Resultat för Aalborg Cup 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag formiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haraldslund svømmehal |
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer Årg. 2010 og yngre - Direkt finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
388 |
3:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.44 |
(-16.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.48 |
322 |
3:16.21 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.87 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annamai Dybdal |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
311 |
3:18.52 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.76 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
279 |
3:25.71 |
+21.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.66 |
(-6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
277 |
3:26.31 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.47 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noa Skousgaard Linding |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
+0.86 |
242 |
3:35.94 |
+31.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.93 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
235 |
3:37.96 |
+33.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.58 |
(-22.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
217 |
3:43.83 |
+39.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.12 |
(-9.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
199 |
3:50.38 |
+45.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:07.96 |
(-17.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Petersen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
151 |
4:12.61 |
+1:08.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.29 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Røstad |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.64 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:24:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Direkt finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
546 |
2:44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.05 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
447 |
2:55.88 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.17 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
446 |
2:56.11 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.76 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.58 |
407 |
3:01.50 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.91 |
(-7.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
371 |
3:07.26 |
+22.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.09 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
367 |
3:07.81 |
+23.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.18 |
(-8.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.74 |
349 |
3:10.98 |
+26.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.82 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
347 |
3:11.45 |
+26.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.35 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Terp |
2008 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
|
331 |
3:14.39 |
+29.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.43 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
319 |
3:16.83 |
+32.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.03 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anne Holm |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.63 |
285 |
3:24.44 |
+39.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.09 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liva Mørk Manstrup |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.81 |
198 |
3:50.62 |
+1:05.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:24:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer Årg. 2007 og ældre - Direkt finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.48 |
630 |
2:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.46 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
590 |
2:40.37 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.29 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
567 |
2:42.58 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.60 |
(+4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
Svømmeklubben SMUT Terndru |
+0.81 |
534 |
2:45.84 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.54 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.50 |
506 |
2:48.83 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.27 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
502 |
2:49.24 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.93 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
|
467 |
2:53.42 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.88 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
455 |
2:54.95 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.98 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
439 |
2:57.02 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.13 |
(-15.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
430 |
2:58.23 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.27 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.58 |
426 |
2:58.76 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.18 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.59 |
370 |
3:07.36 |
+30.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.05 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:24:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 12:25.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|