Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd turneringsstævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
193 |
1:25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 10:37:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
520 |
1:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
492 |
1:02.41 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
469 |
1:03.42 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
|
452 |
1:04.21 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
420 |
1:05.78 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Thy |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
391 |
1:07.36 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
378 |
1:08.13 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
362 |
1:09.14 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
361 |
1:09.16 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
342 |
1:10.43 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
329 |
1:11.36 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
327 |
1:11.48 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Egebjerg Lauridsen |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
297 |
1:13.86 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
288 |
1:14.55 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
222 |
1:21.28 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maksym Bovtruk |
2007 |
Kolding SK |
|
158 |
1:31.01 |
+29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 10:37:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
345 |
1:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
340 |
1:10.54 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
336 |
1:10.84 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
|
322 |
1:11.84 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
318 |
1:12.15 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
307 |
1:12.99 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
307 |
1:13.02 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
296 |
1:13.89 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
269 |
1:16.25 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
269 |
1:16.32 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
260 |
1:17.13 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Bertelsen |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
259 |
1:17.22 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
252 |
1:17.93 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
247 |
1:18.52 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
246 |
1:18.59 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Hylle-Wiig |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
245 |
1:18.73 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Drachmann |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
244 |
1:18.77 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rasmus Wadskjær |
2008 |
Vejen Svømmeklub |
|
243 |
1:18.87 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
|
237 |
1:19.57 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
235 |
1:19.85 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aksel Sebelin Espegård |
2008 |
Frem Odense |
|
230 |
1:20.39 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
222 |
1:21.36 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
221 |
1:21.40 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
200 |
1:24.22 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
197 |
1:24.63 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
197 |
1:24.66 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
178 |
1:27.48 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
175 |
1:28.10 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lucas Iversen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
169 |
1:29.07 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Niclas Rathcke |
2010 |
Kolding SK |
|
167 |
1:29.46 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
166 |
1:29.60 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mikkel Stig Langløkke |
2010 |
Kolding SK |
|
143 |
1:34.15 |
+23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Petro Orlovskyy |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
137 |
1:35.44 |
+25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lasse Bro Christensen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
136 |
1:35.67 |
+25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Din Husejnovic |
2010 |
Kolding SK |
|
135 |
1:35.83 |
+25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
129 |
1:37.31 |
+27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
118 |
1:40.37 |
+30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Tobias Møller Jespersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
110 |
1:42.56 |
+32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emil Raunkjær Otzen |
2009 |
Kolding SK |
|
98 |
1:46.62 |
+36.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Esajas Hemannsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
93 |
1:48.51 |
+38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Lucas Rosendahl Søndergaard |
2010 |
Kolding SK |
|
86 |
1:51.57 |
+41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Aflutter ryg på maven |
|
|
|
|
- |
|
Gustav Karow |
2009 |
Kolding SK |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Afslutter ryg på maven |
|
|
|
|
- |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 10:37:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
229 |
1:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Puggaard Hougaard |
2011 |
Vejen Svømmeklub |
|
142 |
1:34.24 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
137 |
1:35.41 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
131 |
1:36.86 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
126 |
1:38.07 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
120 |
1:39.71 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
119 |
1:40.15 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Jimenez |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
117 |
1:40.51 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Chernyshov Caracappa |
2011 |
Kolding SK |
|
113 |
1:41.68 |
+21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
109 |
1:42.92 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
108 |
1:43.36 |
+22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskar Thompson |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
100 |
1:45.88 |
+25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Rong Hansen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
97 |
1:47.12 |
+26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
Swim Team Odense |
|
89 |
1:50.02 |
+29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christian Andresen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
80 |
1:54.35 |
+33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kristian Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
79 |
1:54.39 |
+33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Eugen Hansen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
77 |
1:55.51 |
+34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Baadsgaard |
2011 |
Swim Team Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Rette briller |
|
|
|
|
- |
|
Tristan Juul Hein Rasmussen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Bryst armtag ved afsl af fly |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 10:37:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2023 10:48.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd turneringsstævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
623 |
1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
|
489 |
1:11.72 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Østergaard |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
478 |
1:12.24 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
450 |
1:13.72 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Mortensen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
|
351 |
1:20.04 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 10:53:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
626 |
1:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
496 |
1:11.35 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
|
493 |
1:11.52 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
489 |
1:11.69 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
479 |
1:12.18 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
462 |
1:13.05 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
452 |
1:13.63 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
373 |
1:18.44 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johanne Riber |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
369 |
1:18.77 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
|
365 |
1:19.03 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
361 |
1:19.31 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Esther Korsholm |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
349 |
1:20.21 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stine Pedersen |
2008 |
Kolding SK |
|
319 |
1:22.66 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
319 |
1:22.70 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ditte Holm Rasmussen |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
318 |
1:22.77 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
315 |
1:22.98 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding SK |
|
314 |
1:23.08 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lea Huynh Hareskov |
2008 |
Kolding SK |
|
312 |
1:23.29 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lisa Bjergmann Jensen |
2007 |
Frem Odense |
|
286 |
1:25.77 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
277 |
1:26.62 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lucca Holm Bergholdt |
2008 |
Frem Odense |
|
243 |
1:30.45 |
+24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilija Sungailaite |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
124 |
1:53.04 |
+47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silje Skannrup |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Maveliggende 50m vending |
|
|
|
|
- |
|
Freya Kofoed Lökkegaard |
2007 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding SK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 10:53:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer 12-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
404 |
1:16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
380 |
1:17.99 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
372 |
1:18.56 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
|
369 |
1:18.74 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
356 |
1:19.73 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
352 |
1:20.03 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
340 |
1:20.94 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Kawa |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
331 |
1:21.65 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
329 |
1:21.78 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
316 |
1:22.90 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kamma Bernt |
2010 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
313 |
1:23.17 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
309 |
1:23.52 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
306 |
1:23.83 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Merle Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
305 |
1:23.92 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
300 |
1:24.40 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
299 |
1:24.49 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
298 |
1:24.53 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
293 |
1:25.01 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding SK |
|
292 |
1:25.14 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
283 |
1:26.05 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
275 |
1:26.83 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
272 |
1:27.17 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
269 |
1:27.52 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
|
261 |
1:28.33 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
256 |
1:28.94 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
|
255 |
1:29.08 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
251 |
1:29.55 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
244 |
1:30.37 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
239 |
1:31.04 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alberte Oldenborg Pedersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
233 |
1:31.81 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
223 |
1:33.11 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Clara Galsgaard Tveskov |
2009 |
Frem Odense |
|
217 |
1:33.94 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
|
209 |
1:35.11 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
206 |
1:35.64 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Søs Krog |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
