Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
323 |
1:19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
312 |
1:20.90 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
308 |
1:21.21 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
306 |
1:21.38 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
264 |
1:25.56 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
256 |
1:26.39 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
252 |
1:26.87 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
245 |
1:27.64 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
241 |
1:28.19 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
222 |
1:30.52 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
221 |
1:30.67 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
197 |
1:34.25 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
196 |
1:34.35 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
194 |
1:34.74 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
193 |
1:34.93 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
183 |
1:36.62 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
180 |
1:37.11 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
177 |
1:37.71 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
176 |
1:37.91 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
171 |
1:38.75 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
167 |
1:39.52 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
160 |
1:40.97 |
+20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
156 |
1:41.96 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Clara Duelund Højstrup |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
151 |
1:42.98 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Malia Hoffer |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
149 |
1:43.37 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lilje Kodal |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
147 |
1:43.79 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
146 |
1:44.09 |
+24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
143 |
1:44.76 |
+24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
140 |
1:45.47 |
+25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
|
124 |
1:49.97 |
+29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
114 |
1:53.14 |
+33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
106 |
1:55.98 |
+36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
105 |
1:56.27 |
+36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Bjørk K. Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:04:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 11:05.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
334 |
1:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
257 |
1:15.95 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
243 |
1:17.37 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
215 |
1:20.58 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
213 |
1:20.84 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
208 |
1:21.47 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
202 |
1:22.26 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
199 |
1:22.78 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
193 |
1:23.54 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
192 |
1:23.75 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
|
181 |
1:25.35 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
179 |
1:25.62 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
171 |
1:26.93 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
165 |
1:28.01 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
158 |
1:29.22 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
157 |
1:29.43 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
155 |
1:29.92 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
154 |
1:30.12 |
+20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
152 |
1:30.37 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
142 |
1:32.43 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
140 |
1:32.87 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
136 |
1:33.88 |
+24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
135 |
1:34.16 |
+24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
129 |
1:35.59 |
+25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
123 |
1:37.03 |
+27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
123 |
1:37.10 |
+27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
112 |
1:40.21 |
+30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
102 |
1:43.22 |
+33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
91 |
1:47.12 |
+37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Villiam Frandsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:11:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 11:24.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
390 |
31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
347 |
32.62 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
332 |
33.10 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
329 |
33.19 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
320 |
33.51 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
319 |
33.54 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
319 |
33.54 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
313 |
33.74 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
311 |
33.84 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
310 |
33.86 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilie Landwirt |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
308 |
33.95 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
303 |
34.12 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
302 |
34.15 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
291 |
34.60 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
281 |
34.98 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
279 |
35.07 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Dejløw Sonne |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
278 |
35.11 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
267 |
35.57 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Christiane Braad |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
263 |
35.76 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
261 |
35.84 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
257 |
36.02 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Mathilde Munk Krogh |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
254 |
36.20 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
248 |
36.45 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
239 |
36.93 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
227 |
37.55 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
227 |
37.58 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Bellamy Lumen R. Holmberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
226 |
37.64 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
225 |
37.66 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
225 |
37.69 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
223 |
37.78 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
221 |
37.91 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
221 |
37.92 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
220 |
37.97 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Malia Hoffer |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
219 |
38.00 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
213 |
38.34 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
208 |
38.65 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sophia Nan Rasmussen |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
200 |
39.19 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
191 |
39.77 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
190 |
39.85 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
=40 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
179 |
