Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
28 10 2022 - 30 10 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:24.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.27 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:32.91 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.38 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:38.84 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.83 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:54.00 |
+29.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.85 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:03.99 |
+39.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.82 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliveri Mäentausta |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:06.58 |
+42.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.38 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.10.2022 18:51:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:22.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.90 |
(-6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:24.19 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.37 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:25.16 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.80 |
(-4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:25.83 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.00 |
(-12.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:26.83 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.66 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:27.76 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.15 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:35.27 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.76 |
(-11.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:36.12 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.62 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:36.60 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.49 |
(-13.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:41.96 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.65 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:56.60 |
+34.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.18 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.10.2022 18:51:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:07.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.39 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:13.20 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.71 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:15.11 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.30 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:16.20 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.44 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Juutilainen |
2008 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
1:18.67 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.92 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:27.09 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.61 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:29.08 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.33 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:31.28 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.50 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tuomas Loponen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:58.12 |
+50.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.32 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.10.2022 18:51:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.58 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:11.28 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.90 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:12.59 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.28 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:13.91 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.76 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:18.02 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.30 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:19.74 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.74 |
(-6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:37.37 |
+27.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.47 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.10.2022 18:51:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU 16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.21 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:11.02 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.34 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:14.97 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.81 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:20.35 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.66 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:24.98 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.18 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 28.10.2022 18:51:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2022 18:54:13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|