200 |
1:36.51 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sally Marie Ulbrandt Henrikse |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
196 |
1:37.15 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Selma Bertelsen |
2010 |
Kolding SK |
|
194 |
1:37.47 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
192 |
1:37.87 |
+21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
192 |
1:37.93 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
186 |
1:38.91 |
+22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Stella Egholm Hansen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
185 |
1:39.05 |
+22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Iben Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
181 |
1:39.90 |
+23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
178 |
1:40.43 |
+24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
Swim Team Odense |
|
178 |
1:40.44 |
+24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
161 |
1:43.87 |
+27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
156 |
1:44.88 |
+28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Emma Larsen |
2010 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
153 |
1:45.65 |
+29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
138 |
1:49.15 |
+32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
|
137 |
1:49.48 |
+33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Emilie Maagaard |
2011 |
Swim Team Odense |
|
133 |
1:50.53 |
+34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Cecilie Nordtorp |
2011 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
130 |
1:51.55 |
+35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Ciro Cheetancheri |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
123 |
1:53.38 |
+36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Clara Nørrelund Lindgreen |
2009 |
Frem Odense |
|
123 |
1:53.58 |
+37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
104 |
2:00.04 |
+43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ej samtidig berøring/ 25m |
|
|
|
|
- |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ej samtidig berøring 75m |
|
|
|
|
- |
|
Lisbet Steinvör Holmsted Krus |
2011 |
Swim Team Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Alberte Kvorning |
2011 |
Kolding SK |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Julie Lykke Sørensen |
2011 |
Kolding SK |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Asynkron arme |
|
|
|
|
- |
|
Andrea Kiel Hansen |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 10:53:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer 10-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yasmin Vissing Sig |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
193 |
1:37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elitza Gamisheva |
2013 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
180 |
1:40.07 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
Swim Team Odense |
|
140 |
1:48.70 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaya Biltoft Wormstrup |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
137 |
1:49.40 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Møller Jacobsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
132 |
1:50.86 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silke Schultz Brødsgaard Christ |
2012 |
Kolding SK |
|
128 |
1:52.10 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elena Madsen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ryg afsluttet på maven |
|
|
|
|
- |
|
Sofia Rodrígeuz Pedersen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ej samtidig berøring |
|
|
|
|
- |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding SK |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 10:53:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Damer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Søe |
2014 |
Fredericia Svømmeklub |
|
187 |
1:38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 10:53:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2023 11:14.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd turneringsstævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
451 |
2:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
346 |
2:51.11 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding SK |
|
311 |
2:57.27 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 11:11:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
364 |
2:48.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
364 |
2:48.18 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
346 |
2:51.04 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
341 |
2:51.90 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
328 |
2:54.18 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
328 |
2:54.19 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
327 |
2:54.34 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
303 |
2:58.81 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
283 |
3:02.92 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
253 |
3:09.93 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
235 |
3:14.66 |
+26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
Swim Team Odense |
|
224 |
3:17.66 |
+29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikolaj Holst Gregersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
205 |
3:23.72 |
+35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Neset Demiral |
2009 |
Frem Odense |
|
161 |
3:40.59 |
+52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
August Outze Maiborg |
2010 |
Swim Team Odense |
|
121 |
4:02.41 |
+1:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lasse Bro Christensen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
118 |
4:04.36 |
+1:16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ej samtidig berøring ved 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ej samtidig berøring ved 75 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 11:11:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
238 |
3:13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
Swim Team Odense |
|
145 |
3:48.71 |
+34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Cheuk Wing Tse |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
125 |
3:59.96 |
+46.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
98 |
4:19.85 |
+1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 11:11:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2023 11:19.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd turneringsstævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
531 |
2:46.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 11:27:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
523 |
2:46.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding SK |
|
443 |
2:56.52 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
429 |
2:58.32 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
417 |
3:00.02 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
408 |
3:01.43 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
398 |
3:02.90 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
369 |
3:07.50 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
362 |
3:08.71 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
357 |
3:09.60 |
+22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding SK |
|
318 |
3:16.99 |
+30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
|
304 |
3:19.94 |
+32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liva Jørgensen |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
262 |
3:30.27 |
+43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vega Burgdorf |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
201 |
3:49.69 |
+1:02.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 11:27:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer 12-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
402 |
3:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
343 |
3:12.14 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
328 |
3:14.99 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
312 |
3:18.36 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kamma Bernt |
2010 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
279 |
3:25.82 |
+23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Simonsen Buerstedde |
2009 |
Kolding SK |
|
258 |
3:31.35 |
+29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
239 |
3:36.56 |
+34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
226 |
3:40.78 |
+38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amalie Sørensen |
2011 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
160 |
4:07.82 |
+1:05.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilma Stubager Knudsen |
2009 |
Kolding SK |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 11:27:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer 10-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Bernt |
2013 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
137 |
4:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
134 |
4:22.96 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 11:27:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2023 11:33.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd turneringsstævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding SK |
|
509 |
25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 11:37:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
600 |
23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
469 |
25.94 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
462 |
26.06 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
415 |
27.02 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Thy |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
413 |
27.07 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
|
402 |
27.31 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
395 |
27.47 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Egebjerg Lauridsen |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
394 |
27.49 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
387 |
27.65 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
375 |
27.95 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
372 |
28.02 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
325 |
29.32 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
278 |
30.87 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maksym Bovtruk |
2007 |
Kolding SK |
|
180 |
35.66 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 11:37:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
385 |
27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
378 |
27.88 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Jørgensen |
2008 |
Frem Odense |
|
356 |
28.44 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
355 |
28.47 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
347 |
28.68 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
344 |
28.76 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
336 |
28.98 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Wadskjær |
2008 |
Vejen Svømmeklub |
|
317 |
29.56 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
316 |
29.59 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Thomsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
312 |
29.71 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
311 |
29.74 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
307 |
29.86 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
305 |
29.94 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Bertelsen |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
295 |
30.27 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aksel Sebelin Espegård |
2008 |
Frem Odense |
|
284 |
30.65 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viktor Hjortkær Wintervad |
2008 |
Frem Odense |
|
282 |
30.74 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
280 |
30.81 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
252 |
31.88 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
231 |
32.81 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Petro Orlovskyy |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
217 |
33.53 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lucas Iversen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
212 |
33.80 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Valdemar Pii Walther |
2010 |
Swim Team Odense |
|
210 |
33.89 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
196 |
34.68 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Berthram Byskov |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
191 |
34.98 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lasse Bro Christensen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
171 |
36.32 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
169 |
36.42 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Luc Kasper Nielsen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
165 |
36.74 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Gustav Karow |
2009 |
Kolding SK |
|
147 |
38.17 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
142 |
