Results for Hvidovre Christmas Race 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Medley Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Nielsen |
2003 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
2:36.75 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:41.00 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:49.31 |
+25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:51.35 |
+27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:02.85 |
+38.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:07.54 |
+43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:11.71 |
+47.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:15.04 |
+51.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jensine Højmark Skaaning |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:20.31 |
+56.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
3:21.20 |
+57.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
3:23.47 |
+59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:30.62 |
+1:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:30.85 |
+1:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
4:04.12 |
+1:40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 09:39:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 09:39.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 1-11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:34.57 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Munch Lange |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:43.92 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Neo Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:52.05 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Zimling |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:54.64 |
+23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christoffer Kofoed |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:55.69 |
+24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Kronborg Gaardsted |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:56.96 |
+25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ivan Buhl Lund |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:03.85 |
+32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:05.94 |
+34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kalle Nielsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:14.08 |
+43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Kjettrup Bjerrum |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:19.47 |
+48.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Buster Henriksen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ville Hornskov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 09:48:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:29.49 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:32.60 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:39.94 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Vejbæk-Zerr |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:42.93 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:45.51 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristian Tietze Pedersen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 09:48:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:07.99 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:21.10 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Slente Türck |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:22.83 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:25.64 |
+19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bjørn Harlou Bay |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:27.40 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bastian Krüger |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:32.63 |
+26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Friis Fanø |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:34.58 |
+28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elliott Thaysen Rohde |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 09:48:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:02.41 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:04.26 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:04.88 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:07.27 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:09.86 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:11.85 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:12.72 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Storgaard |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 09:48:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 19-101 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:01.13 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lars Reber Knudsen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:06.35 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Xander Pontoppidan |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:06.95 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:10.27 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:13.70 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 09:48:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 09:48.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 1-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luna Bloch |
2014 |
A6 JGI-Swim |
|
|
40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Flora Bogø |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
43.15 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cammille Zoe Rølling |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
43.79 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
46.54 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mina Vi Huynh |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
54.08 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maggie Lind Ommen |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
54.46 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Søe Strømsted |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
59.94 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilma Hellstrøm Jakobsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:05.25 |
+24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:11:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sulla Skytte Pontikakis Christe |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
38.87 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Lester |
2011 |
Farum Svømmeklub |
|
|
39.23 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martha Fløe Wonsild |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
39.51 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
40.06 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
41.12 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nora Lina Franco-Koed |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
44.16 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Schaub Midtgaard |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
44.84 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Krohn Markussen |
2011 |
Farum Svømmeklub |
|
|
51.57 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Kruse Merland |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:11:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
31.68 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
33.01 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
33.23 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
34.01 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Sørensen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
35.11 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.74 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karen Bøje K. Carøe |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
36.58 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Celine Bay Eskestad |
2010 |
Farum Svømmeklub |
|
|
36.73 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
37.56 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liva Schultz-Møller |
2010 |
Farum Svømmeklub |
|
|
37.93 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
39.02 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eleanor Hutcheson |
2010 |
Farum Svømmeklub |
|
|
39.07 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
40.22 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karla Bennike |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:00.45 |
+30.20 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louise Fog |
2010 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luna Lundsmark |
2010 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:11:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
27.82 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
28.10 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
28.28 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
29.43 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
29.48 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
30.52 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
30.87 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
|
31.11 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Lind |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
31.40 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.48 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.64 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jensine Højmark Skaaning |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
34.47 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Møller |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
34.52 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
34.59 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Yde Haastrup |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
37.95 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zeline Maxine Helsengren Lint |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:11:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 18-101 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
28.19 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Lund-Schierbeck |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
|
28.34 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
28.39 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maj Jensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
|
29.14 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
