Resultat för Aalborg Cup 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
lørdag eftermiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haraldslund svømmehal |
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer - Finale Årg. 2010 og yngre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
538 |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.86 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
428 |
1:14.94 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.87 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
393 |
1:17.13 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.52 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
383 |
1:17.77 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.71 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maya Kjær |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
+0.72 |
324 |
1:22.27 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.35 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
296 |
1:24.70 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.46 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
258 |
1:28.72 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.10 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 17:06:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer - Finale Årg. 2008-2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.68 |
535 |
1:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.76 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
528 |
1:09.91 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.30 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
504 |
1:11.00 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.71 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
495 |
1:11.40 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.29 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.72 |
486 |
1:11.87 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.58 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
457 |
1:13.32 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.07 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.78 |
445 |
1:14.01 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.07 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 17:06:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Damer - Finale Årg. 2007 og ældre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
675 |
1:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.87 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
663 |
1:04.79 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.82 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
622 |
1:06.17 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.35 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
+0.71 |
562 |
1:08.46 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.94 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
547 |
1:09.09 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.28 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
520 |
1:10.24 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.66 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
488 |
1:11.76 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.99 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 17:06:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 17:14.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|