38.58 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Tobias Møller Jespersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
138 |
39.00 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
August Outze Maiborg |
2010 |
Swim Team Odense |
|
127 |
40.07 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Esajas Hemannsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
123 |
40.47 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emil Raunkjær Otzen |
2009 |
Kolding SK |
|
108 |
42.21 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Rosendahl Søndergaard |
2010 |
Kolding SK |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 11:37:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
Swim Team Odense |
|
201 |
34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Puggaard Hougaard |
2011 |
Vejen Svømmeklub |
|
195 |
34.76 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
188 |
35.16 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
166 |
36.63 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Chernyshov Caracappa |
2011 |
Kolding SK |
|
157 |
37.34 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
149 |
38.02 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Thompson |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
147 |
38.18 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Jimenez |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
136 |
39.17 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milad Fahim |
2011 |
Swim Team Odense |
|
134 |
39.33 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
128 |
39.92 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucas Cheuk Wing Tse |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
126 |
40.17 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian Andresen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
122 |
40.58 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
Swim Team Odense |
|
118 |
41.03 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
Swim Team Odense |
|
113 |
41.68 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tristan Juul Hein Rasmussen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
110 |
42.07 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Eugen Hansen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
103 |
42.87 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kristian Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
94 |
44.21 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Adam Abou Lebde |
2012 |
Swim Team Odense |
|
80 |
46.66 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Johan Aggerholm |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
79 |
46.89 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tristan Bertramsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
75 |
47.63 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 11:37:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2023 11:43.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd turneringsstævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
621 |
26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
|
575 |
27.56 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
574 |
27.59 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
Kolding SK |
|
499 |
28.89 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
473 |
29.41 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Østergaard |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
465 |
29.59 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
|
452 |
29.86 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Mortensen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
|
443 |
30.07 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liv Bendixen |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
309 |
33.91 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 11:55:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
587 |
27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
531 |
28.31 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
456 |
29.78 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Riber |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
400 |
31.11 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Esther Korsholm |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
390 |
31.38 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
390 |
31.38 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ditte Holm Rasmussen |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
368 |
31.97 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
|
367 |
32.02 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding SK |
|
364 |
32.10 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
|
360 |
32.22 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
349 |
32.54 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
347 |
32.61 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Damm Johansen |
2006 |
Frem Odense |
|
325 |
33.34 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gabriella L Thoustrup |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
317 |
33.62 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lea Huynh Hareskov |
2008 |
Kolding SK |
|
310 |
33.88 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lucca Holm Bergholdt |
2008 |
Frem Odense |
|
279 |
35.05 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lisa Bjergmann Jensen |
2007 |
Frem Odense |
|
272 |
35.35 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Victorija Zakaraite Gormsen |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
263 |
35.76 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilija Sungailaite |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
196 |
39.43 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Silje Skannrup |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
167 |
41.59 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding SK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 11:55:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Damer 12-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
413 |
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
404 |
31.01 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
396 |
31.21 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
359 |
32.25 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
357 |
32.31 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
353 |
32.42 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
344 |
32.72 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Søs Skovrup |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
343 |
32.74 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
320 |
33.52 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
313 |
33.75 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
310 |
33.87 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Schmidt |
2009 |
Kolding SK |
|
303 |
34.11 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Merle Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
296 |
34.37 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
294 |
34.48 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
290 |
34.63 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
279 |
35.07 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
272 |
35.39 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
271 |
35.42 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
269 |
35.52 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
266 |
35.61 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alberte Oldenborg Pedersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
264 |
35.70 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
261 |
35.88 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
257 |
36.03 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
242 |
36.78 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Stella Egholm Hansen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
228 |
37.51 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emilie Hylle-Wiig |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
223 |
37.79 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sally Marie Ulbrandt Henrikse |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
220 |
37.98 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Larsen |
2010 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
216 |
38.21 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Søs Krog |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
215 |
38.22 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
|
215 |
38.24 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
214 |
38.29 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
Swim Team Odense |
|
211 |
38.51 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
206 |
38.79 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Amalie Sørensen |
2011 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
191 |
39.79 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
181 |
40.51 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
|
175 |
40.96 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
172 |
41.23 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emilie Maagaard |
2011 |
Swim Team Odense |
|
168 |
41.53 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ciro Cheetancheri |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
160 |
42.18 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Anna Bøgelund Frederiksen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
159 |
42.27 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Cecilie Nordtorp |
2011 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
145 |
43.61 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Lisbet Steinvör Holmsted Krus |
2011 |
Swim Team Odense |
|
135 |
44.63 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Gabrielle Kristopaityte |
2009 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
133 |
44.87 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
116 |
46.99 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding SK |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Clara Nørrelund Lindgreen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Julie Lykke Sørensen |
2011 |
Kolding SK |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Martha Buchholtz |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Kiel Hansen |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 11:55:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Damer 10-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yasmin Vissing Sig |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
219 |
38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
195 |
39.49 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emely Byskov |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
184 |
40.31 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
Swim Team Odense |
|
181 |
40.47 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding SK |
|
176 |
40.89 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elitza Gamisheva |
2013 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
173 |
41.08 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Bernt |
2013 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
172 |
41.19 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Ramberg Mortensen |
2013 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
170 |
41.32 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaya Biltoft Wormstrup |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
170 |
41.38 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Mathiasen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
157 |
42.49 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Rodrígeuz Pedersen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
148 |
43.33 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mille Møller Jacobsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
140 |
44.07 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Lauridsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
132 |
45.00 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silke Schultz Brødsgaard Christ |
2012 |
Kolding SK |
|
116 |
46.99 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Guste Kristopaityte |
2012 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
101 |
49.18 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elena Madsen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
80 |
53.21 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 11:55:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Frisvømning Damer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Søe |
2014 |
Fredericia Svømmeklub |
|
237 |
37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 11:55:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2023 12:06.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd turneringsstævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Medley Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
556 |
2:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
527 |
2:15.72 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
384 |
2:30.74 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