30.03 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mia Krüger |
2002 |
Farum Svømmeklub |
|
|
30.21 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Henriksen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:11:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 10:11.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
4:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
|
4:06.39 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
4:28.82 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
4:29.43 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
4:31.28 |
+25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
5:35.81 |
+1:29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
5:44.49 |
+1:38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
5:57.27 |
+1:51.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
5:58.67 |
+1:52.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:32:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 10:32.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 1-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Molly Hansen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Christiansen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:13.56 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:22.02 |
+24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilia Park Schou-Lassen |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:22.30 |
+24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Devalt |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:23.56 |
+26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:28:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:42.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:50.77 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Schaub Midtgaard |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:56.23 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:59.50 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:01.98 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:28:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:29.59 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:28:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:17.57 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:20.43 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:23.09 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:25.72 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:26.34 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:28:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 18-101 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:12.04 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Bak |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:18.71 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:28:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 10:28.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 1-11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin Zimling |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Nissen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.81 |
|
2:02.14 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tristan Holmskov |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:08.44 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kilian Krog Slot |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.56 |
|
2:16.01 |
+28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theo Lundegaard Madsen |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:26.71 |
+39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kalle Nielsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Buster Henriksen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:37:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thor Harlou Bay |
2011 |
Farum Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.83 |
|
1:37.34 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jayden Timmner |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.74 |
|
1:38.54 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:37:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.97 |
|
1:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Friis Fanø |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:26.57 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:37:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.70 |
|
1:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:05.55 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Lester |
2006 |
Farum Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:08.62 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:12.61 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:13.01 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:14.18 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:15.91 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:18.58 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:37:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 19-101 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Farum Svømmeklub |
+0.95 |
|
1:02.12 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lars Reber Knudsen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:07.81 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
|
1:16.43 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:37:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 10:37.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 1-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naia Ørnholt Johansson |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.97 |
|
53.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Østergren |
2013 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:01.74 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilia Park Schou-Lassen |
2013 |
A6 JGI-Swim |
+0.21 |
|
1:02.34 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maggie Lind Ommen |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:03.56 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Søe Strømsted |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:05.66 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilma Hellstrøm Jakobsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.99 |
|
1:06.42 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mina Vi Huynh |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:06.50 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Otzen |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:12.67 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vigga Lau |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:18.65 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.74 |
|
40.76 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
+0.76 |
|
45.42 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Lester |
2011 |
Farum Svømmeklub |
+0.81 |
|
45.63 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martha Fløe Wonsild |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
|
46.06 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Krohn Markussen |
2011 |
Farum Svømmeklub |
+0.93 |
|
58.71 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Kruse Merland |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.56 |
|
35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
36.23 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.98 |
|
38.97 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.76 |
|
39.28 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.83 |
|
39.37 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.88 |
|
41.26 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Celine Bay Eskestad |
2010 |
Farum Svømmeklub |
+0.90 |
|
44.10 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Sørensen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.98 |
|
44.41 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.74 |
|
45.11 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karen Bøje K. Carøe |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.94 |
|
49.51 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.71 |
|
32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.82 |
|
33.29 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.77 |
|
33.89 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.72 |
|
35.80 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.83 |
|
36.47 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Møller |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.76 |
|
40.61 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.95 |
|
42.49 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Yde Haastrup |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.80 |
|
46.19 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zeline Maxine Helsengren Lint |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 18-101 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.76 |
|
30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Lund-Schierbeck |
2003 |
Farum Svømmeklub |
+0.60 |
|
31.46 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.65 |
|
32.15 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
+0.63 |
|
32.50 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
+0.79 |
|
34.88 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 10:44.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 1-11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:24.30 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Munch Lange |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:30.66 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Neo Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:35.12 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ivan Buhl Lund |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:40.66 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christoffer Kofoed |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:41.69 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luca Schjoldan Gyllich Ahm |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:47.28 |
+29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Leonhardt Marstran |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:50.96 |
+33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Nissen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:51.55 |
+33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:54.51 |
+36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Kjettrup Bjerrum |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:55.65 |
