Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
28 10 2022 - 30 10 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P11,12,13,14,15,16 100m VU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:18.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.63 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:19.11 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.43 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:25.72 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.26 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2022 10:57:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P11,12,13,14,15,16 100m VU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:08.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.65 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:12.37 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.74 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:14.20 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.44 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:14.64 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.88 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:15.69 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.41 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:18.01 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.25 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:18.57 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.44 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:24.96 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.71 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:25.26 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
1:27.72 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.01 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:29.07 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.53 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:39.11 |
+30.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.79 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliveri Mäentausta |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:40.75 |
+32.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.02 |
(-7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noah Toivanen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:47.05 |
+38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2022 10:57:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P11,12,13,14,15,16 100m VU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:04.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.21 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:04.68 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.10 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:06.38 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.10 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:08.72 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.74 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.48 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.39 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cheng Sun |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:11.37 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.68 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aatu Hautala |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:17.34 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:33.00 |
+28.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.44 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juho Kubin |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:34.25 |
+29.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.00 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2022 10:57:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P11,12,13,14,15,16 100m VU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
56.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.27 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
56.32 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.98 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:00.01 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.74 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:00.73 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.32 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:03.75 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.06 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:04.36 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:04.64 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.88 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:06.61 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.11 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:08.03 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.26 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.39 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.94 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:14.40 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.05 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2022 10:57:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P11,12,13,14,15,16 100m VU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
55.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.16 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
55.30 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.10 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
59.08 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.12 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
59.45 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.42 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:14.79 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.18 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2022 10:57:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, P11,12,13,14,15,16 100m VU 16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
52.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.35 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
52.60 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.68 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
59.98 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.85 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:03.53 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.97 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2022 10:57:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 10:57:32 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|