Results for Vestdanske Open Masters Kortbane 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag kl. 10.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. nov 2022 to 12. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Poul Erik Hansen |
1953 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
139 |
51.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.34 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2022 11:09:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Søren Bjørn |
1964 |
Aarhus Studenternes Svømmeaf |
+0.84 |
475 |
31.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2022 11:09:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Søren Nordahl Hansen |
1970 |
Viborg Svømme Klub |
+0.86 |
481 |
29.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.97 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2022 11:09:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
Frem Odense |
+0.83 |
692 |
25.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.55 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2022 11:09:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dennis Kinnerup |
1988 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
658 |
24.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.00 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Wahl |
1991 |
Ringe Svømme Klub |
+0.85 |
402 |
29.24 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.94 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2022 11:09:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicklas Rasmussen |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
748 |
23.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.36 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Per Jensen |
1995 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.89 |
474 |
27.39 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.88 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Sørensen |
1995 |
Swim Team Neptun |
+0.80 |
392 |
29.18 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ricco Gade |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.97 |
323 |
31.14 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bo Volf Brøchner |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2022 11:09:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Swim Team Odense |
+0.75 |
|
25.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.60 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Schøler |
1998 |
Frem Odense |
+0.80 |
549 |
26.09 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.32 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ehab Basha |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.74 |
|
26.94 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.00 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Damsted Horvath |
1999 |
Swim Team Odense |
+0.76 |
|
27.13 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Kaavé |
1999 |
Aarhus Studenternes Svømmeaf |
+0.76 |
|
30.24 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Weile |
2000 |
Frem Odense |
+0.90 |
|
35.53 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-11-2022 11:09:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-11-2022 11:32.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|