Resultater for IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kemin uimahalli |
Järjestäjä: |
KemTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
28 10 2022 - 30 10 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P11,12,13-16 50m RU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lenni Pessa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
45.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.42 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
46.21 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.71 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2022 18:25:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P11,12,13-16 50m RU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
39.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.28 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.32 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.21 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.42 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.64 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
46.68 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.88 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
49.48 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.84 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
51.74 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.25 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
52.63 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.84 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliveri Mäentausta |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
55.93 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.12 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
|
59.22 |
+19.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.34 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2022 18:25:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, P11,12,13-16 50m RU 13-16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.24 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.85 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.88 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
33.28 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.93 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.56 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.94 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
33.93 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.54 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.89 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.12 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
38.63 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.68 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.28 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.22 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.78 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.91 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
43.83 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.38 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tuomas Loponen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
51.81 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.92 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
54.92 |
+24.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.81 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aatu Hautala |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
muu syy |
|
|
|
|
- |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2022 18:25:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 18:30:33 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|