40.65 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
=40 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
179 |
40.65 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
177 |
40.79 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Rose Ingrid Christoffersen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
172 |
41.16 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Frederikke Ørsted |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
164 |
41.88 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
|
156 |
42.53 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Josefine Thielsen |
2012 |
Ringsted Svømme Klub |
|
155 |
42.68 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Nikki Tavakoli |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
154 |
42.71 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Clara Duelund Højstrup |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
152 |
42.94 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Emilie Risager Strate |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
150 |
43.15 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
139 |
44.20 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Luce Astrid Gade |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
136 |
44.48 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Anna Clara Nielsen |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
121 |
46.28 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
110 |
47.79 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
83 |
52.56 |
+21.20 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:43:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 11:43.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
409 |
27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
356 |
28.44 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
273 |
31.06 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
272 |
31.09 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
269 |
31.20 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
261 |
31.54 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
259 |
31.61 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
252 |
31.88 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
247 |
32.09 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
246 |
32.14 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
245 |
32.19 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
241 |
32.39 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
235 |
32.64 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
227 |
33.00 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
227 |
33.04 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
224 |
33.15 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
224 |
33.15 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
212 |
33.79 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
|
210 |
33.91 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
207 |
34.03 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
197 |
34.60 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
196 |
34.65 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
196 |
34.65 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
195 |
34.73 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
194 |
34.82 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
192 |
34.90 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
188 |
35.13 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
183 |
35.46 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
173 |
36.16 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
168 |
36.47 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
164 |
36.76 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
164 |
36.77 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
164 |
36.80 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
163 |
36.90 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
159 |
37.16 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
159 |
37.21 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
153 |
37.63 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
=38 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
153 |
37.67 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
=38 |
|
Oscar Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
153 |
37.67 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Stanislaw Kowelczewski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
149 |
37.97 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
146 |
38.22 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
141 |
38.72 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
140 |
38.78 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Lauritz Jespersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
140 |
38.81 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
138 |
38.94 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
136 |
39.15 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
133 |
39.49 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
130 |
39.71 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
49 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
126 |
40.16 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Asger Elsborg |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
123 |
40.43 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
118 |
41.09 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
117 |
41.18 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
111 |
41.83 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Jeppe Mainz |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
108 |
42.23 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
98 |
43.66 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villiam Frandsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:30:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 11:44.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
374 |
1:18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
342 |
1:20.77 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
310 |
1:23.45 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
305 |
1:23.94 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
303 |
1:24.09 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
291 |
1:25.21 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
288 |
1:25.50 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
287 |
1:25.59 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
284 |
1:25.97 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
278 |
1:26.55 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
264 |
1:28.05 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
259 |
1:28.64 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
249 |
1:29.72 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
243 |
1:30.44 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cecilie Landwirt |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
241 |
1:30.73 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
240 |
1:30.82 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
236 |
1:31.44 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
229 |
1:32.26 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
224 |
1:32.98 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
214 |
1:34.40 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Christiane Braad |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
213 |
1:34.55 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
212 |
1:34.69 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
209 |
1:35.12 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Dejløw Sonne |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
208 |
1:35.24 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
202 |
1:36.26 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
195 |
1:37.36 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
186 |
1:38.85 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
183 |