+37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kilian Krog Slot |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:04.55 |
+46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nestor Høj Demenikov |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:12.76 |
+54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel Christensen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:15.65 |
+57.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elias Lundahl |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:21.97 |
+1:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Buster Henriksen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:59:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:14.59 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:19.28 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Potthoff |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:20.87 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:24.62 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:24.92 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:26.31 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wille Burin Ratzlaff |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:29.30 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristian Tietze Pedersen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:35.05 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thor Harlou Bay |
2011 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:59:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
57.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
58.74 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:01.75 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:11.12 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliott Thaysen Rohde |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:13.58 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Kristian Lagermann |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:13.89 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bjørn Harlou Bay |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:19.74 |
+21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:59:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
54.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
57.85 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
58.69 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
59.37 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
59.54 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:00.58 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Lester |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:01.57 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:02.68 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:03.16 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Storgaard |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:06.95 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:10.47 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:59:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 19-101 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
|
54.45 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Lind |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
55.32 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:06.62 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 10:59:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 10:59.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer 1-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flora Bogø |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:07.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Otzen |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:10.27 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Lau |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:21.17 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Østergren |
2013 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:30.71 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naia Ørnholt Johansson |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:30.77 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:17:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
46.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
52.62 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:17:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
41.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
47.92 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
56.44 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Bennike |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:01.54 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:17:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
36.67 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
36.84 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
37.00 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Lind |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
40.18 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
44.88 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
48.91 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:17:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer 18-101 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
|
33.11 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
|
|
36.26 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
40.74 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:17:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 11:17.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Herrer 1-11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:20:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:37.77 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:20:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Arnum Kofoed |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:11.41 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:20:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
59.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:03.29 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:20:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Herrer 19-101 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
59.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
|
59.22 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lars Reber Knudsen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
|
59.24 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:20:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 11:20.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Butterfly Damer 1-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luna Bloch |
2014 |
A6 JGI-Swim |
|
|
52.53 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
56.20 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cammille Zoe Rølling |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
57.52 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:30:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Butterfly Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
42.21 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
47.42 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nora Lina Franco-Koed |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
49.20 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
49.44 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sulla Skytte Pontikakis Christe |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
57.29 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:30:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
35.72 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
37.89 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
38.22 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
39.64 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
43.34 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
45.64 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50.42 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:30:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Butterfly Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
|
30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
30.99 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
32.05 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
32.92 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
34.19 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
34.31 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
34.81 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
34.93 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.13 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
35.56 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
41.82 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:30:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Butterfly Damer 18-101 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maj Jensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
|
30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
30.91 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
|
32.33 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Henriksen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
32.71 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
33.22 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
33.31 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mia Krüger |
2002 |
Farum Svømmeklub |
|
|
33.75 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Bak |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.77 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.36 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
36.46 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:30:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 11:30.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 4x50m Medley Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
K1 A |
21 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:47.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
0515AK |
+0.62 |
27.47 |
|
|
|
|
27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
0383AD |
|
31.20 |
|
|
|
|
58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Bernstein |
2006 |
0639AI |
|
26.21 |
|
|
|
|
1:24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
|
22.90 |
|
|
|
|
1:47.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Farum Phoenix 1 |
