Resultater for Adventsstævne 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 4, 2022 to Dec 4, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Frisvømning Herrer A drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Nymann Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
28.86 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
29.28 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hektor Wind Appel |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
29.70 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
30.06 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter Freiberg |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
30.15 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl C Stenstrøm Skonberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
30.17 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bastian Faber |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
30.29 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.44 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Esben Trærup Andersen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
30.68 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
31.51 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marius Hornshøj Skovø |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
31.85 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johan Vind Pallotti |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
32.73 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
33.19 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
August Spellerberg |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
36.54 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victor Capion |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
39.92 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Villads Friis-Olsen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
44.94 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix De Hertogh |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred N. G. Lindberg |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 04-12-2022 11:20:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Frisvømning Herrer B drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
32.95 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
34.02 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
36.34 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
36.37 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
39.70 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thor Hjortekjær-Lausten |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
41.48 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Mitachi Vejen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
41.97 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Emil Bille Ahrendt Jens |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 04-12-2022 11:20:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Frisvømning Herrer C drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
33.55 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
35.26 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
35.36 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
35.60 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
39.19 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Rosendahl |
2011 |
Orient Svømning |
|
|
39.51 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
40.28 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valdemar Pirmo |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
44.89 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Holger Rægaard |
2011 |
Orient Svømning |
|
|
46.59 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Sønderup |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
47.54 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Casper Kanstrup |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
47.65 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tøger Rægaard |
2011 |
Orient Svømning |
|
|
48.21 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Skonberg |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50.28 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Svenningsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50.32 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Krzysztof Adamaszek |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
53.68 |
+20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victor Blomgren |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
54.42 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrei Shabunevich |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 04-12-2022 11:20:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Frisvømning Herrer D drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Junior |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Charlie Mitachi Vejen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
42.19 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leonard Samoilenko |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
|
42.40 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
42.80 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sikker Botfeldt |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50.67 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Fardrup Skyum |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
52.07 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 04-12-2022 11:20:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Frisvømning Herrer E drenge - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Mærkmose Berendt Bor |
2013 |
Albertslund IF |
|
|
48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Lund Hansen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
48.54 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
51.66 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laurits Algren Hestbech |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
56.39 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leif Murphy |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
57.58 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Huxi Kørting |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
58.18 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Kaufmann |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:01.55 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Koerver Schmidt |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:04.20 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophus Ahm-Jantzen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:06.67 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maxime Poeymarie |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 04-12-2022 11:20:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 11:21:22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|