Resultat för DM Kortbane 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM Kortbane Åben klasse 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. dec 2022 to 18. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 43, 400m Frisvømning Herrer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
3:45.45 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
Farum Svømmeklub (DEN |
Zeytinburnu/İstanbul (TUR) |
10-12-2009 |
|
|
|
|
DR |
3:36.82 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
Zeytinburnu/İstanbul (TUR) |
10-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
748 |
3:53.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.59 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
747 |
3:53.92 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.71 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
738 |
3:54.79 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.07 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
728 |
3:55.92 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.38 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
725 |
3:56.19 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.58 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
735 |
3:55.09 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.64 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valdemar Kristensen |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.79 |
687 |
4:00.48 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.59 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.69 |
634 |
4:06.94 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.58 |
(+6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2022 18:41:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 43, 400m Frisvømning Herrer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
3:45.45 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
Farum Svømmeklub (DEN |
Zeytinburnu/İstanbul (TUR) |
10-12-2009 |
|
|
|
|
DR |
3:36.82 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
Zeytinburnu/İstanbul (TUR) |
10-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.78 |
845 |
3:44.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:52.66 |
(-8.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
748 |
3:53.77 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.59 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
747 |
3:53.92 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.71 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
738 |
3:54.79 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.07 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
734 |
3:55.28 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.41 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
728 |
3:55.92 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.38 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
725 |
3:56.19 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.58 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
713 |
3:57.54 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.33 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
735 |
3:55.09 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.64 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.61 |
707 |
3:58.15 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.38 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Valdemar Kristensen |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.79 |
687 |
4:00.48 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.59 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
679 |
4:01.43 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:03.04 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
679 |
4:01.47 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.59 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
674 |
4:02.02 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:58.50 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
641 |
4:06.05 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:03.96 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.69 |
634 |
4:06.94 |
+22.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.58 |
(+6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2022 18:41:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2022 18:42.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|