Results for Lyhyen radan SM-uinnit
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lyhyen radan mestaruuskilpailut 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vaasan Uimahalli |
Järjestäjä: |
VUS-VSS |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
15.12.2022 - 18.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Rintauinti Miehet 18 and younger - Finaali |
|
|
ME |
25.25 |
|
|
Cameron van der Burhg |
1988 |
RSA |
|
14.11.2009 |
|
|
|
|
EE |
25.25 |
|
|
Ilya Shymanovich |
|
BLR |
Kazan (RUS) |
6.11.2021 |
|
|
|
|
SE |
26.35 |
|
|
Olli Kokko |
1994 |
TaTU (FIN) |
Kazan |
6.11.2021 |
|
|
|
|
SMKE |
26.74 |
|
|
Andrei Tuomola |
1989 |
HSS (FIN) |
Tampere (FIN) |
1.1.2019 |
|
|
|
|
NSE |
26.77 |
|
|
Davin Lindholm |
2004 |
HSS |
Bergen (NOR) |
11.12.2022 |
|
|
|
|
NSMKE |
27.10 |
|
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap (F |
Vaasa (FIN) |
15.12.2022 |
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.75 |
780 |
27.10 |
|
|
|
NSMKE |
|
|
|
Entry time: 26.44 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sakari Korri |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.66 |
643 |
28.90 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
636 |
29.00 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.05 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.63 |
626 |
29.16 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.54 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samuel Sainio |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
625 |
29.17 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.61 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Santeri Pulkkinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.76 |
584 |
29.84 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.76 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Taavi Backman |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
581 |
29.89 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joonas Maaranen |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.67 |
571 |
30.06 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.28 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aapo Koskinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.64 |
551 |
30.42 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.66 |
550 |
30.45 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.43 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Kaapo Laaja |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
+0.89 |
550 |
30.45 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Akseli Maaranen |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.78 |
550 |
30.45 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.48 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Janne Kultala |
2005 |
Kuopion Uimaseura |
+0.68 |
546 |
30.52 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.31 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matias Leiwo |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.60 |
527 |
30.88 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.29 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.76 |
517 |
31.07 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.10 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Antte Säilä |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
516 |
31.09 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.57 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.73 |
506 |
31.30 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.33 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Serhat Kalin |
2005 |
ORCA Helsinki |
+0.81 |
500 |
31.43 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.35 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frans Riekki |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.68 |
493 |
31.58 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.69 |
492 |
31.60 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.85 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nardi Orenshtein |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.71 |
487 |
31.71 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.12 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Jasper Nupponen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
+0.64 |
486 |
31.73 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.12 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Veeti Vilén |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.66 |
486 |
31.73 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.67 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
+0.61 |
484 |
31.77 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vilho Tikkanen |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
+0.66 |
480 |
31.85 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.43 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
+0.69 |
478 |
31.90 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.82 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
475 |
31.97 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.06 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
474 |
31.99 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.88 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Rasmus Ikonen |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.75 |
473 |
32.02 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.82 |
473 |
32.02 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.35 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.79 |
470 |
32.08 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.36 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Martti Karesjoki |
2004 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.68 |
467 |
32.14 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
+0.68 |
462 |
32.27 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.78 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.70 |
462 |
32.27 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.78 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sebastian Sojolin |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.86 |
461 |
32.29 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.12 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=36 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.63 |
460 |
32.30 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=36 |
|
Arttu Venemies |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
+0.69 |
460 |
32.30 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.58 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Pyry Pyykkö |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.62 |
460 |
32.32 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alexander Nyman |
2004 |
Race Club Sveitsi |
+0.66 |
455 |
32.43 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Miika Nurminen |
2005 |
Salon Uimarit |
+0.72 |
452 |
32.50 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.12 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
+0.75 |
451 |
32.53 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.31 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Jeremia Varonen |
2004 |
Åbo Simklubb |
+0.64 |
450 |
32.54 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Joel Paukkonen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
+0.66 |
449 |
32.56 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.40 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Ilmari Partanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.67 |
449 |
32.58 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.82 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Jaska Schoenmakers |
2004 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.71 |
439 |
32.82 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.27 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Anton Helén |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.81 |
436 |
32.88 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Oskar Söderlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.66 |
430 |
33.05 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Aarne Nuutinen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
425 |
33.16 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.82 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Antero Ruban |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Enemmän kuin yksi perhosuinnin potku ennen 1. rintauinnin potkua |
|
|
|
|
- |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.12.2022 12.07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17.12.2022 17.29.07 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|