369 |
2:32.81 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
333 |
2:38.13 |
+24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Lind Petersen |
2007 |
Frem Odense |
|
264 |
2:50.75 |
+37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 12:09:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Medley Herrer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
328 |
2:38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
324 |
2:39.55 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
284 |
2:46.77 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
279 |
2:47.59 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding SK |
|
260 |
2:51.73 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
|
255 |
2:52.72 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Bertelsen |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
248 |
2:54.48 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
233 |
2:58.14 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
227 |
2:59.68 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
216 |
3:02.46 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikolaj Holst Gregersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
209 |
3:04.72 |
+25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
195 |
3:08.81 |
+29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
171 |
3:17.33 |
+38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Valdemar Pii Walther |
2010 |
Swim Team Odense |
|
144 |
3:29.06 |
+50.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
August Outze Maiborg |
2010 |
Swim Team Odense |
|
108 |
3:49.60 |
+1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Asynkrone arme efter start |
|
|
|
|
- |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Maveliggende ved ryg til bryst vending |
|
|
|
|
- |
|
Niclas Rathcke |
2010 |
Kolding SK |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 12:09:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Medley Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
243 |
2:55.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
Swim Team Odense |
|
224 |
3:00.41 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
Swim Team Odense |
|
156 |
3:23.54 |
+27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
128 |
3:37.13 |
+41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
127 |
3:37.90 |
+42.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milad Fahim |
2011 |
Swim Team Odense |
|
122 |
3:40.63 |
+45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Jimenez |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
121 |
3:41.05 |
+45.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Aggerholm |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
rygliggende efter vending ved 25 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 12:09:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2023 12:16.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd turneringsstævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Medley Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sandra Cecilie Schmidt |
2005 |
Frem Odense |
|
297 |
3:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 12:34:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Medley Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
478 |
2:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
443 |
2:39.82 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
393 |
2:46.28 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
359 |
2:51.41 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
|
343 |
2:53.98 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisa Bjergmann Jensen |
2007 |
Frem Odense |
|
268 |
3:08.98 |
+33.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Jørgensen |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
221 |
3:21.27 |
+45.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vega Burgdorf |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
149 |
3:49.85 |
+1:14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freya Kofoed Lökkegaard |
2007 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 12:34:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Medley Damer 12-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
408 |
2:44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
353 |
2:52.42 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
353 |
2:52.42 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding SK |
|
306 |
3:00.66 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kamma Bernt |
2010 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
300 |
3:01.94 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Merle Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
286 |
3:04.81 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
286 |
3:04.82 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
282 |
3:05.62 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
280 |
3:06.10 |
+21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
279 |
3:06.45 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Søs Skovrup |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
264 |
3:09.93 |
+25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
|
262 |
3:10.26 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anne Simonsen Buerstedde |
2009 |
Kolding SK |
|
248 |
3:13.90 |
+29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
245 |
3:14.61 |
+30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
232 |
3:18.11 |
+33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Wilma Stubager Knudsen |
2009 |
Kolding SK |
|
229 |
3:19.06 |
+34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
217 |
3:22.68 |
+38.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Clara Galsgaard Tveskov |
2009 |
Frem Odense |
|
206 |
3:26.21 |
+41.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
205 |
3:26.65 |
+42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
184 |
3:34.06 |
+49.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
164 |
3:42.50 |
+58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
164 |
3:42.51 |
+58.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
144 |
3:52.06 |
+1:07.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
131 |
3:59.38 |
+1:15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
125 |
4:03.58 |
+1:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ej samtidig berøring /25m |
|
|
|
|
- |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ej samtidig berøring v/125m |
|
|
|
|
- |
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
Frem Odense |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Maveliggende efter vending 75m |
|
|
|
|
- |
|
Martha Buchholtz |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 12:34:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Medley Damer 10-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
160 |
3:44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elitza Gamisheva |
2013 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
153 |
3:47.47 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
124 |
4:03.85 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Lauridsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
122 |
4:05.37 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Mathiasen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
109 |
4:14.47 |
+30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 12:34:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2023 13:01.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd turneringsstævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
479 |
1:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Emil F. Klicman |
2005 |
Frem Odense |
|
462 |
1:01.80 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
460 |
1:01.87 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
410 |
1:04.28 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Thy |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
362 |
1:07.03 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
|
342 |
1:08.28 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
325 |
1:09.48 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding SK |
|
290 |
1:12.13 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
263 |
1:14.51 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
260 |
1:14.79 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
255 |
1:15.33 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 13:11:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
444 |
1:02.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
386 |
1:05.58 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
|
382 |
1:05.83 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
348 |
1:07.89 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
345 |
1:08.08 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
334 |
1:08.85 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
320 |
1:09.85 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
265 |
1:14.34 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
263 |
1:14.51 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
|
262 |
1:14.61 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
256 |
1:15.24 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
252 |
1:15.62 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
247 |
1:16.10 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
239 |
1:16.90 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
239 |
1:16.93 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
Swim Team Odense |
|
211 |
1:20.21 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
210 |
1:20.26 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rasmus Wadskjær |
2008 |
Vejen Svømmeklub |
|
202 |
1:21.40 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
200 |
1:21.60 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
197 |
1:22.02 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
108 |
1:40.31 |
+37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Din Husejnovic |
2010 |
Kolding SK |
|
75 |
1:53.13 |
+50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 13:11:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
Swim Team Odense |
|
166 |
1:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
90 |
1:46.27 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 13:11:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2023 13:16.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd turneringsstævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
|
420 |
1:12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
|
401 |
1:13.98 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sandra Cecilie Schmidt |
2005 |
Frem Odense |
|
193 |
1:34.32 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 13:22:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
597 |
1:04.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
528 |
1:07.54 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
474 |
1:10.01 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
458 |
1:10.82 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
416 |
1:13.08 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding SK |
|
347 |
1:17.65 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne Riber |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
294 |
1:22.06 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding SK |
|
280 |
1:23.40 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
271 |
1:24.31 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Damm Johansen |
2006 |
Frem Odense |
|
245 |
1:27.14 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
|
225 |
1:29.69 |
+24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding SK |
|
218 |
1:30.64 |
+25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stine Pedersen |
2008 |
Kolding SK |
|
184 |
1:35.94 |
+31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vega Burgdorf |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
80 |
2:06.58 |
+1:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Jørgensen |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freya Kofoed Lökkegaard |
2007 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 13:22:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer 12-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
301 |
1:21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
292 |
1:22.25 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
268 |
1:24.61 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
263 |
1:25.11 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
237 |
1:28.15 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
237 |
1:28.20 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
217 |
1:30.76 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
|
180 |
1:36.64 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
177 |
1:37.21 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
175 |
1:37.54 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Kvorning |
2011 |
Kolding SK |
|
165 |
1:39.39 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
142 |
1:44.42 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
100 |
1:57.42 |
+35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
