Results for IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi
Below are all results from the competition shown by session.
Lauantaiaamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
28 10 2022 - 30 10 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P11,12,13-16 50m PU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
38.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.22 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
41.04 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.68 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lenni Pessa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
41.97 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.92 |
(-6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.17 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.36 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
43.80 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.25 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2022 12:06:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P11,12,13-16 50m PU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
37.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.13 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.17 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.91 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
40.21 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.81 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.31 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.78 |
(-9.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
51.19 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.50 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2022 12:06:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, P11,12,13-16 50m PU 13-16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
25.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.89 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
25.72 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.38 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.35 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.28 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
28.90 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.34 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
29.05 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
30.22 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.05 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
31.84 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.10 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
32.35 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.27 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
33.00 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
33.97 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.83 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
34.83 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.80 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
35.71 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.34 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.31 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.22 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.39 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.87 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2022 12:06:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 12:06:09 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|