20 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:47.87 |
+0.09 |
|
|
|
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
0393AL |
+0.64 |
27.94 |
|
|
|
|
27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
0747AF |
|
30.13 |
|
|
|
|
58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Reber Knudsen |
2003 |
0365AR |
|
25.95 |
|
|
|
|
1:24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
|
23.85 |
|
|
|
|
1:47.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
K1 B |
21 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:53.11 |
+5.33 |
|
|
|
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
0673AE |
+0.66 |
28.42 |
|
|
|
|
28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
0683AC |
|
32.70 |
|
|
|
|
1:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
0443AS |
|
26.34 |
|
|
|
|
1:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Lind |
2002 |
0255AI |
|
25.65 |
|
|
|
|
1:53.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Farum Phoenix 2 |
17 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:59.16 |
+11.38 |
|
|
|
|
Oscar Høck Just |
2006 |
0601AK |
+0.80 |
30.86 |
|
|
|
|
30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
0823AD |
|
34.85 |
|
|
|
|
1:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Lester |
2006 |
0677AF |
|
28.03 |
|
|
|
|
1:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
0845AJ |
|
25.42 |
|
|
|
|
1:59.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Farum Phoenix 3 |
17 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:08.25 |
+20.47 |
|
|
|
|
Villads Hyllested |
2006 |
0647AR |
+0.70 |
33.19 |
|
|
|
|
33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
0649AJ |
|
38.56 |
|
|
|
|
1:11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
0727AM |
|
29.78 |
|
|
|
|
1:41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
0621AB |
|
26.72 |
|
|
|
|
2:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
K2 A |
16 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:09.02 |
+21.24 |
|
|
|
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
0723AG |
+0.66 |
34.33 |
|
|
|
|
34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
0775AE |
|
37.09 |
|
|
|
|
1:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
0875AA |
|
30.88 |
|
|
|
|
1:42.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vitus Ketscher |
2009 |
0961AA |
|
26.72 |
|
|
|
|
2:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
A6 Herrer |
19 |
A6 |
|
|
|
|
|
2:16.43 |
+28.65 |
|
|
|
|
Noah Tranum |
2004 |
0449AG |
+0.74 |
28.09 |
|
|
|
|
28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Jensen |
2011 |
1101AB |
|
49.05 |
|
|
|
|
1:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
0757AE |
|
26.61 |
|
|
|
|
1:43.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Christensen |
2012 |
1243AG |
|
32.68 |
|
|
|
|
2:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
HVSK stingrays |
13 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:37.96 |
+50.18 |
|
|
|
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
1131AA |
+0.87 |
40.01 |
|
|
|
|
40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
1039AA |
|
43.30 |
|
|
|
|
1:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Raagefelt |
2011 |
1137AA |
|
37.81 |
|
|
|
|
2:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Larsen |
2012 |
1277AB |
|
36.84 |
|
|
|
|
2:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
A6 Herrer 2 |
13 |
A6 |
|
|
|
|
|
3:05.27 |
+1:17.4 |
|
|
|
|
Sebastian Munch Lange |
2013 |
1323AA |
+0.74 |
48.44 |
|
|
|
|
48.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
1129AF |
|
55.39 |
|
|
|
|
1:43.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
1039AB |
|
39.68 |
|
|
|
|
2:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ivan Buhl Lund |
2012 |
1239AG |
|
41.76 |
|
|
|
|
3:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
k4 Ultra |
12 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:20.57 |
+1:32.7 |
|
|
|
|
Kalle Nielsen |
2013 |
1379AA |
+0.78 |
1:01.93 |
|
|
|
|
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
1109AH |
|
48.96 |
|
|
|
|
1:50.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
1121AD |
|
43.11 |
|
|
|
|
2:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Schaldemose Larsen |
2012 |
1283AF |
|
46.57 |
|
|
|
|
3:20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
A6 Herrer 3 |
11 |
A6 |
|
|
|
|
|
3:51.14 |
+2:03.3 |
|
|
|
|
Valdemar Leonhardt Marstrand |
2012 |
1249AJ |
+0.73 |
56.33 |
|
|
|
|
56.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Kjettrup Bjerrum |
2013 |
1313AD |
|
1:01.70 |
|
|
|
|
1:58.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Kofoed |
2013 |
1319AB |
|
1:05.40 |
|
|
|
|
3:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
1311AC |
|
47.71 |
|
|
|
|
3:51.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
k4 super |
11 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Buster Henriksen |
2012 |
1205AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ringsborg Preisler |
2013 |
1377AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Sørensen |
2013 |
1355AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Zimling |
2013 |
1367AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:47:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 11:47.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4x50m Frisvømning Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Farum Phoenix 1 |
22 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:50.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
|
26.90 |
|
|
|
|
26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
0764AJ |
|
27.27 |
|
|
|
|
54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
0126AB |
|
28.15 |
|
|
|
|
1:22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Lund-Schierbeck |
2003 |
0398AJ |
|
27.69 |
|
|
|
|
1:50.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
K1 A |
18 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:50.66 |
+0.65 |
|
|
|
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
0814AD |
|
27.76 |
|
|
|
|
27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
0804AI |
|
28.94 |
|
|
|
|
56.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
|
26.87 |
|
|
|
|
1:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
0832AA |
|
27.09 |
|
|
|
|
1:50.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
K1 B |
22 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:52.42 |
+2.41 |
|
|
|
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
|
27.67 |
|
|
|
|
27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Henriksen |
2005 |
0582AU |
|
29.11 |
|
|
|
|
56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
0298AO |
|
27.73 |
|
|
|
|
1:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
0458AL |
|
27.91 |
|
|
|
|
1:52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
A6 damer 1 |
17 |
A6 |
|
|
|
|
|
1:52.73 |
+2.72 |
|
|
|
|
Sif Bramm |
2006 |
0624AE |
|
27.96 |
|
|
|
|
27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naya Høi Greve |
2007 |
0796AE |
|
27.40 |
|
|
|
|
55.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Olsen |
2008 |
0816AF |
|
28.27 |
|
|
|
|
1:23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
0694AB |
|
29.10 |
|
|
|
|
1:52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Farum Phoenix 2 |
20 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:56.22 |
+6.21 |
|
|
|
|
Maj Jensen |
2003 |
0314BC |
|
29.18 |
|
|
|
|
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
0564AU |
|
29.07 |
|
|
|
|
58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
|
29.34 |
|
|
|
|
1:27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
0822AP |
|
28.63 |
|
|
|
|
1:56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Farum Phoenix 3 |
21 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:04.24 |
+14.23 |
|
|
|
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
0902BA |
|
30.46 |
|
|
|
|
30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Krüger |
2002 |
0224AG |
|
29.94 |
|
|
|
|
1:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
0858AG |
|
30.78 |
|
|
|
|
1:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yasmin Høck |
2009 |
0996BD |
|
33.06 |
|
|
|
|
2:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
STT’s julekugler |
19 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:04.99 |
+14.98 |
|
|
|
|
Laura Thomadsen |
2004 |
0412AH |
|
32.42 |
|
|
|
|
32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
0628AB |
|
30.45 |
|
|
|
|
1:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
0686AL |
|
31.60 |
|
|
|
|
1:34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
0716AS |
|
30.52 |
|
|
|
|
2:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
K2 A |
14 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:07.20 |
+17.19 |
|
|
|
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
0976AA |
|
32.20 |
|
|
|
|
32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
1004AE |
|
31.29 |
|
|
|
|
1:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
0904AA |
|
32.80 |
|
|
|
|
1:36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Strange |
2009 |
0906AA |
|
30.91 |
|
|
|
|
2:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
A6 damer 2 |
20 |
A6 |
|
|
|
|
|
2:07.26 |
+17.25 |
|
|
|
|
Mathilde Nielsen |
2003 |
0392AH |
|
29.77 |
|
|
|
|
29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
0636AK |
|
31.12 |
|
|
|
|
1:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mira Capito |
2007 |
0778AI |
|
31.68 |
|
|
|
|
1:32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
1138AI |
|
34.69 |
|
|
|
|
2:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
K2 B |
15 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:18.94 |
+28.93 |
|
|
|
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
1072AA |
|
33.95 |
|
|
|
|
33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Sandgreen |
2008 |
0826AB |
|
34.41 |
|
|
|
|
1:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
0912BE |
|
34.51 |
|
|
|
|
1:42.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
1090AQ |
|
36.07 |
|
|
|
|
2:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
A6 damer 3 |
12 |
A6 |
|
|
|
|
|
2:39.30 |
+49.29 |
|
|
|
|
Merle Unterberg |
2011 |
1116AF |
|
35.58 |
|
|
|
|
35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celine Hide |
2012 |
1268AD |
|
39.27 |
|
|
|
|
1:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Hansen |
2013 |
1360AD |
|
43.87 |
|
|
|
|