94 |
1:59.92 |
+38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Udbye |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 13:22:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2023 13:27.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd turneringsstævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding SK |
|
423 |
1:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 13:39:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
344 |
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
328 |
1:10.01 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
316 |
1:10.91 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
314 |
1:11.06 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
228 |
1:19.03 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Egebjerg Lauridsen |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
225 |
1:19.45 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
190 |
1:24.05 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maksym Bovtruk |
2007 |
Kolding SK |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ej fortsat bevægelse i rygvending ved 50 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 13:39:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
336 |
1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
322 |
1:10.47 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
Swim Team Odense |
|
321 |
1:10.52 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
302 |
1:11.96 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
285 |
1:13.42 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
284 |
1:13.51 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
269 |
1:14.85 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktor Hjortkær Wintervad |
2008 |
Frem Odense |
|
266 |
1:15.12 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
238 |
1:17.97 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
226 |
1:19.30 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
203 |
1:22.10 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
197 |
1:23.03 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
196 |
1:23.10 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
190 |
1:23.97 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nikolaj Holst Gregersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
181 |
1:25.31 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Berthram Byskov |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
180 |
1:25.46 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aksel Sebelin Espegård |
2008 |
Frem Odense |
|
171 |
1:26.99 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
153 |
1:30.22 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Petro Orlovskyy |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
137 |
1:33.61 |
+24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
134 |
1:34.37 |
+24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Neset Demiral |
2009 |
Frem Odense |
|
129 |
1:35.61 |
+26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikkel Stig Langløkke |
2010 |
Kolding SK |
|
128 |
1:35.71 |
+26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Luc Kasper Nielsen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
108 |
1:41.21 |
+31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Esajas Hemannsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
107 |
1:41.78 |
+32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tobias Møller Jespersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
103 |
1:42.92 |
+33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Valdemar Pii Walther |
2010 |
Swim Team Odense |
|
98 |
1:44.59 |
+35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Gustav Karow |
2009 |
Kolding SK |
|
85 |
1:49.73 |
+40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
84 |
1:50.13 |
+40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lucas Rosendahl Søndergaard |
2010 |
Kolding SK |
|
73 |
1:55.37 |
+45.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 13:39:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
118 |
1:38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Thompson |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
115 |
1:39.38 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
Swim Team Odense |
|
109 |
1:40.93 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milad Fahim |
2011 |
Swim Team Odense |
|
105 |
1:42.24 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
103 |
1:42.94 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
96 |
1:45.23 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Andresen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
96 |
1:45.40 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
Swim Team Odense |
|
95 |
1:45.66 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Cheuk Wing Tse |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
95 |
1:45.75 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Rong Hansen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
90 |
1:47.52 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adam Abou Lebde |
2012 |
Swim Team Odense |
|
84 |
1:50.11 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tristan Juul Hein Rasmussen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
75 |
1:54.18 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Eugen Hansen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
74 |
1:54.84 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johan Aggerholm |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
72 |
1:56.15 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tristan Bertramsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
51 |
2:09.50 |
+31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Puggaard Hougaard |
2011 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ej fortsat bevægelse ved 75 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 13:39:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2023 13:56.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd turneringsstævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
502 |
1:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
Kolding SK |
|
467 |
1:10.71 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Bendixen |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
220 |
1:30.81 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 13:58:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
421 |
1:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
421 |
1:13.22 |
= |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
403 |
1:14.29 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Korsholm |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
309 |
1:21.19 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriella L Thoustrup |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
261 |
1:25.88 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucca Holm Bergholdt |
2008 |
Frem Odense |
|
205 |
1:33.05 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
202 |
1:33.50 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilija Sungailaite |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
87 |
2:03.59 |
+50.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victorija Zakaraite Gormsen |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Svømning på maven ved 50 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 13:58:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer 12-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
384 |
1:15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
347 |
1:18.10 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
343 |
1:18.37 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
342 |
1:18.49 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
330 |
1:19.43 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
306 |
1:21.38 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
300 |
1:21.96 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
293 |
1:22.64 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
286 |
1:23.25 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
Frem Odense |
|
286 |
1:23.27 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding SK |
|
280 |
1:23.82 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding SK |
|
274 |
1:24.46 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
274 |
1:24.51 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alma Schmidt |
2009 |
Kolding SK |
|
259 |
1:26.06 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
255 |
1:26.51 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
|
245 |
1:27.72 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
237 |
1:28.67 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
220 |
1:30.83 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
218 |
1:31.11 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anne Simonsen Buerstedde |
2009 |
Kolding SK |
|
213 |
1:31.80 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Søs Krog |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
211 |
1:32.18 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
199 |
1:33.94 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sally Marie Ulbrandt Henrikse |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
192 |
1:35.09 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Iben Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
173 |
1:38.49 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Selma Bertelsen |
2010 |
Kolding SK |
|
162 |
1:40.52 |
+25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
Swim Team Odense |
|
152 |
1:42.70 |
+27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Clara Nørrelund Lindgreen |
2009 |
Frem Odense |
|
146 |
1:44.18 |
+28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
138 |
1:46.02 |
+30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Stella Egholm Hansen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
132 |
1:47.63 |
+32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emilie Hylle-Wiig |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
131 |
1:47.93 |
+32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
127 |
1:48.99 |
+33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ciro Cheetancheri |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
125 |
1:49.69 |
+34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
|
123 |
1:50.09 |
+34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emilie Maagaard |
2011 |
Swim Team Odense |
|
121 |
1:50.78 |
+35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anna Bøgelund Frederiksen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
106 |
1:55.73 |
+40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lisbet Steinvör Holmsted Krus |
2011 |
Swim Team Odense |
|
106 |
1:55.83 |
+40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Gabrielle Kristopaityte |
2009 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
59 |
2:20.75 |
+1:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ej fortsat bevægelse ved 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Kiel Hansen |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Udbye |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 13:58:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer 10-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
169 |
1:39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaya Biltoft Wormstrup |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
118 |
1:51.72 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
Swim Team Odense |
|
118 |
1:51.84 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Lauridsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
114 |
1:53.17 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Schultz Brødsgaard Christ |
2012 |
Kolding SK |
|
105 |
1:56.12 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elena Madsen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
87 |
2:03.62 |
+24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Guste Kristopaityte |
2012 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
63 |
2:17.89 |
+38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Rodrígeuz Pedersen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Afslutter på maven ved 100 m |
|
|
|
|
- |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding SK |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Svømning på maven ved 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Maja Ramberg Mortensen |
2013 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 13:58:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Søe |
2014 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 13:58:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2023 14:05.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd turneringsstævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
179 |
44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 14:25:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
531 |
30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
485 |
31.74 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Emil F. Klicman |
2005 |
Frem Odense |
|
398 |
33.90 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