1:39.38 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
166 |
1:42.80 |
+24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
163 |
1:43.42 |
+25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
162 |
1:43.65 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
158 |
1:44.47 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
155 |
1:45.07 |
+26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
155 |
1:45.17 |
+26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
149 |
1:46.39 |
+27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
144 |
1:47.60 |
+29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Rose Ingrid Christoffersen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
140 |
1:48.63 |
+30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
140 |
1:48.64 |
+30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Frida Bjørk K. Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
137 |
1:49.47 |
+31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
137 |
1:49.54 |
+31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
|
116 |
1:55.67 |
+37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Anna Mathilde Munk Krogh |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
- |
|
Nikki Tavakoli |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 12:01:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 12:01.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
346 |
1:10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
306 |
1:13.10 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
274 |
1:15.82 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
266 |
1:16.61 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
238 |
1:19.49 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
236 |
1:19.64 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
228 |
1:20.56 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
226 |
1:20.90 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
225 |
1:20.97 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
199 |
1:24.34 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
197 |
1:24.57 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
196 |
1:24.79 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
193 |
1:25.26 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
191 |
1:25.48 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
190 |
1:25.69 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
189 |
1:25.75 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
183 |
1:26.72 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
181 |
1:26.98 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
181 |
1:27.00 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
175 |
1:28.00 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
175 |
1:28.07 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
174 |
1:28.15 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
163 |
1:30.14 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
162 |
1:30.26 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
161 |
1:30.45 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
161 |
1:30.48 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
160 |
1:30.68 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
158 |
1:31.13 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
156 |
1:31.37 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
154 |
1:31.91 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
152 |
1:32.15 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
149 |
1:32.86 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
141 |
1:34.65 |
+24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
138 |
1:35.19 |
+25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
135 |
1:35.99 |
+25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
134 |
1:36.18 |
+25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
133 |
1:36.32 |
+26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
124 |
1:38.77 |
+28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
120 |
1:39.75 |
+29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
120 |
1:39.82 |
+29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
116 |
1:40.89 |
+30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
111 |
1:42.28 |
+32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
111 |
1:42.46 |
+32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
109 |
1:43.16 |
+32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
106 |
1:44.08 |
+33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
102 |
1:45.38 |
+35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
83 |
1:52.59 |
+42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
56 |
2:08.68 |
+58.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan |
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 12:20:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 12:21.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 6x50m Frisvømning Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
KVIK 1 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
3:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Otto Avril |
2010 |
1067AL |
|
32.05 |
|
|
|
|
32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
1110AI |
|
34.20 |
|
|
|
|
1:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
1085AK |
|
32.06 |
|
|
|
|
1:38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Reimer |
2010 |
1025AF |
|
28.35 |
|
|
|
|
2:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
1220AG |
|
33.74 |
|
|
|
|
2:40.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William To Frederiksen |
2010 |
1029AF |
|
27.11 |
|
|
|
|
3:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dolphins 1 |
13 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
3:24.41 |
+16.90 |
|
|
|
|
Benjamin Völkner |
2010 |
1043AI |
|
35.87 |
|
|
|
|
35.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
1007AE |
|
33.40 |
|
|
|
|
1:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
1001AE |
|
34.23 |
|
|
|
|
1:43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
1124AC |
|
36.95 |
|
|
|
|
2:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Lohmann Frostholm |
2011 |
1152AF |
|
33.40 |
|
|
|
|
2:53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
1005AE |
|
30.56 |
|
|
|
|
3:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
KVIK 2 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
3:34.28 |
+26.77 |
|
|
|
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
1162AI |
|
34.84 |
|
|
|
|
34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
1075AK |
|
38.44 |
|
|
|
|
1:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Blaaberg |
2012 |
1266AF |
|
36.12 |
|
|
|
|
1:49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Hentzen |
2010 |
1027AF |
|
34.14 |
|
|
|
|
2:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Thomsen |
2010 |
1069AK |
|
35.09 |
|
|
|
|
2:58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian Suhr |
2011 |
1141AH |
|
35.65 |
|
|
|
|
3:34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HVSK |
12 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:36.56 |
+29.05 |
|
|
|
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
1192AE |
|
34.09 |
|
|
|
|
34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
1121AD |
|
35.17 |
|
|
|
|
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
1134AA |
|
39.40 |
|
|
|
|
1:48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
1131AA |
|
35.11 |
|
|
|
|
2:23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Birkebæk |
2011 |
1134AE |
|
37.99 |
|
|
|
|
3:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Raagefelt |
2011 |
1137AA |
|
34.80 |
|
|
|
|
3:36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
KVIK 3 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
3:44.34 |
+36.83 |
|
|
|
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
1191AH |
|
38.05 |
|
|
|
|
38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Poulsen |
2011 |
1112AH |
|
36.71 |
|
|
|
|
1:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
