Resultater for DM for Hold - 2. Division
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmehallen SDU |
Arrangør |
Swim Team Odense & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. nov 2022 to 20. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
DR |
55.99 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Herning (DEN) |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DJR |
57.57 |
|
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Szczecin (POL) |
09-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
679 |
1:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
674 |
1:02.59 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.74 |
635 |
1:03.86 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
Startfællesskabet GTI |
+0.70 |
634 |
1:03.87 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 |
+0.67 |
619 |
1:04.39 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.73 |
592 |
1:05.36 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.74 |
559 |
1:06.61 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
558 |
1:06.64 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
Swim Team Odense |
+0.73 |
546 |
1:07.13 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.62 |
546 |
1:07.13 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
+0.64 |
544 |
1:07.21 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 |
+0.72 |
528 |
1:07.90 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
514 |
1:08.51 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
Startfællesskabet GTI |
+0.69 |
482 |
1:09.98 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
457 |
1:11.26 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
Swim Team Odense |
+0.86 |
452 |
1:11.51 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 18-11-2022 18:53:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2022 18:53.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|