384 |
34.30 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
376 |
34.56 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
351 |
35.36 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
317 |
36.59 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
293 |
37.55 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
281 |
38.06 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 14:25:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
332 |
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Thomsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
320 |
36.45 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Hylle-Wiig |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
319 |
36.48 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
299 |
37.30 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
299 |
37.31 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Mads Bertelsen |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
298 |
37.33 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
298 |
37.33 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
291 |
37.64 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
287 |
37.81 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
283 |
37.99 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
257 |
39.23 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
247 |
39.74 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
244 |
39.90 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
243 |
39.93 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
240 |
40.13 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
|
220 |
41.30 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lucas Iversen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
210 |
41.94 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
209 |
42.00 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
204 |
42.36 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nikolaj Holst Gregersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
189 |
43.41 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
177 |
44.36 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viktor Hjortkær Wintervad |
2008 |
Frem Odense |
|
135 |
48.61 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
129 |
49.31 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Din Husejnovic |
2010 |
Kolding SK |
|
122 |
50.25 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lasse Bro Christensen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
116 |
51.08 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
113 |
51.52 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
August Outze Maiborg |
2010 |
Swim Team Odense |
|
111 |
51.77 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Valdemar Pii Walther |
2010 |
Swim Team Odense |
|
108 |
52.27 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emil Raunkjær Otzen |
2009 |
Kolding SK |
|
97 |
54.19 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Esajas Hemannsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
64 |
1:02.22 |
+26.22 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 14:25:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
217 |
41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
Swim Team Odense |
|
153 |
46.55 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
Swim Team Odense |
|
148 |
47.11 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Puggaard Hougaard |
2011 |
Vejen Svømmeklub |
|
128 |
49.38 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
119 |
50.62 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
119 |
50.70 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
101 |
53.45 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
97 |
54.13 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Rong Hansen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
97 |
54.27 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Jimenez |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
94 |
54.75 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
89 |
55.74 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
88 |
55.96 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
84 |
56.80 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Oskar Thompson |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
84 |
56.80 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Milad Fahim |
2011 |
Swim Team Odense |
|
83 |
57.03 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adam Abou Lebde |
2012 |
Swim Team Odense |
|
81 |
57.44 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christian Andresen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
69 |
1:00.69 |
+19.23 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
Swim Team Odense |
|
61 |
1:03.18 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kristian Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
44 |
1:10.45 |
+28.99 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tristan Bertramsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
38 |
1:14.19 |
+32.73 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Chernyshov Caracappa |
2011 |
Kolding SK |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
2 flybenspark efter start |
|
|
|
|
- |
|
William Eugen Hansen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Flere fly benspark efter start |
|
|
|
|
- |
|
Tristan Juul Hein Rasmussen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ej samtidig berøring/50m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 14:25:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2023 15:24.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd turneringsstævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
|
572 |
34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
567 |
34.50 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
552 |
34.81 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Østergaard |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
509 |
35.77 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
|
437 |
37.62 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 14:42:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
498 |
36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
491 |
36.20 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
452 |
37.20 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding SK |
|
407 |
38.52 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
403 |
38.64 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
398 |
38.81 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
|
391 |
39.04 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stine Pedersen |
2008 |
Kolding SK |
|
365 |
39.93 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
354 |
40.37 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lea Huynh Hareskov |
2008 |
Kolding SK |
|
289 |
43.18 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ditte Holm Rasmussen |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
283 |
43.49 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
|
269 |
44.22 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding SK |
|
267 |
44.33 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lisa Bjergmann Jensen |
2007 |
Frem Odense |
|
225 |
46.95 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilija Sungailaite |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
94 |
1:02.63 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victorija Zakaraite Gormsen |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
2 flyben spark ved start |
|
|
|
|
- |
|
Freya Kofoed Lökkegaard |
2007 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding SK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 14:42:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer 12-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
451 |
37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
376 |
39.54 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Kawa |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
332 |
41.21 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
326 |
41.46 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
310 |
42.19 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Søs Skovrup |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
308 |
42.28 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
305 |
42.39 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
305 |
42.41 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Udbye |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
294 |
42.93 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
|
289 |
43.16 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
286 |
43.33 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
282 |
43.51 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
280 |
43.64 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
256 |
44.94 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
249 |
45.34 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
239 |
45.97 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alberte Kvorning |
2011 |
Kolding SK |
|
239 |
45.98 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
237 |
46.12 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Merle Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
228 |
46.70 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alberte Oldenborg Pedersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
228 |
46.74 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
|
211 |
47.90 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
208 |
48.18 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
204 |
48.49 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Amalie Sørensen |
2011 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
173 |
51.17 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
168 |
51.68 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sally Marie Ulbrandt Henrikse |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
162 |
52.32 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emilie Hylle-Wiig |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
148 |
53.94 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emilie Maagaard |
2011 |
Swim Team Odense |
|
143 |
54.61 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
Swim Team Odense |
|
135 |
55.61 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Larsen |
2010 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
121 |
57.63 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
119 |
58.00 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lisbet Steinvör Holmsted Krus |
2011 |
Swim Team Odense |
|
118 |
58.18 |
+20.95 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Cecilie Nordtorp |
2011 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
115 |
58.66 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Gabrielle Kristopaityte |
2009 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
115 |
58.71 |
+21.48 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
83 |
1:05.44 |
+28.21 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Bøgelund Frederiksen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ej samtidig berøring v/50m |
|
|
|
|
- |
|
Martha Buchholtz |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Kiel Hansen |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Lykke Sørensen |
2011 |
Kolding SK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 14:42:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer 10-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yasmin Vissing Sig |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
188 |
49.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Ramberg Mortensen |
2013 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
148 |
53.98 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Møller Jacobsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
144 |
54.45 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emely Byskov |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
138 |
55.23 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaya Biltoft Wormstrup |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
125 |
57.06 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Bernt |
2013 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
121 |
57.60 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elena Madsen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
117 |
58.32 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
Swim Team Odense |
|
102 |
1:01.06 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
100 |
1:01.41 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Mathiasen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
77 |
1:06.90 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Guste Kristopaityte |
2012 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ej samtidig berøring v/50m |
|
|
|
|
- |
|
Sofia Rodrígeuz Pedersen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
crawl armtag v/26m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 14:42:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2023 14:56.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd turneringsstævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding SK |