1154AI |
|
38.09 |
|
|
|
|
1:52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Krawanska |
2011 |
1152AP |
|
34.71 |
|
|
|
|
2:27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Drewsen |
2011 |
1110AJ |
|
36.87 |
|
|
|
|
3:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
1139AH |
|
39.91 |
|
|
|
|
3:44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dolphins 2 |
12 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
4:18.29 |
+1:10.7 |
|
|
|
|
Nikolas Milani |
2011 |
1127AI |
|
41.99 |
|
|
|
|
41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Jul From |
2011 |
1103AC |
|
42.58 |
|
|
|
|
1:24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Dithmar |
2012 |
1220AB |
|
44.05 |
|
|
|
|
2:08.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Langvad |
2011 |
1183AF |
|
45.89 |
|
|
|
|
2:54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
1262AG |
|
41.28 |
|
|
|
|
3:35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Elsborg |
2011 |
1173AF |
|
42.50 |
|
|
|
|
4:18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Køge mix |
13 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.14 Forlader ikke øjeblikket sin bane efter fuldførelse at sit løb eller de af holdkap. Genere en anden svømmer ved opgang af bassinet |
|
|
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
1085AB |
|
31.46 |
|
|
|
|
31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Melina Ertman |
2011 |
1176AA |
|
34.82 |
|
|
|
|
1:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Luka Lundsberg |
2010 |
1095AB |
|
33.13 |
|
|
|
|
1:39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucca Kiding |
2011 |
1186AA |
|
34.41 |
|
|
|
|
2:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lau Kjellerup |
2011 |
1153AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
1118AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 12:22:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 14:52.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer Yngste Gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
233 |
46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
215 |
47.67 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
207 |
48.22 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Wessel |
2012 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
198 |
48.94 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
189 |
49.69 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
188 |
49.82 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
184 |
50.14 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
184 |
50.15 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
180 |
50.53 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
178 |
50.74 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
171 |
51.44 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luce Astrid Gade |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
166 |
51.88 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
163 |
52.27 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
160 |
52.58 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vera Thers Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
158 |
52.73 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
154 |
53.18 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
153 |
53.34 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
142 |
54.74 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elly Elisabeth Toth Larsen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
137 |
55.32 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Risager Strate |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
114 |
58.88 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frederikke Ørsted |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
111 |
59.31 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lilje Kodal |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
111 |
59.33 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Selma Lundsgaard |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
108 |
59.97 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
107 |
1:00.00 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Josefine Thielsen |
2012 |
Ringsted Svømme Klub |
|
107 |
1:00.01 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
105 |
1:00.41 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
93 |
1:02.84 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Bellamy Lumen R. Holmberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
91 |
1:03.30 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
89 |
1:03.76 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:41:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
385 |
39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
284 |
43.43 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
279 |
43.70 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
273 |
44.02 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
272 |
44.06 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
259 |
44.75 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
246 |
45.56 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
215 |
47.61 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilie Landwirt |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
213 |
47.79 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
212 |
47.85 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
209 |
48.06 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
209 |
48.07 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
194 |
49.28 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
184 |
50.16 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
182 |
50.39 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
177 |
50.81 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:41:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 13:43.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
192 |
43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
173 |
45.24 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
152 |
47.27 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
151 |
47.38 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
147 |
47.75 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
141 |
48.40 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
137 |
48.93 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
131 |
49.66 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
129 |
49.89 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
128 |
50.04 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
128 |
50.06 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
126 |
50.28 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
126 |
50.36 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
115 |
51.90 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
114 |
52.05 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
113 |
52.10 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lauritz Jespersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
112 |
52.34 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
103 |
53.84 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
101 |
54.05 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
100 |
54.39 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
99 |
54.56 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
97 |
54.87 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
94 |
55.47 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
78 |
59.05 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jeppe Mainz |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
59 |
1:04.74 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan |
|
|
|
|
- |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:56:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
337 |
36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
250 |
40.04 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
224 |
41.54 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
221 |
