Resultater for DM Kortbane 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM Kortbane Åben klasse 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Vejle, Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. dec 2022 to 18. dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 50m Brystsvømning Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
30.86 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup (DE |
Taastrup (DEN) |
21-04-2022 |
|
|
|
|
DR |
29.87 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Herning Svømmeklub (DE |
Herning (DEN) |
12-12-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
757 |
31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
723 |
31.81 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
718 |
31.88 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.02 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
683 |
32.43 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.54 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
670 |
32.63 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonett Matland Lægreid |
2004 |
Bergensvømmerne |
+0.71 |
693 |
32.26 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2022 17:56:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 50m Brystsvømning Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
30.86 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup (DE |
Taastrup (DEN) |
21-04-2022 |
|
|
|
|
DR |
29.87 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Herning Svømmeklub (DE |
Herning (DEN) |
12-12-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
+0.64 |
799 |
30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.78 |
798 |
30.79 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.64 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
781 |
31.01 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.10 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
757 |
31.33 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.67 |
741 |
31.55 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.84 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
+0.79 |
720 |
31.86 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
716 |
31.91 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.68 |
697 |
32.21 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
723 |
31.81 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
718 |
31.88 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.02 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.74 |
686 |
32.38 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.26 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
683 |
32.43 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.54 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
674 |
32.56 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.60 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
674 |
32.57 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
670 |
32.63 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonett Matland Lægreid |
2004 |
Bergensvømmerne |
+0.71 |
693 |
32.26 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-12-2022 17:56:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-12-2022 17:57.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|