|
451 |
4:36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 15:16:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
587 |
4:13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
500 |
4:27.38 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
451 |
4:36.66 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
|
450 |
4:36.93 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding SK |
|
420 |
4:43.25 |
+29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
353 |
5:00.05 |
+46.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
346 |
5:02.16 |
+48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Lind Petersen |
2007 |
Frem Odense |
|
249 |
5:36.96 |
+1:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 15:16:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
415 |
4:44.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
|
405 |
4:46.76 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
|
399 |
4:48.15 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
|
381 |
4:52.70 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
Swim Team Odense |
|
353 |
5:00.08 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
326 |
5:08.29 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
321 |
5:09.93 |
+25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
316 |
5:11.42 |
+27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding SK |
|
313 |
5:12.30 |
+27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Jørgensen |
2008 |
Frem Odense |
|
312 |
5:12.69 |
+28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
308 |
5:14.23 |
+29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
284 |
5:22.66 |
+38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
282 |
5:23.46 |
+39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Wadskjær |
2008 |
Vejen Svømmeklub |
|
281 |
5:24.03 |
+39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
271 |
5:27.98 |
+43.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
260 |
5:32.35 |
+47.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
259 |
5:32.94 |
+48.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Benjamin Thomsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
242 |
5:40.50 |
+56.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
233 |
5:44.50 |
+1:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elias Hylle-Wiig |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
226 |
5:48.45 |
+1:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Berthram Byskov |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
217 |
5:52.99 |
+1:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
194 |
6:06.40 |
+1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
174 |
6:19.51 |
+1:35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mikkel Stig Langløkke |
2010 |
Kolding SK |
|
165 |
6:26.36 |
+1:41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Neset Demiral |
2009 |
Frem Odense |
|
165 |
6:26.44 |
+1:42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Luc Kasper Nielsen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
156 |
6:33.49 |
+1:49.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
132 |
6:56.71 |
+2:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 15:16:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
Swim Team Odense |
|
282 |
5:23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 15:16:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2023 15:25.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd turneringsstævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
455 |
5:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sandra Cecilie Schmidt |
2005 |
Frem Odense |
|
314 |
5:44.00 |
+39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Bendixen |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
253 |
6:09.61 |
+1:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
Kolding SK |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 16:09:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
539 |
4:47.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
532 |
4:48.64 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
515 |
4:51.66 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
515 |
4:51.72 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
|
511 |
4:52.54 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
459 |
5:03.05 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
457 |
5:03.52 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
456 |
5:03.84 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
407 |
5:15.46 |
+28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
404 |
5:16.35 |
+29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding SK |
|
389 |
5:20.19 |
+32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
381 |
5:22.53 |
+35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
347 |
5:32.72 |
+45.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gabriella L Thoustrup |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
338 |
5:35.77 |
+48.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
337 |
5:35.94 |
+48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
310 |
5:45.39 |
+58.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ditte Holm Rasmussen |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
306 |
5:47.00 |
+59.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Damm Johansen |
2006 |
Frem Odense |
|
274 |
6:00.10 |
+1:12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Silje Skannrup |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
171 |
7:00.95 |
+2:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vega Burgdorf |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
126 |
7:46.35 |
+2:59.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Jørgensen |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 16:09:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Damer 12-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
|
398 |
5:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
375 |
5:24.35 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
356 |
5:29.79 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
355 |
5:30.07 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
347 |
5:32.68 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
Frem Odense |
|
313 |
5:44.49 |
+26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Kawa |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
311 |
5:45.26 |
+27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kamma Bernt |
2010 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
305 |
5:47.36 |
+29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Lindstedt |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
287 |
5:54.47 |
+36.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
279 |
5:57.92 |
+39.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
276 |
5:58.85 |
+40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Stubager Knudsen |
2009 |
Kolding SK |
|
274 |
5:59.92 |
+41.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
251 |
6:10.50 |
+52.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
247 |
6:12.82 |
+54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Galsgaard Tveskov |
2009 |
Frem Odense |
|
243 |
6:14.47 |
+56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
229 |
6:22.26 |
+1:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
204 |
6:37.09 |
+1:19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Selma Bertelsen |
2010 |
Kolding SK |
|
192 |
6:45.06 |
+1:27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iben Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
154 |
7:16.18 |
+1:58.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
132 |
7:38.93 |
+2:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ciro Cheetancheri |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
101 |
8:21.33 |
+3:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 16:09:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Damer 10-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emely Byskov |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
157 |
7:13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elitza Gamisheva |
2013 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
126 |
7:45.93 |
+32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 16:09:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2023 16:34.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd turneringsstævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4x50m Medley Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
A-Mix 1 |
19 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
552 |
|
|
1:57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Nielsen |
2006 |
0659AD |
|
28.45 |
|
|
|
|
28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
0797AA |
|
30.09 |
|
|
|
|
58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
0578AE |
|
29.25 |
|
|
|
|
1:27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
0494AV |
|
29.45 |
|
|
|
|
1:57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kolding mix 1 |
19 |
Kolding SK |
|
|
504 |
|
|
2:00.85 |
+3.61 |
|
|
|
|
Tobias Hesse |
2007 |
0797AO |
|
31.07 |
|
|
|
|
31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
0489AB |
|
32.43 |
|
|
|
|
1:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
|
28.65 |
|
|
|
|
1:32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
0598AJ |
|
28.70 |
|
|
|
|
2:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Örneunger 2 |
19 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
496 |
|
|
2:01.45 |
+4.21 |
|
|
|
|
Phillip Thomsen |
2007 |
0779AM |
|
31.76 |
|
|
|
|
31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
0426AT |
|
33.81 |
|
|
|
|
1:05.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
0899AH |
|
28.63 |
|
|
|
|
1:34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Søe |
2008 |
0864AL |
|
27.25 |
|
|
|
|
2:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Örneunger 1 |
18 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
490 |
|
|
2:01.95 |
+4.71 |
|
|
|
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
0503AG |
|
25.85 |
|
|
|
|
25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joakim Kristensen |
2008 |
0813AB |
|
34.06 |
|
|
|
|
59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Riber |
2008 |
0846AP |
|
33.85 |
|
|
|
|
1:33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Bendtsen |
2008 |
0876AL |
|
28.19 |
|
|
|
|
2:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frem Mix 1 |
18 |
Frem Odense |
|
|
478 |
|
|
2:03.01 |
+5.77 |
|
|
|
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
0751AH |
|
29.37 |
|
|
|
|
29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
0776AJ |
|
38.63 |
|
|
|
|
1:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Emil F. Klicman |
2005 |
0561AE |
|
27.26 |
|
|
|
|
1:35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
0886AH |
|
27.75 |
|
|
|
|
2:03.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Grindsted Mix 1 |
18 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
444 |
|
|
2:06.02 |
+8.78 |
|
|
|
|
Josefine Nielsen |
2007 |
0734AZ |
|
33.27 |
|
|
|
|
33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
0743AJ |
|
34.73 |
|
|
|
|
1:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
0742AR |
|
31.16 |
|
|
|
|
1:39.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Egebjerg Lauridsen |
2005 |
0585AP |
|
26.86 |
|
|
|
|
2:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
A-Mix 2 |
18 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
419 |
|
|
2:08.50 |
+11.26 |
|
|
|
|
Teodor Thuelund |
2005 |
0577AH |
|
30.21 |
|
|
|
|
30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
0587AB |
|
30.13 |
|
|
|
|
1:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
0852AT |
|
37.73 |
|
|
|
|
1:38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Qvist |
2007 |
0794AO |
|
30.43 |
|
|
|
|
2:08.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kolding Mix 2 |
18 |
Kolding SK |
|
|
406 |
|
|
2:09.84 |
+12.60 |
|
|
|
|
Johanne Heilmann |
2005 |
0558AI |
|
33.20 |
|
|
|
|
33.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
0701AI |
|
35.87 |
|
|
|
|
1:09.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ane Christensen |
2006 |
0618AA |
|
32.73 |
|
|
|
|
1:41.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Kvorning |
2008 |
0825AR |
|
28.04 |
|
|
|
|
2:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
B-Mix 1 |
15 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
362 |
|
|
2:14.95 |
+17.71 |
|
|
|
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
0928AA |
|
35.70 |
|
|
|
|
35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
0877AB |
|
36.58 |
|
|
|
|
1:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
0814AA |
|
36.27 |
|
|
|
|
1:48.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Kirk |
2008 |
0863AD |
|
26.40 |
|
|
|
|
2:14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Grindsted Mix 2 |
19 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
353 |
|
|
2:16.01 |
+18.77 |
|
|
|
|
Jakob Stærmose |
2007 |
0797AL |
|
37.20 |
|
|
|
|
