Tulokset Marskin uinnit 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Rantakeidas |
Järjestäjä: |
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.11.2022 - 20.11.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Rintauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Rakennusliike Kari Haapiainen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilhelmina Kosonen |
2012 |
Savonlinnan Uimaseura |
|
|
46.61 |
|
|
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 46.91 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elisa Luostarinen |
2011 |
Varkauden Uimarit |
|
|
48.60 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.58 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vella Kero |
2011 |
Varkauden Uimarit |
|
|
51.06 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.32 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iina Ekman |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
51.75 |
+5.14 |
|
Rollo10 |
|
|
|
Entry time: 46.88 |
(+4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Karhunen |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
57.08 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.13 |
(-5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Heta Suovalkama |
2013 |
Mikkelin Uimaseura |
|
|
1:00.33 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.07 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Riina Pakarinen |
2013 |
Varkauden Uimarit |
|
|
1:01.02 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peppi Hoffren |
2013 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
1:01.61 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.27 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lilli Hoffren |
2013 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
1:03.30 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.09 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaisa Ikäheimonen |
2013 |
Savonlinnan Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Matilda Rantanen |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Mirabella Tissari |
2011 |
Pieksän Kuutit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 15.07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Rintauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Rakennusliike Kari Haapiainen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Enni Sinkko |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.20 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aamu Hilma Päivätär Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
|
|
39.74 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.61 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pinjasisko Isoaho |
2009 |
Vaajakosken Uimaseura |
|
|
41.32 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.24 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nessa Salminen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
42.16 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.15 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peppi Mäkelä |
2010 |
Heinolan Isku |
|
|
47.99 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.59 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Siikavirta |
2009 |
Varkauden Uimarit |
|
|
49.35 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.28 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anette Kokki |
2009 |
Varkauden Uimarit |
|
|
51.56 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.59 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Uliana Lemeshko |
2010 |
Savonlinnan Uimaseura |
|
|
54.35 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.77 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alisa Suutarinen |
2010 |
Savonlinnan Uimaseura |
|
|
55.38 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mona Rahikainen |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
|
|
1:02.81 |
+23.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.60 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 15.07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Rintauinti Naiset 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Rakennusliike Kari Haapiainen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo10 |
54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Sopanen |
2002 |
Savonlinnan Uimaseura |
|
|
37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.02 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Karhu |
1995 |
Savonlinnan Uimaseura |
|
|
38.71 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niina Roiko-Jokela |
2001 |
JyväsSeudun Uinti |
|
|
39.50 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.59 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Roiko-Jokela |
1998 |
JyväsSeudun Uinti |
|
|
41.60 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anni Sivonen |
2006 |
Vaajakosken Uimaseura |
|
|
47.14 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.49 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iida Sidoroff |
2008 |
Mikkelin Uimaseura |
|
|
47.23 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.10 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Eskelinen |
2008 |
Mikkelin Uimaseura |
|
|
49.94 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.60 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Inka Lappalainen |
2006 |
Varkauden Uimarit |
|
|
52.83 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.08 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Suovalkama |
2008 |
Mikkelin Uimaseura |
|
|
57.14 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.99 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tiia Hekkanen |
2008 |
Varkauden Uimarit |
|
|
1:00.01 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.27 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.11.2022 15.07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2022 15.08.40 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|