1:58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Bloch |
2014 |
1494AB |
|
40.58 |
|
|
|
|
2:39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
HVSK stingrays |
13 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:46.51 |
+56.50 |
|
|
|
|
Sonja Andersen |
2012 |
1276AH |
|
41.07 |
|
|
|
|
41.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Saaby |
2011 |
1166AN |
|
41.43 |
|
|
|
|
1:22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Schaub Midtgaard |
2011 |
1178AJ |
|
44.38 |
|
|
|
|
2:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Bek |
2010 |
1088AU |
|
39.63 |
|
|
|
|
2:46.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
A6 damer 4 |
11 |
A6 |
|
|
|
|
|
3:00.52 |
+1:10.5 |
|
|
|
|
Klara Devalt |
2013 |
1326AE |
|
45.77 |
|
|
|
|
45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Langsager |
2012 |
1276AG |
|
43.51 |
|
|
|
|
1:29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Flora Bogø |
2014 |
1488AB |
|
43.99 |
|
|
|
|
2:13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Christiansen |
2013 |
1362AD |
|
47.25 |
|
|
|
|
3:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
De hurtige lyn |
20 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:29.57 |
+1:39.5 |
|
|
|
|
Vilma Hellstrøm Jakobsen |
2013 |
1384AI |
|
1:03.11 |
|
|
|
|
1:03.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
|
28.85 |
|
|
|
|
1:31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Søe Strømsted |
2013 |
1386AI |
|
1:02.44 |
|
|
|
|
2:34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Maggie Lind Ommen |
2015 |
1548AB |
|
55.17 |
|
|
|
|
3:29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
A6 damer 5 |
10 |
A6 |
|
|
|
|
|
3:31.68 |
+1:41.6 |
|
|
|
|
Cammille Zoe Rølling |
2013 |
1306AF |
|
44.80 |
|
|
|
|
44.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naia Ørnholt Johansson |
2013 |
1336AF |
|
54.87 |
|
|
|
|
1:39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Østergren |
2013 |
1340AB |
|
53.43 |
|
|
|
|
2:33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mina Vi Huynh |
2013 |
1358AD |
|
58.58 |
|
|
|
|
3:31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 11:47:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 11:47.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Medley Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:19.63 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lars Reber Knudsen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:27.05 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
2:27.65 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:31.72 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:35.36 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:37.71 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:05.10 |
+46.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:07.23 |
+48.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
3:07.45 |
+49.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:09.26 |
+50.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:26.72 |
+1:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
3:34.64 |
+1:16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
- |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 13:12:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 13:39.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Medley Damer 1-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Molly Hansen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:48.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cammille Zoe Rølling |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:01.82 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Christiansen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:05.30 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Devalt |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:07.06 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Flora Bogø |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:13.85 |
+25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 13:47:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Medley Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:45.29 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:45.45 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:49.26 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
ved 75m |
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 13:47:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Medley Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:20.00 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:26.31 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:28.29 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:29.62 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:35.59 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:44.02 |
+24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:49.50 |
+30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 13:47:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Medley Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:09.42 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:09.42 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:10.73 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:12.38 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:15.87 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:17.46 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Lind |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:17.53 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:18.18 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:18.53 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:19.69 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:25.67 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Møller |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:26.57 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jensine Højmark Skaaning |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:26.73 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:31.63 |
+24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 13:47:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Medley Damer 18-101 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dagmar Boeck |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:10.81 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:13.30 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Krüger |
2002 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:17.08 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:17.66 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:21.62 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 13:47:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 13:47.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer 1-11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
37.35 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Neo Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
40.46 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Winther |
2012 |
Farum Svømmeklub |
|
|
44.00 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dirch Tidsvilde Elleskov |
2013 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
46.18 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tristan Holmskov |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
47.71 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Schaldemose Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
49.12 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amadeo Holm Ciampi |
2012 |
Farum Svømmeklub |
|
|
49.38 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kalle Nielsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
53.71 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Theo Lundegaard Madsen |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
53.97 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Baunsgaard Konnerup |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
54.19 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Christensen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
59.10 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nestor Høj Demenikov |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
59.45 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elias Lundahl |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:06.20 |
+30.99 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Leonhardt Marstran |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Ville Hornskov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 13:40:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Potthoff |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
35.07 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thor Harlou Bay |
2011 |
Farum Svømmeklub |
|
|
35.11 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jayden Timmner |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
37.23 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
37.60 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wille Burin Ratzlaff |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
38.37 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Christensen |
2011 |
Farum Svømmeklub |
|
|
42.81 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 13:40:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
26.98 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
27.46 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Arnum Kofoed |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
27.68 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
28.36 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
32.66 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elliott Thaysen Rohde |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
32.95 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Kristian Lagermann |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
33.58 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anders Friis Fanø |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
34.24 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bjørn Harlou Bay |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
35.51 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 13:40:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
25.12 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
26.69 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
