmann Lange |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.98 |
203 |
3:48.65 |
+47.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.88 |
(+10.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sarah Diget Aamann |
2009 |
DGI Nordjylland |
|
202 |
3:49.29 |
+47.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.03 |
(-20.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilde Jakobsen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.80 |
191 |
3:53.58 |
+52.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.58 |
(-7.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
DGI Nordjylland |
+0.94 |
180 |
3:58.27 |
+56.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.41 |
(+11.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
DGI Nordjylland |
+0.92 |
170 |
4:02.65 |
+1:01.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.32 |
(-22.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Kornum Jørgensen |
2010 |
DGI Østjylland |
+0.86 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) 100m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:16:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.83 |
444 |
2:56.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.88 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.82 |
436 |
2:57.43 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.84 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stina Elise Sørensen |
2007 |
DGI Sønderjylland |
+0.83 |
411 |
3:00.94 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.61 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.75 |
408 |
3:01.36 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.34 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
DGI Sydvest |
+0.73 |
371 |
3:07.22 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.38 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
DGI Nordjylland |
+0.82 |
342 |
3:12.36 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.02 |
(+5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
DGI Østjylland |
+0.72 |
334 |
3:13.77 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.24 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ditte Holm Rasmussen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.72 |
331 |
3:14.41 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.31 |
(-12.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Aalto |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.67 |
322 |
3:16.33 |
+20.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.23 |
(+6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Tygesen |
2008 |
DGI Sønderjylland |
+0.87 |
308 |
3:19.15 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.32 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Maria Schack |
2008 |
DGI Fyn |
+0.88 |
271 |
3:27.92 |
+31.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.38 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bodil Sloth Nikolajsen |
2008 |
DGI Østjylland |
+0.73 |
258 |
3:31.16 |
+34.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.94 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Tinggaard Sørensen |
2008 |
DGI Sydøstjylland |
+0.76 |
242 |
3:35.92 |
+39.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.14 |
(-6.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christine Jensen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.91 |
239 |
3:36.67 |
+40.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.59 |
(-16.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.73 |
232 |
3:38.98 |
+42.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.96 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vega Burgdorf |
2008 |
DGI Fyn |
+0.74 |
221 |
3:42.34 |
+46.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.69 |
(-7.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
DGI Nordjylland |
+0.74 |
205 |
3:48.07 |
+51.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:48.89 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederikke Gaedt |
2007 |
DGI Sønderjylland |
+0.75 |
204 |
3:48.24 |
+51.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.12 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Naja Terkelsen |
2008 |
DGI Fyn |
+0.77 |
187 |
3:55.14 |
+58.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:05.54 |
(-10.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Møller-Andersen |
2008 |
DGI Fyn |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:16:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
DGI Midt- og Vestsjælland |
+0.69 |
550 |
2:44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.68 |
(+8.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Østergaard |
2004 |
DGI Sydvest |
+0.70 |
512 |
2:48.17 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.82 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Christensen |
2004 |
DGI Østjylland |
+0.68 |
465 |
2:53.69 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.57 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Norgee Lauren Schmidt |
2006 |
DGI Sønderjylland |
+0.91 |
403 |
3:02.06 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.96 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victoria Broch |
2004 |
DGI Sydøstjylland |
+0.66 |
395 |
3:03.31 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.23 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Mørup |
2006 |
DGI Østjylland |
+0.79 |
295 |
3:21.94 |
+37.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.33 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annika Elmstrøm Nielsen |
2005 |
DGI Østjylland |
+0.76 |
283 |
3:24.83 |
+40.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.09 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Langebæk |
2006 |
DGI Fyn |
+0.77 |
270 |
3:27.95 |
+43.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.72 |
(-8.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Naya Blyn |
2004 |
DGI Fyn |
+0.72 |
263 |
3:30.02 |
+45.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.51 |
(+14.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Henriksen |
2005 |
DGI Fyn |
+0.95 |
222 |
3:41.98 |
+57.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.50 |
(+5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:16:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 12:16.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|