Results for Regionsmesterskaber Nordjylland 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hobro Idrætscenter |
Arrangør |
Svøm Region Nord & Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Damer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
3:31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.97 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Mørk |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej forsat bevægelse v. 75 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:54:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.78 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:45.32 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.62 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:47.51 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.15 |
(-12.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:57.38 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.85 |
(-9.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maya Kjær |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
3:02.38 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.34 |
(-8.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
3:13.52 |
+33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noa Skousgaard Linding |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
3:16.33 |
+36.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.89 |
(-8.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Renata Sophia Ishøy |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
3:18.33 |
+38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
3:19.95 |
+40.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.67 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Annamai Dybdal |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
3:20.41 |
+40.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.41 |
(-7.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
3:21.34 |
+41.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.41 |
(-6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
3:21.36 |
+41.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie Mølbæk Schwab |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
3:24.48 |
+44.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.47 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabella Munk |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
3:28.66 |
+49.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
3:30.17 |
+50.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:51.19 |
(-21.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
3:32.77 |
+53.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:44.87 |
(-12.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
3:43.07 |
+1:03.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:11.33 |
(-28.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Frandsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
3:44.37 |
+1:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:54:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
2:41.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.51 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:45.68 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.07 |
(-7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
2:46.01 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.45 |
(-12.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:47.73 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.21 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
2:48.51 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.19 |
(-9.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:52.21 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.58 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:52.48 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.19 |
(-10.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:57.54 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.46 |
(-5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
3:00.91 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.84 |
(-15.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
3:03.01 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.05 |
(-7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
3:06.66 |
+25.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.23 |
(-7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
3:09.51 |
+27.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.51 |
(-10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
3:15.02 |
+33.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.65 |
(+7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
3:15.59 |
+34.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.65 |
(+3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
3:29.55 |
+48.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.18 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
|
3:38.52 |
+57.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.42 |
(+4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ingrid Holm Nors |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
3:38.77 |
+57.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Ej samtidigt berøring v. 125 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:54:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.66 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Munk Haugaard |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
2:40.03 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.35 |
(-5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malene Dithmar |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:41.50 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.12 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
2:42.87 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.81 |
(-10.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
2:44.82 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.04 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:44.97 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.88 |
(-5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Andersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:47.03 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.37 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
2:52.73 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.00 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:54:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Damer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
2:43.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.51 |
(-9.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:54:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 10:55.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|