26.71 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Lester |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
27.44 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
27.63 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
27.95 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Storgaard |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
29.70 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 13:40:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer 19-101 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
|
23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Lind |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
26.31 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Xander Pontoppidan |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
26.74 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
27.38 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
29.40 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 13:40:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 13:40.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 400m Frisvømning Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
4:39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Nielsen |
2003 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
4:42.25 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
4:52.15 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
4:54.69 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
5:57.99 |
+1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
6:24.50 |
+1:44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
6:40.52 |
+2:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
6:43.36 |
+2:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zeline Maxine Helsengren Lint |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 13:49:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 13:49.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer 1-11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:48.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:49.02 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Zimling |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:07.77 |
+19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Munch Lange |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:13.68 |
+25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Kjettrup Bjerrum |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:18.23 |
+30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christoffer Kofoed |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:21.01 |
+32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ivan Buhl Lund |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:23.28 |
+35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ville Hornskov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 13:59:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:46.04 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:49.57 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Vejbæk-Zerr |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:53.28 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:57.69 |
+25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:57.95 |
+25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 13:59:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:25.93 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Slente Türck |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:27.98 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:28.12 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bastian Krüger |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:40.73 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 13:59:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:15.59 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:16.91 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:22.34 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:25.43 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:25.56 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 13:59:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer 19-101 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:09.04 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:10.52 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lars Reber Knudsen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:19.88 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 13:59:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 13:59.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 1-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Molly Hansen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:51.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:54.70 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Christiansen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:56.94 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luna Bloch |
2014 |
A6 JGI-Swim |
+0.91 |
|
2:00.43 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 14:04:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Schaub Midtgaard |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:42.21 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 14:04:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.55 |
|
1:16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:17.75 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:22.35 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.78 |
|
1:23.10 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:32.14 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Sørensen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.99 |
|
1:37.01 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 14:04:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.98 |
|
1:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.90 |
|
1:24.35 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Yde Haastrup |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:40.23 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 14:04:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 14:04.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer 1-11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Neo Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.94 |
|
49.83 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Winther |
2012 |
Farum Svømmeklub |
+0.72 |
|
51.36 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Kronborg Gaardsted |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.80 |
|
53.82 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dirch Tidsvilde Elleskov |
2013 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
|
55.20 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Nielsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.98 |
|
57.86 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Schaldemose Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:00.59 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luca Schjoldan Gyllich Ahm |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:04.46 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nestor Høj Demenikov |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:05.01 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Christensen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.60 |
|
1:05.19 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amadeo Holm Ciampi |
2012 |
Farum Svømmeklub |
+0.17 |
|
1:07.58 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Lundahl |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:08.95 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 14:15:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.88 |
|
40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thor Harlou Bay |
2011 |
Farum Svømmeklub |
+0.70 |
|
42.11 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wille Burin Ratzlaff |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.79 |
|
46.34 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 14:15:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.85 |
|
30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
31.98 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.88 |
|
33.53 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliott Thaysen Rohde |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.74 |
|
37.30 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anders Friis Fanø |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.60 |
|
39.12 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.76 |
|
39.47 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Kristian Lagermann |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
41.59 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 14:15:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
+0.72 |
|
29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Lester |
2006 |
Farum Svømmeklub |
+0.83 |
|
31.15 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
+0.69 |
|
33.82 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.1 Begge hænder var ikke på rygstart grebet |
|
|
|
|
- |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 14:15:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 14:15.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Frisvømning Damer 1-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cammille Zoe Rølling |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Devalt |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:47.14 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Østergren |
2013 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:59.77 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naia Ørnholt Johansson |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:02.23 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilia Park Schou-Lassen |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:05.65 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Lau |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:36.66 |
+53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 14:27:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Frisvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:32.79 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:34.63 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:35.18 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:39.83 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martha Fløe Wonsild |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 14:27:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:09.44 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:12.41 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Sørensen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:15.80 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:22.04 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Celine Bay Eskestad |
