Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd turneringsstævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
502 |
1:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
Kolding SK |
|
467 |
1:10.71 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Bendixen |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
220 |
1:30.81 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 13:58:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
421 |
1:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
421 |
1:13.22 |
= |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
403 |
1:14.29 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Korsholm |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
309 |
1:21.19 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriella L Thoustrup |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
261 |
1:25.88 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucca Holm Bergholdt |
2008 |
Frem Odense |
|
205 |
1:33.05 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
202 |
1:33.50 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilija Sungailaite |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
87 |
2:03.59 |
+50.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victorija Zakaraite Gormsen |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Svømning på maven ved 50 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 13:58:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer 12-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Knudsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
384 |
1:15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
347 |
1:18.10 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
343 |
1:18.37 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
342 |
1:18.49 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
330 |
1:19.43 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
306 |
1:21.38 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
300 |
1:21.96 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
293 |
1:22.64 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
286 |
1:23.25 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amalie Jørgensen |
2010 |
Frem Odense |
|
286 |
1:23.27 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding SK |
|
280 |
1:23.82 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding SK |
|
274 |
1:24.46 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
274 |
1:24.51 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alma Schmidt |
2009 |
Kolding SK |
|
259 |
1:26.06 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
255 |
1:26.51 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
|
245 |
1:27.72 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
237 |
1:28.67 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
220 |
1:30.83 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
218 |
1:31.11 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anne Simonsen Buerstedde |
2009 |
Kolding SK |
|
213 |
1:31.80 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Søs Krog |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
211 |
1:32.18 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
199 |
1:33.94 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sally Marie Ulbrandt Henrikse |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
192 |
1:35.09 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Iben Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
173 |
1:38.49 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Selma Bertelsen |
2010 |
Kolding SK |
|
162 |
1:40.52 |
+25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
Swim Team Odense |
|
152 |
1:42.70 |
+27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Clara Nørrelund Lindgreen |
2009 |
Frem Odense |
|
146 |
1:44.18 |
+28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
138 |
1:46.02 |
+30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Stella Egholm Hansen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
132 |
1:47.63 |
+32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emilie Hylle-Wiig |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
131 |
1:47.93 |
+32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
127 |
1:48.99 |
+33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ciro Cheetancheri |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
125 |
1:49.69 |
+34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
|
123 |
1:50.09 |
+34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emilie Maagaard |
2011 |
Swim Team Odense |
|
121 |
1:50.78 |
+35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anna Bøgelund Frederiksen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
106 |
1:55.73 |
+40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lisbet Steinvör Holmsted Krus |
2011 |
Swim Team Odense |
|
106 |
1:55.83 |
+40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Gabrielle Kristopaityte |
2009 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
59 |
2:20.75 |
+1:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ej fortsat bevægelse ved 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Kiel Hansen |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Udbye |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 13:58:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer 10-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
169 |
1:39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaya Biltoft Wormstrup |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
118 |
1:51.72 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
Swim Team Odense |
|
118 |
1:51.84 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Lauridsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
114 |
1:53.17 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Schultz Brødsgaard Christ |
2012 |
Kolding SK |
|
105 |
1:56.12 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elena Madsen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
87 |
2:03.62 |
+24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Guste Kristopaityte |
2012 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
63 |
2:17.89 |
+38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Rodrígeuz Pedersen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Afslutter på maven ved 100 m |
|
|
|
|
- |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding SK |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Svømning på maven ved 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Maja Ramberg Mortensen |
2013 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 13:58:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Søe |
2014 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 13:58:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2023 14:05.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|