Resultat för IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
28 10 2022 - 30 10 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, P11,12,13-16 50m VU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.11 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.18 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.89 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.36 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.88 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2022 17:54:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, P11,12,13-16 50m VU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.19 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
34.19 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.99 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
34.85 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.47 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
35.49 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.84 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.01 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.87 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
39.65 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.61 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
40.77 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
40.89 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.90 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
41.16 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.29 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Toivanen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
48.14 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2022 17:54:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, P11,12,13-16 50m VU 13-16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
24.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.84 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
25.34 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.85 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
27.24 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.25 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.38 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.68 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.35 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.30 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
28.91 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.14 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
28.98 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.37 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.43 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
30.59 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cheng Sun |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
32.11 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.93 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
32.98 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.56 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aatu Hautala |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
33.18 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tuomas Loponen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
40.93 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.87 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
41.06 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.07 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2022 17:54:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 17:54:37 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|