Results for Regionsmesterskaber Nordjylland 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag 09:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hobro Idrætscenter |
Arrangør |
Svøm Region Nord & Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Demant Sørensen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Frandsen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.90 |
|
1:43.18 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:46.56 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.06 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kathrine Jensen |
2012 |
Hobro Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:47.36 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.77 |
(-7.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Mejdahl Rotbøll |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.91 |
|
1:55.68 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Kjeldsen |
2012 |
Hobro Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:09.01 |
+26.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.79 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicoline Thorup Kristensen |
2012 |
Hobro Svømmeklub |
+0.99 |
|
2:12.36 |
+29.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.79 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Sørensen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.87 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:29:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
|
1:17.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.18 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:28.28 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.70 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:28.31 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.60 |
(-12.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noa Skousgaard Linding |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:30.31 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.87 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.63 |
|
1:30.43 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.80 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.67 |
|
1:32.64 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.24 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Renata Sophia Ishøy |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:33.04 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.44 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:33.60 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.94 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
|
1:37.24 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.33 |
(-9.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie Mølbæk Schwab |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:38.54 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.74 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Frandsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:38.78 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.55 |
(-7.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.44 |
|
1:43.76 |
+26.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.35 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.90 |
|
1:46.23 |
+28.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.50 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Schubart Nielsen |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Celina Wegner Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.49 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:29:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:12.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.59 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.60 |
|
1:12.07 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.32 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:13.61 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.24 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:16.59 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.51 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:17.98 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.12 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.85 |
|
1:17.98 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.19 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.73 |
|
1:19.15 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.94 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Celina Thorup Kristensen |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:25.03 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.09 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.66 |
|
1:26.59 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.02 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.68 |
|
1:32.12 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.25 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:35.32 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.05 |
(+4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rikke Lejel |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:37.62 |
+25.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.97 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Vestergaard Ottesen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:37.97 |
+25.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.59 |
(-6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
+0.52 |
|
1:39.82 |
+27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sarah Diget Aamann |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.95 |
|
1:41.78 |
+29.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.96 |
(-8.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cicilia Riisberg |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.74 |
|
1:44.86 |
+32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:29:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:13.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.32 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Munk Haugaard |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:16.29 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.54 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malene Dithmar |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.79 |
|
1:17.77 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.40 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:29:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
+0.51 |
|
1:11.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.33 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
|
1:13.34 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.44 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:29:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 11:29.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|