2010 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:24.39 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:30.33 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:33.30 |
+24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 14:27:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Frisvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:04.70 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:05.08 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:06.23 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:06.45 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:07.64 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Møller |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:16.39 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jensine Højmark Skaaning |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:17.75 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Lind |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 14:27:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Frisvømning Damer 18-101 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
|
|
58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
58.91 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:01.52 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Nielsen |
2003 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:04.52 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:06.54 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:11.21 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 14:27:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 14:27.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer 1-11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Kronborg Gaardsted |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
58.05 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Schaldemose Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:03.14 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Leonhardt Marstran |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:19.48 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tristan Holmskov |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:25.76 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Baunsgaard Konnerup |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:31.83 |
+33.78 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theo Lundegaard Madsen |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:35.77 |
+37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 14:53:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cheng Cheng |
2011 |
Farum Svømmeklub |
|
|
59.25 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 14:53:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Slente Türck |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
40.31 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bjørn Harlou Bay |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 14:53:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.00 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
34.46 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
34.63 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.64 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
37.06 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
37.10 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
37.27 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 14:53:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer 19-101 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
|
32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
32.64 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Xander Pontoppidan |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
34.87 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
35.95 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 14:53:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 14:53.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Butterfly Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 15:04:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 15:04:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Butterfly Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:12.91 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:13.25 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:15.20 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:15.87 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:18.80 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:19.70 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:27.76 |
+24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 15:04:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Butterfly Damer 18-101 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
|
1:14.19 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:18.27 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 15:04:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 15:04.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 1-11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Sørensen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Larsen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
45.41 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Zimling |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
57.98 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:00.17 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Nissen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:01.99 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luca Schjoldan Gyllich Ahm |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:16.83 |
+34.10 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Buster Henriksen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ville Hornskov |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 15:10:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
44.75 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jayden Timmner |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
47.23 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
51.98 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
52.45 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Vejbæk-Zerr |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
55.31 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 15:10:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Arnum Kofoed |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
29.18 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
30.15 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
31.12 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 15:10:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
27.07 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
27.10 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
29.92 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
30.39 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
31.52 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
31.92 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.93 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Storgaard |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 15:10:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 19-101 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
|
26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
|
26.46 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
|
26.90 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Lars Reber Knudsen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
|
26.90 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
27.07 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.50 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 15:10:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 15:10.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 4x50m Medley Damer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
A6 damer 1 |
17 |
A6 |
|
|
|
|
|
2:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Sif Bramm |
2006 |
0624AE |
+0.63 |
31.65 |
|
|
|
|
31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
|
31.54 |
|
|
|
|
1:03.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Naya Høi Greve |
2007 |
0796AE |
|
29.37 |
|
|
|
|
1:32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Olsen |
2008 |
0816AF |
|
28.27 |
|
|
|
|
2:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
K1 A |
21 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:00.95 |
+0.12 |
|
|
|
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
+0.88 |
30.85 |
|
|
|
|
30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
0298AO |
|
32.27 |
|
|
|
|
1:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
|
30.42 |
|
|
|
|
1:33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
0814AD |
|
27.41 |
|
|
|
|
2:00.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Farum Phoenix 1 |
22 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:01.33 |
+0.50 |
|
|
|
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
0764AJ |
+0.88 |
32.33 |
|
|
|
|
32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Dagmar Boeck |
2004 |
0458AM |
|
32.44 |
|
|
|
|
1:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
0126AB |
|
30.30 |
|
|
|
|
1:35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
|
26.26 |
|
|
|
|
2:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
K1 B |
22 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:09.68 |
+8.85 |
|
|
|
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
0832AA |
+0.63 |
32.42 |
|
|
|
|
32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
|
33.37 |
|
|
|
|
1:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
0552AK |
|
34.90 |
|
|
|
|
1:40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
0804AI |
|
28.99 |
|
|
|
|
2:09.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Farum Phoenix 2 |
19 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:12.96 |
+12.13 |
|
|
|
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
0858AG |
+0.66 |
35.19 |
|
|
|
|
35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
