Resultater for Regionsstævne (Børn) Sjælland Syd 2022 - Stevns
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Afsnit 2 søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
208 |
37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
173 |
39.83 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
165 |
40.48 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
159 |
40.94 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
159 |
41.01 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
155 |
41.31 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
155 |
41.34 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
150 |
41.75 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
150 |
41.76 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
149 |
41.91 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
147 |
42.03 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
140 |
42.73 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
136 |
43.13 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
135 |
43.31 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
134 |
43.39 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
133 |
43.46 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
132 |
43.62 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
131 |
43.67 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
129 |
43.88 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
126 |
44.24 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
124 |
44.46 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
122 |
44.68 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
121 |
44.81 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
120 |
45.02 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
119 |
45.06 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
116 |
45.48 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
109 |
46.49 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
106 |
46.95 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
105 |
46.97 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
97 |
48.34 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jeppe Mainz |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
95 |
48.55 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
95 |
48.58 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
88 |
49.92 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Asger Elsborg |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
85 |
50.45 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Olsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.4 ej fortsæt bevæg |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:10:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
328 |
32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
324 |
32.34 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
289 |
33.60 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
234 |
36.02 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
224 |
36.55 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
221 |
36.73 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
206 |
37.59 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
205 |
37.68 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
187 |
38.83 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
184 |
39.05 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
179 |
39.36 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
|
176 |
39.64 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
170 |
40.11 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
161 |
40.77 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
161 |
40.84 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
159 |
40.95 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
154 |
41.37 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
151 |
41.68 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:10:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 13:11.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|