Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Espoonlahden Uimahalli |
Organizer: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 6, 2022 to Dec 6, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Selkäuinti Naiset 8 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Ilina |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.94 |
|
51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inka Nyberg |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
59.32 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilia Viinikainen |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
1:01.38 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Ahlgren |
2014 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Saana Kauppinen |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Sofia Isabella Poutanen |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:15 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Selkäuinti Naiset 9 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mariia Butenko |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
44.81 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felicia Rosenqvist |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
53.46 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Laulumaa |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
55.18 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Mattsson |
2013 |
Cetus Espoo |
|
|
1:05.80 |
+20.99 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Sandström |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.99 |
|
1:09.82 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Kopra |
2013 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään |
|
|
|
|
- |
|
Vera Monte |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Aada Heinilä |
2013 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Sederholm |
2013 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:15 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Selkäuinti Naiset 10 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mame Esane Assyne |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Minea Henriksson |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
1:00.54 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jemima Lash |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:01.81 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Issa |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
1:03.17 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fiona Jylhänkangas |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.96 |
|
1:06.37 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Emra |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.98 |
|
1:06.66 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Abriti Chowdhury |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Elea Jylhänkangas |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Dalia Kanukhan |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Ella Kuosmanen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:15 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Selkäuinti Naiset 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Seela Tani |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
46.91 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arina Shahgordi |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:15 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Selkäuinti Naiset 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Oravainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
38.53 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Haapajärvi |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
40.59 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Seera Jartti |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
41.58 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elli Katri Eveliina Hiltunen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
|
45.32 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nora Karu |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
47.04 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veera Waltari |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
47.17 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Inna Korhonen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
49.08 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helmi Huusko |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
52.44 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Halttunen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:00.74 |
+26.96 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Naa Aso Assyne |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Ella Åström |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:15 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Selkäuinti Naiset 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
|
35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
35.99 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Pohjosenperä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
37.74 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
39.88 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:15 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Selkäuinti Naiset 14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Martikainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
33.95 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alisa Nyman |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
34.56 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
36.29 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmi Pernaa |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
36.97 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louna Kiuru |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
39.72 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pinja Kotakoski |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
41.44 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarnai Chuluunbaatar |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
42.72 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alla Voronchikhina |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
42.75 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noora Lausala |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.92 |
|
44.42 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:15 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Selkäuinti Naiset 15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
|
32.12 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eine Idman |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
33.31 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Paaskoski |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
37.48 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vuokko Larjomaa |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
38.39 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mari Lax |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:15 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Selkäuinti Naiset 16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iida Saarikoski |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Nilsson |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
34.54 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:15 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Selkäuinti Naiset 17-99 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Cetus Espoo |
+0.52 |
|
28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inka Vahtola |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
29.26 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lumi Rossi |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
32.49 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
33.04 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaarina Rihte |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
33.28 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasmin Savonen |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
33.45 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:15 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-06 11:12:41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Espoonlahden Uimahalli |
Organizer: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 6, 2022 to Dec 6, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Selkäuinti Miehet 8 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksi Vankka |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niki Rämä |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:21 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Selkäuinti Miehet 9 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Kajamaa |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
50.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvar Salminen |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
51.70 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesse Silvasti |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
57.52 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Akseli Turunen |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
|
1:03.32 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lassi Liukkonen |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:06.94 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:21 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Selkäuinti Miehet 10 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaromir Gussev |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mark Rubanov |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
48.89 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jaroslav Ikatti |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
|
52.22 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niko Halinen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
52.76 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sasu Auromaa |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
|
1:04.23 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karri Karppinen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Emil Lähdemäki |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Semuel Perov |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Hexi Zhang |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:21 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Selkäuinti Miehet 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Chun |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
48.54 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Richard Kask |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:21 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Selkäuinti Miehet 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
|
37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:21 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Selkäuinti Miehet 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Mäntylä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joonas Walldén |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
|
37.58 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jimi Malkki |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
41.82 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:21 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Selkäuinti Miehet 14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Csere |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
|
38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
firat burak böke |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
|
38.43 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:21 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Selkäuinti Miehet 15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roope Liimatainen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
29.96 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
31.40 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
33.78 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
34.17 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
36.42 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Artjom Andrejev |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
37.13 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henri Koskela |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
|
37.62 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mark Pokidko |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
37.72 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
41.11 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lenni Syvänen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.47 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:21 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Selkäuinti Miehet 16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Rasinmäki |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Winqvist |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
34.18 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Manan Khalil |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
34.66 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aarne Nuutinen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
34.86 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskari Peltonen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
40.13 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:21 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Selkäuinti Miehet 17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eeli Jaakko Matias Partanen |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.58 |
|
30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ivan Gavrilov |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
32.60 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:21 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Selkäuinti Miehet 18-99 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luukas Vainio |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Rinne |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.58 |
|
27.20 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valtteri Eloranta |
1992 |
Cetus Espoo |
+0.53 |
|
27.51 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roni Kallström |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
|
28.16 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
29.30 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:21 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-06 11:12:38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Espoonlahden Uimahalli |
Organizer: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 6, 2022 to Dec 6, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Selkäuinti Masters 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaarina Markkula |
1952 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
|
51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:27 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Selkäuinti Masters 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ari Auvinen |
1967 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:27 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Selkäuinti Masters 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sami Uitti |
1971 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:27 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Selkäuinti Masters 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sanna Hokkanen |
1977 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
|