0822AP |
|
36.19 |
|
|
|
|
1:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
|
32.56 |
|
|
|
|
1:43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
0564AU |
|
29.02 |
|
|
|
|
2:12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
A6 damer 2 |
20 |
A6 |
|
|
|
|
|
2:13.09 |
+12.26 |
|
|
|
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
0694AB |
+0.68 |
32.98 |
|
|
|
|
32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mira Capito |
2007 |
0778AI |
|
38.46 |
|
|
|
|
1:11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
0636AK |
|
33.26 |
|
|
|
|
1:44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Nielsen |
2003 |
0392AH |
|
28.39 |
|
|
|
|
2:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
STT’s julekugler |
17 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:20.39 |
+19.56 |
|
|
|
|
Emma Haagen |
2006 |
0676AH |
+0.74 |
38.30 |
|
|
|
|
38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
0716AS |
|
37.50 |
|
|
|
|
1:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
0628AB |
|
33.28 |
|
|
|
|
1:49.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
0686AL |
|
31.31 |
|
|
|
|
2:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Farum Phoenix 3 |
21 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:22.58 |
+21.75 |
|
|
|
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
0902BA |
|
38.73 |
|
|
|
|
38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
|
38.14 |
|
|
|
|
1:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Krüger |
2002 |
0224AG |
|
32.86 |
|
|
|
|
1:49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yasmin Høck |
2009 |
0996BD |
|
32.85 |
|
|
|
|
2:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
K2 A |
14 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:24.26 |
+23.43 |
|
|
|
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
0904AA |
+0.62 |
35.78 |
|
|
|
|
35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
0976AA |
|
41.01 |
|
|
|
|
1:16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
1004AE |
|
35.91 |
|
|
|
|
1:52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Strange |
2009 |
0906AA |
|
31.56 |
|
|
|
|
2:24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
K2 B |
15 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:38.85 |
+38.02 |
|
|
|
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
0912BE |
+0.87 |
39.71 |
|
|
|
|
39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Sandgreen |
2008 |
0826AB |
|
44.29 |
|
|
|
|
1:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
1072AA |
|
38.57 |
|
|
|
|
2:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
1090AQ |
|
36.28 |
|
|
|
|
2:38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
HVSK stingrays |
12 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:58.48 |
+57.65 |
|
|
|
|
Line Birkebæk |
2011 |
1134AE |
+0.68 |
41.18 |
|
|
|
|
41.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Andersen |
2012 |
1276AH |
|
53.43 |
|
|
|
|
1:34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
1134AA |
|
39.43 |
|
|
|
|
2:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Schaub Midtgaard |
2011 |
1178AJ |
|
44.44 |
|
|
|
|
2:58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
A6 damer 3 |
12 |
A6 |
|
|
|
|
|
2:59.02 |
+58.19 |
|
|
|
|
Celine Hide |
2012 |
1268AD |
+0.82 |
46.53 |
|
|
|
|
46.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
1138AI |
|
44.61 |
|
|
|
|
1:31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Merle Unterberg |
2011 |
1116AF |
|
46.21 |
|
|
|
|
2:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Molly Hansen |
2013 |
1360AD |
|
41.67 |
|
|
|
|
2:59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
A6 damer 5 |
11 |
A6 |
|
|
|
|
|
3:41.63 |
+1:40.8 |
|
|
|
|
Luna Bloch |
2014 |
1494AB |
+0.96 |
54.93 |
|
|
|
|
54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Flora Bogø |
2014 |
1488AB |
|
1:02.54 |
|
|
|
|
1:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Langsager |
2012 |
1276AG |
|
54.72 |
|
|
|
|
2:52.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Devalt |
2013 |
1326AE |
|
49.44 |
|
|
|
|
3:41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
A6 damer 4 |
10 |
A6 |
|
|
|
|
|
3:59.37 |
+1:58.5 |
|
|
|
|
Naia Ørnholt Johansson |
2013 |
1336AF |
+0.98 |
58.85 |
|
|
|
|
58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilia Park Schou-Lassen |
2013 |
1310AF |
|
1:07.82 |
|
|
|
|
2:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cammille Zoe Rølling |
2013 |
1306AF |
|
1:02.09 |
|
|
|
|
3:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Østergren |
2013 |
1340AB |
|
50.61 |
|
|
|
|
3:59.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 15:29:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 15:29.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Christmas Race 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Frihedens Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. dec 2022 to 3. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4x50m Frisvømning Herrer - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
K1 A |
20 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
0443AS |
|
24.87 |
|
|
|
|
24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Bernstein |
2006 |
0639AI |
|
24.68 |
|
|
|
|
49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
0515AK |
|
23.22 |
|
|
|
|
1:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
0383AD |
|
23.99 |
|
|
|
|
1:36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Farum Phoenix 1 |
20 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:37.64 |
+0.88 |
|
|
|
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
0393AL |
|
23.88 |
|
|
|
|
23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
|
24.32 |
|
|
|
|
48.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
0747AF |
|
24.59 |
|
|
|
|
1:12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Reber Knudsen |
2003 |
0365AR |
|
24.85 |
|
|
|
|
1:37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Farum Phoenix 2 |
17 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:44.52 |
+7.76 |
|
|
|
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
0845AJ |
|
26.29 |
|
|
|
|
26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Noah Lester |
2006 |
0677AF |
|
26.46 |
|
|
|
|
52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
0823AD |
|
26.70 |
|
|
|
|
1:19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Høck Just |
2006 |
0601AK |
|
25.07 |
|
|
|
|
1:44.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Farum Phoenix 3 |
18 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:46.76 |
+10.00 |
|
|
|
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
0727AM |
|
26.74 |
|
|
|
|
26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
0649AJ |
|
26.73 |
|
|
|
|
53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
0621AB |
|
27.13 |
|
|
|
|
1:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
0533AM |
|
26.16 |
|
|
|
|
1:46.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
K2 A |
16 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:50.36 |
+13.60 |
|
|
|
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
0875AA |
|
27.42 |
|
|
|
|
27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
0775AE |
|
27.95 |
|
|
|
|
55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Sabic |
2009 |
0957BG |
|
28.04 |
|
|
|
|
1:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vitus Ketscher |
2009 |
0961AA |
|
26.95 |
|
|
|
|
1:50.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
A6 Herrer |
19 |
A6 |
|
|
|
|
|
1:57.76 |
+21.00 |
|
|
|
|
Noah Tranum |
2004 |
0449AG |
|
24.45 |
|
|
|
|
24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
0757AE |
|
25.42 |
|
|
|
|
49.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Christensen |
2012 |
1243AG |
|
32.81 |
|
|
|
|
1:22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Jensen |
2011 |
1101AB |
|
35.08 |
|
|
|
|
1:57.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
HVSK stingrays |
12 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:27.32 |
+50.56 |
|
|
|
|
Malthe Larsen |
2012 |
1277AB |
|
38.75 |
|
|
|
|
38.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
1109AH |
|
37.58 |
|
|
|
|
1:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
1121AD |
|
35.40 |
|
|
|
|
1:51.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Sørensen |
2013 |
1355AB |
|
35.59 |
|
|
|
|
2:27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
k4 super |
17 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:31.97 |
+55.21 |
|
|
|
|
Benjamin Zimling |
2013 |
1367AB |
|
45.64 |
|
|
|
|
45.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Schaldemose Larsen |
2012 |
1283AF |
|
46.83 |
|
|
|
|
1:32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
0673AE |
|
25.43 |
|
|
|
|
1:57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Raagefelt |
2011 |
1137AA |
|
34.07 |
|
|
|
|
2:31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
A6 Herrer 2 |
13 |
A6 |
|
|
|
|
|
2:50.72 |
+1:13.9 |
|
|
|
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
1039AB |
|
35.24 |
|
|
|
|
35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
1129AF |
|
38.88 |
|
|
|
|
1:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Munch Lange |
2013 |
1323AA |
|
40.11 |
|
|
|
|
1:54.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ivan Buhl Lund |
2012 |
1239AG |
|
56.49 |
|
|
|
|
2:50.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
A6 Herrer 3 |
11 |
A6 |
|
|
|
|
|
3:08.17 |
+1:31.4 |
|
|
|
|
Christoffer Kofoed |
2013 |
1319AB |
|
46.00 |
|
|
|
|
46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
1311AC |
|
46.94 |
|
|
|
|
1:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Leonhardt Marstrand |
2012 |
1249AJ |
|
47.72 |
|
|
|
|
2:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Luca Schjoldan Gyllich Ahm |
2014 |
1427AB |
|
47.51 |
|
|
|
|
3:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
k4 Ultra |
11 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ringsborg Preisler |
2013 |
1377AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Schougaard |
2013 |
1375AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kenan Hüseynov |
2013 |
1381AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Buster Henriksen |
2012 |
1205AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-12-2022 15:30:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 15:30.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|