Results for Aalborg Cup 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag aften
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haraldslund svømmehal |
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2006 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.57 |
648 |
25.67 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 25.87 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
631 |
25.90 |
+0.23 |
|
QC |
DEN |
|
|
|
Entry time: 25.80 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
575 |
26.71 |
+1.04 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 25.59 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.58 |
511 |
27.78 |
+2.11 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 27.23 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
479 |
28.38 |
+2.71 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.98 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Moeslund Lausen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
450 |
28.99 |
+3.32 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.87 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
436 |
29.29 |
+3.62 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.58 |
433 |
29.36 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.65 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
365 |
31.09 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valentin Thordal |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.80 |
353 |
31.42 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.99 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.71 |
293 |
33.43 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.04 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.61 |
262 |
34.69 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.98 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 18:42:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
466 |
28.64 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.62 |
463 |
28.72 |
+0.08 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.62 |
459 |
28.79 |
+0.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
435 |
29.31 |
+0.67 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
430 |
29.43 |
+0.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.88 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
405 |
30.01 |
+1.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
403 |
30.06 |
+1.42 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.07 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
383 |
30.59 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.32 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
359 |
31.25 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.64 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
349 |
31.54 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.20 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.70 |
307 |
32.91 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.78 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.68 |
290 |
33.55 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.85 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.68 |
267 |
34.48 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.70 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.61 |
265 |
34.57 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
257 |
34.92 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.37 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.70 |
243 |
35.57 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.79 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikolaj SChunsuke Fujima Cas |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.58 |
229 |
36.28 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.78 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Reinholt |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.83 |
199 |
38.05 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.50 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.72 |
198 |
38.06 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.93 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
186 |
38.87 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.34 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rasmus Fangel Sørensen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.66 |
169 |
40.14 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.37 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 18:42:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2009 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.60 |
321 |
32.43 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 36.64 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.57 |
287 |
33.68 |
+1.25 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
+0.69 |
258 |
34.89 |
+2.46 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 36.89 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
226 |
36.47 |
+4.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 35.52 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
219 |
36.81 |
+4.38 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 36.86 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.82 |
188 |
38.72 |
+6.29 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 44.08 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
174 |
39.80 |
+7.37 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 41.67 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
173 |
39.85 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.08 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.77 |
171 |
39.97 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.19 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.93 |
166 |
40.37 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.71 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
159 |
40.96 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.50 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
157 |
41.17 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.45 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karl Kjeldsen Sørensen |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
+0.79 |
156 |
41.26 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.27 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Skov Rosenbrock |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.62 |
152 |
41.58 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Fangel Sørensen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.72 |
147 |
42.08 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.33 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
135 |
43.28 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.35 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
123 |
44.57 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.66 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.86 |
117 |
45.36 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.83 |
(-11.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gustav Dremstrup Stefansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
115 |
45.64 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.68 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lukas Hirata |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
108 |
46.60 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.92 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexander Momme |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.75 |
103 |
47.28 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.03 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Daniel Schüsler Dethlefsen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.83 |
99 |
47.88 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.69 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Bertram Dremstrup Stefansen |
2013 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.86 |
88 |
49.89 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.73 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Joakim Nyby-Jacobsen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
55 |
58.08 |
+25.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.38 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Kassow |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
Ej fort.bev. v/25m. |
|
|
|
|
- |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tristan Seerup Gram Theilgaar |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 18:42:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 12:40.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|