41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:32:27 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-06 11:12:36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Espoonlahden Uimahalli |
Organizer: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 6, 2022 to Dec 6, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Selkäuinti Naiset 8 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilli Rugemalira |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
1:52.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:42:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Selkäuinti Naiset 9 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charlotte Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
2:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:42:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Selkäuinti Naiset 10 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Diana Bityutskaya |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Marttila |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
1:35.42 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Enni Pirkkalainen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:44.32 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Senja Heikkinen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:45.00 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:42:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Selkäuinti Naiset 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Rinne |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:32.56 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Swaksha Balajee |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
|
1:35.41 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peppi Österberg |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:40.61 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helmi Hautamäki |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
1:41.96 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erika Lindroos |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
1:48.08 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Severin |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.58 |
|
1:58.84 |
+31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:42:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Selkäuinti Naiset 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
1:18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
|
1:18.49 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Evelin Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään |
|
|
|
|
- |
|
Jade Vanhala |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:42:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Selkäuinti Naiset 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
1:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
|
1:14.31 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
1:19.16 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Idman |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:19.56 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:21.06 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kia Kallio |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:21.38 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Viinikainen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:22.62 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabel Meriläinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
1:24.84 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Lam |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
1:25.26 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:25.62 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lila Eskola |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:27.33 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Venny Snellman |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:27.55 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eine Färkkilä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
1:31.63 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lumia Rantala |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:34.45 |
+21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:42:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Selkäuinti Naiset 14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
1:14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
1:17.44 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:17.93 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:42:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Selkäuinti Naiset 15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:42:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Selkäuinti Naiset 16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vivi Metsälä |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
1:28.22 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:42:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Selkäuinti Naiset 17-99 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peppi Siirtola |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.55 |
|
1:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Kousa |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
1:04.88 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuuli Pippuri |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:06.87 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Johansson |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
1:12.83 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:42:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-06 11:12:34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Espoonlahden Uimahalli |
Organizer: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 6, 2022 to Dec 6, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Selkäuinti Miehet 9 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Helin |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
1:50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
|
1:52.62 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:55:58 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Selkäuinti Miehet 10 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arn Pitkänen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
1:28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eelis Goodacre |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
1:42.34 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Liikkanen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:56.60 |
+28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:55:58 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Selkäuinti Miehet 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Raunio |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mark Borisov |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
|
1:44.20 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niko Koskela |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
|
1:46.34 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Touko Sammaltupa |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:49.64 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theodor Karulin |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Kasper Mikander |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:55:58 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Selkäuinti Miehet 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
1:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ville Tressel |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
1:21.97 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:23.84 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:25.70 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miikka Laitinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:27.80 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
1:28.19 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Kiikka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
|
1:28.44 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:28.88 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Samu Auromaa |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.96 |
|
1:43.27 |
+25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Gates |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:55:58 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Selkäuinti Miehet 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:16.15 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noa Kojonen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:27.42 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:55:58 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Selkäuinti Miehet 14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
1:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:08.15 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kivi Kontinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:08.16 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
1:08.51 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
1:08.80 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joona Salminen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:25.60 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:55:58 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Selkäuinti Miehet 15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:55:58 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Selkäuinti Miehet 16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
|
1:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Eino Mikael Ahonen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:14.83 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:55:58 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Selkäuinti Miehet 17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Westerberg |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:55:58 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Selkäuinti Miehet 18-99 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuomas Kiviluoma |
1993 |
Cetus Espoo |
+0.57 |
|
55.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Alitalo |
1999 |
Cetus Espoo |
+0.49 |
|
57.78 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Petr Pankratov |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:01.91 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Huhtala |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
1:05.13 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:55:58 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-06 11:12:31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Espoonlahden Uimahalli |
Organizer: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 6, 2022 to Dec 6, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 200m Selkäuinti Naiset 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.97 |
|
2:55.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aada Taipale |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
2:56.81 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Salminen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
|
2:57.10 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 11:12:25 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 200m Selkäuinti Naiset 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
2:49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
2:50.46 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lumia Pitkänen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
2:55.41 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Into |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
|
3:03.64 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siiri Närhi |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
3:05.57 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilona Poltavskaya |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
3:13.29 |
+23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Orvokki Mård |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
3:37.43 |
+47.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ada Murto |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
3:44.25 |
+54.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
MAISA PAANANEN |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 11:12:25 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 200m Selkäuinti Naiset 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
|
2:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Marjamaa |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.93 |
|
2:48.13 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aada Kaila |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
2:59.27 |
+28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 11:12:25 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 200m Selkäuinti Naiset 14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iina Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
2:42.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sonja Aho |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
2:44.10 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sanni Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
|
2:52.29 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
2:55.87 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
2:57.30 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
3:00.02 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 11:12:25 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-06 11:12:29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Espoonlahden Uimahalli |
Organizer: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 6, 2022 to Dec 6, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 200m Selkäuinti Miehet 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
2:45.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
3:00.90 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 11:18:24 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 200m Selkäuinti Miehet 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
|
2:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paul Pasonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
2:44.34 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Tavilahti |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
3:00.54 |
+33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Gültekin |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
3:10.91 |
+43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henrik Pihlaja |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
3:15.23 |
+48.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 11:18:24 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 200m Selkäuinti Miehet 14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.59 |
|
2:27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Taavi Tedresaar |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
2:31.46 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvar Rintamäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
2:41.59 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 11:18:24 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 200m Selkäuinti Miehet 16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.61 |
|
2:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 11:18:24 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 200m Selkäuinti Miehet 18-99 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mihail Khanoukaev |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
2:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 11:18:24 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-06 11:18:27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|