Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 okt 2022 till den 16 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
508 |
56.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyd Simklubb |
|
502 |
56.52 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Gertz |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
480 |
57.36 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Aronsson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
439 |
59.11 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
418 |
1:00.07 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
402 |
1:00.86 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
397 |
1:01.10 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Dahle |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
315 |
1:06.02 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-15 17:44:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
512 |
56.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Trindade |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
443 |
58.92 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
417 |
1:00.13 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
373 |
1:02.43 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-15 17:44:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
445 |
58.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Andersson |
2007 |
Lidingö Simklubb |
|
426 |
59.71 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
|
424 |
59.81 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caesar Sparacio |
2007 |
Täby Sim |
|
368 |
1:02.70 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Yurii Khomiak |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
325 |
1:05.33 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Bergfeldt |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
305 |
1:06.69 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Steinle |
2007 |
Täby Sim |
|
304 |
1:06.83 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
301 |
1:06.99 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl Brennwald |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
294 |
1:07.53 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lakira Sasnima Wanasinghe |
2007 |
Täby Sim |
|
263 |
1:10.10 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustaf Färnqvist |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-15 17:44:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
496 |
56.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
494 |
56.83 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Goulet |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
436 |
59.24 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
426 |
59.72 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
407 |
1:00.60 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
401 |
1:00.94 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ian Kim |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
393 |
1:01.35 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Almén |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
392 |
1:01.38 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Willem Holmgren |
2008 |
Lidingö Simklubb |
|
315 |
1:06.00 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
295 |
1:07.49 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
292 |
1:07.68 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
260 |
1:10.39 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Loke Beronius |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
257 |
1:10.65 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Erik Sundby |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
239 |
1:12.32 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Raoul Danes |
2008 |
Täby Sim |
|
215 |
1:15.01 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oscar Sagelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
188 |
1:18.41 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Bergsten Kruse |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
176 |
1:20.08 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Funk |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-15 17:44:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Bouchet |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
490 |
56.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
403 |
1:00.83 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
390 |
1:01.47 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
Täby Sim |
|
335 |
1:04.68 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
323 |
1:05.48 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Dalhielm |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
317 |
1:05.87 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Andrén |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
288 |
1:08.03 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Alsen |
2009 |
Täby Sim |
|
283 |
1:08.39 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
282 |
1:08.45 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Sköld |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
278 |
1:08.80 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felix Bang |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
272 |
1:09.33 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elliot Engström |
2009 |
Lidingö Simklubb |
|
265 |
1:09.94 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Xuhao Gu |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
265 |
1:09.95 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
|
260 |
1:10.39 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Benjamin Henareh |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
249 |
1:11.43 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adam Hniopek |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
246 |
1:11.66 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
224 |
1:13.99 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frank Jilkén |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
211 |
1:15.38 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Malte Steinle |
2009 |
Täby Sim |
|
188 |
1:18.35 |
+21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
165 |
1:21.82 |
+24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Christian Nilsson |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
154 |
1:23.79 |
+26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kalle Värna |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
140 |
1:26.42 |
+29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Theo Fromlet Kolsrud |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
123 |
1:30.15 |
+33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Mann |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-15 17:44:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-15 17:46:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|