Resultater for IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
28 10 2022 - 30 10 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, P11,12,13-16 50m SU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
39.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.56 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.01 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.72 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lenni Pessa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
43.39 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.06 |
(-8.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
43.64 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.85 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
43.72 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.02 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.3 Ei pysynyt koko matkaa omalla radallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2022 12:33:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, P11,12,13-16 50m SU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.44 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.71 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.02 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
39.12 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.06 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
40.85 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.19 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.61 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.68 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
44.79 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.84 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.74 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliveri Mäentausta |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.78 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.32 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
45.97 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.48 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
46.02 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.87 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
48.23 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.75 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Toivanen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:02.56 |
+26.49 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2022 12:33:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, P11,12,13-16 50m SU 13-16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.90 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.11 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.58 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.59 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.91 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
30.26 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.54 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
31.28 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.45 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskari Hakkarainen |
2007 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
31.40 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.42 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.31 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.59 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.68 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.51 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
36.87 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.34 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
37.80 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.48 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.25 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.62 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Juho Kubin |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
49.70 |
+23.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.29 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.10.2022 12:33:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 12:33:50 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|