37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Sørensen |
2008 |
0866AN |
|
38.42 |
|
|
|
|
1:15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Østergaard |
2004 |
0484AE |
|
32.44 |
|
|
|
|
1:48.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Niels Bjerrum |
2005 |
0575AK |
|
27.95 |
|
|
|
|
2:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
VSÅ1 |
0 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
336 |
|
|
2:18.32 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frem Mix 2 |
17 |
Frem Odense |
|
|
312 |
|
|
2:21.67 |
+24.43 |
|
|
|
|
Conrad Johansen |
2008 |
0897AQ |
|
33.08 |
|
|
|
|
33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Damm Johansen |
2006 |
0698AQ |
|
48.52 |
|
|
|
|
1:21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
0835AD |
|
28.64 |
|
|
|
|
1:50.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
0838AF |
|
31.43 |
|
|
|
|
2:21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Esbjerg mix 4 |
15 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
312 |
|
|
2:21.75 |
+24.51 |
|
|
|
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
0904AG |
|
38.91 |
|
|
|
|
38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Holst Gregersen |
2009 |
0959BE |
|
42.30 |
|
|
|
|
1:21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
0819AF |
|
29.83 |
|
|
|
|
1:51.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Riddersholm |
2009 |
0918BC |
|
30.71 |
|
|
|
|
2:21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Esbjerg Sølv 2 |
22 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
302 |
|
|
2:23.21 |
+25.97 |
|
|
|
|
Oscar Hågensen |
2008 |
0837AG |
|
34.01 |
|
|
|
|
34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
1038AJ |
|
42.96 |
|
|
|
|
1:16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Heeb |
2001 |
0141AR |
|
32.77 |
|
|
|
|
1:49.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
1036AJ |
|
33.47 |
|
|
|
|
2:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Esbjerg sølv 1 |
15 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
297 |
|
|
2:24.02 |
+26.78 |
|
|
|
|
Toke Kousgaard |
2008 |
0891AI |
|
34.49 |
|
|
|
|
34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
1080AI |
|
44.62 |
|
|
|
|
1:19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Junior Grene |
2008 |
0823AE |
|
30.67 |
|
|
|
|
1:49.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
1186AD |
|
34.24 |
|
|
|
|
2:24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Esbjerg mix 2 |
14 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
281 |
|
|
2:26.72 |
+29.48 |
|
|
|
|
Emil Asger Møller |
2009 |
0965AG |
|
35.78 |
|
|
|
|
35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
0916AE |
|
38.13 |
|
|
|
|
1:13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
0973AC |
|
34.38 |
|
|
|
|
1:48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
1072AF |
|
38.43 |
|
|
|
|
2:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
VSÅ2 |
13 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
280 |
|
|
2:26.90 |
+29.66 |
|
|
|
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
1048AP |
|
37.75 |
|
|
|
|
37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maxim Holm |
2010 |
1083AL |
|
42.56 |
|
|
|
|
1:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
1104AH |
|
35.24 |
|
|
|
|
1:55.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
1053AK |
|
31.35 |
|
|
|
|
2:26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Fredericia 4 |
15 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
273 |
|
|
2:28.21 |
+30.97 |
|
|
|
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
0932BD |
|
39.83 |
|
|
|
|
39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Thomsen |
2008 |
0837AN |
|
36.29 |
|
|
|
|
1:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
0934BD |
|
37.99 |
|
|
|
|
1:54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Iversen |
2008 |
0855AQ |
|
34.10 |
|
|
|
|
2:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Esbjerg Mix 1 |
14 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
268 |
|
|
2:29.06 |
+31.82 |
|
|
|
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
0962BC |
|
35.46 |
|
|
|
|
35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louie Lindblad |
2010 |
1087AF |
|
37.66 |
|
|
|
|
1:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
0954AG |
|
46.15 |
|
|
|
|
1:59.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
1011AD |
|
29.79 |
|
|
|
|
2:29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kolding Mix 3 |
17 |
Kolding SK |
|
|
260 |
|
|
2:30.53 |
+33.29 |
|
|
|
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
0815AM |
|
39.87 |
|
|
|
|
39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Boulund |
2006 |
0606AU |
|
41.55 |
|
|
|
|
1:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Christensen |
2008 |
0882AB |
|
32.29 |
|
|
|
|
1:53.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maksym Bovtruk |
2007 |
0787AR |
|
36.82 |
|
|
|
|
2:30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kolding Mix 4 |
15 |
Kolding SK |
|
|
222 |
|
|
2:38.69 |
+41.45 |
|
|
|
|
Alma Schmidt |
2009 |
0982BH |
|
38.08 |
|
|
|
|
38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Pedersen |
2008 |
0856AS |
|
40.37 |
|
|
|
|
1:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Stig Langløkke |
2010 |
1039AM |
|
48.82 |
|
|
|
|
2:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Raunskov |
2009 |
0914AD |
|
31.42 |
|
|
|
|
2:38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
VSB4 |
12 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
221 |
|
|
2:39.02 |
+41.78 |
|
|
|
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
1165AB |
|
50.00 |
|
|
|
|
50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elena Madsen |
2012 |
1258AF |
|
59.25 |
|
|
|
|
1:49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Andresen |
2012 |
1239AE |
|
25.95 |
|
|
|
|
2:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Hartmann |
2011 |
1178AA |
|
23.82 |
|
|
|
|
2:39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Esbjerg mix 3 |
14 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
216 |
|
|
2:40.25 |
+43.01 |
|
|
|
|
Isabelle Weber |
2009 |
0966AI |
|
50.23 |
|
|
|
|
50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Lagoni |
2009 |
0906AI |
|
39.76 |
|
|
|
|
1:29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
1079AF |
|
38.26 |
|
|
|
|
2:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Neuber |
2010 |
1039AF |
|
32.00 |
|
|
|
|
2:40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
STO 1 |
14 |
Swim Team Odense |
|
|
206 |
|
|
2:42.85 |
+45.61 |
|
|
|
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
1031AB |
|
33.09 |
|
|
|
|
33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Maagaard |
2011 |
1160AM |
|
52.43 |
|
|
|
|
1:25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
0929BE |
|
36.99 |
|
|
|
|
2:02.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
1244AF |
|
40.34 |
|
|
|
|
2:42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
VSÅ3 |
0 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
195 |
|
|
2:45.65 |
+48.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41.70 |
|
|
|
|
41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44.31 |
|
|
|
|
1:26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45.66 |
|
|
|
|
2:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33.98 |
|
|
|
|
2:45.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
STO 2 |
12 |
Swim Team Odense |
|
|
181 |
|
|
2:49.83 |
+52.59 |
|
|
|
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
1150AI |
|
45.76 |
|
|
|
|
45.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
1185AA |
|
40.69 |
|
|
|
|
1:26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
1201AA |
|
37.50 |
|
|
|
|
2:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
1184AL |
|
45.88 |
|
|
|
|
2:49.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mies bæster |
14 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
156 |
|
|
2:58.59 |
+1:01.3 |
|
|
|
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
1103AG |
|
48.30 |
|
|
|
|
48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Møller Jespersen |
2009 |
0929BD |
|
52.91 |
|
|
|
|
1:41.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Yasmin Vissing Sig |
2012 |
1278AE |
|
41.75 |
|
|
|
|
2:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Oldenborg Pedersen |
2011 |
1164AP |
|
35.63 |
|
|
|
|
2:58.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
VSB2 |
12 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
147 |
|
|
3:01.90 |
+1:04.6 |
|
|
|
|
Oliver Skov |
2011 |
1137AH |
|
43.01 |
|
|
|
|
43.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
1104AJ |
|
50.96 |
|
|
|
|
1:33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Jimenez |
2012 |
1227AH |
|
49.99 |
|
|
|
|
2:23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
1104AM |
|
37.94 |
|
|
|
|
3:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
VSB 1 |
13 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
140 |
|
|
3:05.11 |
+1:07.8 |
|
|
|
|
Frida Kamgaard |
2011 |
1158AD |
|
43.54 |
|
|
|
|
43.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
1257AG |
|
48.72 |
|
|
|
|
1:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lara Aukland |
2011 |
1146AI |
|
57.59 |
|
|
|
|
2:29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
1055AK |
|
35.26 |
|
|
|
|
3:05.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
STO 3 |
13 |
Swim Team Odense |
|
|
125 |
|
|
3:11.85 |
+1:14.6 |
|
|
|
|
Lisbet Steinvör Holmsted Kruse |
2011 |
1130AO |
|
52.35 |
|
|
|
|
52.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Outze Maiborg |
2010 |
1061AL |
|
53.31 |
|
|
|
|
1:45.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Trebbien |
2011 |
1173AD |
|
41.73 |
|
|
|
|
2:27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Bøgelund Frederiksen |
2011 |
1132AJ |
|
44.46 |
|
|
|
|
3:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
VSB3 |
12 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
125 |
|
|
3:11.88 |
+1:14.6 |
|
|
|
|
Sille Lindberg |
2011 |
1180AH |
|
41.35 |
|
|
|
|
41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Rixen |
2011 |
1125AC |
|
54.37 |
|
|
|
|
1:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
1198AL |
|
51.96 |
|
|
|
|
2:27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tristan Juul Hein Rasmussen |
2012 |
1253AI |
|
44.20 |
|
|
|
|
3:11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
T guld mix 1 |
12 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
117 |
|
|
3:16.17 |
+1:18.9 |
|
|
|
|
Emil Witt |
2011 |
1185AK |
|
49.25 |
|
|
|
|
49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
1180AI |
|
54.36 |
|
|
|
|
1:43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
1346AB |
|
52.45 |
|
|
|
|
2:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Rong Hansen |
2012 |
1237AH |
|
40.11 |
|
|
|
|
3:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
T guld mix 2 |
12 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
87 |
|
|
3:37.00 |
+1:39.7 |
|
|
|
|
Kaya Biltoft Wormstrup |
2013 |
1348AE |
|
52.32 |
|
|
|
|
52.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
1338AE |
|
1:01.45 |
|
|
|
|
1:53.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Aggerholm |
2012 |
1213AF |
|
57.30 |
|
|
|
|
2:51.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Witt |
2011 |
1165AN |
|
45.93 |
|
|
|
|
3:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fredericia 3 |
15 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
Malthe Petersen |
2009 |
0955BE |
|
34.19 |
|
|
|
|
34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
0936BA |
|
43.28 |
|
|
|
|
1:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Søe |
2009 |
0923AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriella L Thoustrup |
2008 |
0852AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frem Søløver |
14 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ej forsat bevægelse 1. svømmer |
|
|
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
1034AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neset Demiral |
2009 |
0905AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
1018AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
1072AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
T guld mix 3 |
13 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart 4. svømmer |
|
|
|
David Beck Poulsen |
2010 |
1007AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Møller Jacobsen |
2013 |
1346AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Mathiasen |
2013 |
1340AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tristan Bertramsen |
2012 |
1265AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VSK 1 |
16 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Freya Kofoed Lökkegaard |
2007 |
0732BB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Bertelsen |
2010 |
1027AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Udbye |
2010 |
1018AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Wadskjær |
2008 |
0881AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 16:33:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2023 16:38.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|