41.74 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
206 |
42.74 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
194 |
43.58 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
188 |
44.04 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
184 |
44.38 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
178 |
44.86 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Villiam Frandsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
163 |
46.17 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stanislaw Kowelczewski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
160 |
46.47 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
158 |
46.65 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
150 |
47.47 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
136 |
49.04 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
133 |
49.44 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:56:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 13:57.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
368 |
2:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
367 |
2:18.74 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
330 |
2:23.69 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
327 |
2:24.16 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
313 |
2:26.31 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
284 |
2:31.15 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
279 |
2:32.04 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
271 |
2:33.46 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
268 |
2:34.01 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
265 |
2:34.69 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
254 |
2:36.89 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
243 |
2:39.05 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
242 |
2:39.27 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:09:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 14:09.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 4x50m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSK's Turbo tøser |
12 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
300 |
|
|
2:32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
1196AH |
|
39.42 |
|
|
|
|
39.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
1168AB |
|
44.59 |
|
|
|
|
1:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
1170AB |
|
35.95 |
|
|
|
|
1:59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Bødiker |
2012 |
1276AB |
|
32.96 |
|
|
|
|
2:32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
KVIK 1 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
273 |
|
|
2:37.76 |
+4.84 |
|
|
|
|
Liva Blaaberg |
2012 |
1266AF |
|
40.65 |
|
|
|
|
40.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Krawanska |
2011 |
1152AP |
|
44.95 |
|
|
|
|
1:25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
1220AG |
|
37.49 |
|
|
|
|
2:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
1110AI |
|
34.67 |
|
|
|
|
2:37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Køge piger |
12 |
Køge Svømmeklub |
|
|
240 |
|
|
2:44.62 |
+11.70 |
|
|
|
|
Austeja Giedraite |
2012 |
1284AB |
|
43.60 |
|
|
|
|
43.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Melina Ertman |
2011 |
1176AA |
|
44.78 |
|
|
|
|
1:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
1116AD |
|
42.41 |
|
|
|
|
2:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucca Kiding |
2011 |
1186AA |
|
33.83 |
|
|
|
|
2:44.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HSK Hajer |
12 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
216 |
|
|
2:50.48 |
+17.56 |
|
|
|
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
1126AA |
|
46.72 |
|
|
|
|
46.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
1136AA |
|
46.13 |
|
|
|
|
1:32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
1104AA |
|
39.49 |
|
|
|
|
2:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christiane Braad |
2011 |
1166AB |
|
38.14 |
|
|
|
|
2:50.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
KVIK 2 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
211 |
|
|
2:51.76 |
+18.84 |
|
|
|
|
Ellen Drewsen |
2011 |
1110AJ |
|
42.71 |
|
|
|
|
42.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Martine Peeters |
2011 |
1120AM |
|
50.10 |
|
|
|
|
1:32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
1162AI |
|
42.31 |
|
|
|
|
2:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
1154AI |
|
36.64 |
|
|
|
|
2:51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HVSK |
12 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
210 |
|
|
2:52.06 |
+19.14 |
|
|
|
|
Line Birkebæk |
2011 |
1134AE |
|
42.82 |
|
|
|
|
42.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
1192AE |
|
45.43 |
|
|
|
|
1:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
1134AA |
|
42.09 |
|
|
|
|
2:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Andersen |
2012 |
1276AH |
|
41.72 |
|
|
|
|
2:52.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
The Kardashians |
12 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
199 |
|
|
2:55.15 |
+22.23 |
|
|
|
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
1262AG |
|
45.66 |
|
|
|
|
45.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Frida Gass |
2011 |
1150AF |
|
52.69 |
|
|
|
|
1:38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Lohmann Frostholm |
2011 |
1152AF |
|
40.09 |
|
|
|
|
2:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
1124AC |
|
36.71 |
|
|
|
|
2:55.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
KVIK 3 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
199 |
|
|
2:55.32 |
+22.40 |
|
|
|
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
1104AI |
|
45.57 |
|
|
|
|
45.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Esposito |
2012 |
1270AF |
|
50.28 |
|
|
|
|
1:35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Poulsen |
2011 |
1112AH |
|
42.58 |
|
|
|
|
2:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bodil Thomsen |
2011 |
1156AI |
|
36.89 |
|
|
|
|
2:55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
HSK vandmænd |
12 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
189 |
|
|
2:58.39 |
+25.47 |
|
|
|
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
1196AC |
|
43.09 |
|
|
|
|
43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rose Ingrid Christoffersen |
2012 |
1242AB |
|
54.10 |
|
|
|
|
1:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
1184AA |
|
42.96 |
|
|
|
|
2:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malia Hoffer |
2012 |
1238AB |
|
38.24 |
|
|
|
|
2:58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vest piger |
12 |
Vest-Brøndby |
|
|
177 |
|
|
3:02.12 |
+29.20 |
|
|
|
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
1284AF |
|
46.72 |
|
|
|
|
46.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
1294AD |
|
53.66 |
|
|
|
|
1:40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
1122AB |
|
44.95 |
|
|
|
|
2:25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
1104AG |
|
36.79 |
|
|
|
|
3:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
HSK rejer |
11 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
168 |
|
|
3:05.25 |
+32.33 |
|
|
|
|
Vera Thers Hansen |
2012 |
1224AM |
|
48.27 |
|
|
|
|
48.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
1232AB |
|
52.92 |
|
|
|
|
1:41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
1296AA |
|
46.02 |
|
|
|
|
2:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
1204AA |
|
38.04 |
|
|
|
|
3:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
HSK spækhuggere |
11 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
156 |
|
|
3:10.09 |
+37.17 |
|
|
|
|
Clara Duelund Højstrup |
2012 |
1226AB |
|
48.47 |
|
|
|
|
48.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Manola Spellerberg |
2012 |
1262AA |
|
49.89 |
|
|
|
|
1:38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bellamy Lumen R. Holmberg |
2012 |
1264AA |
|
48.24 |
|
|
|
|
2:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Frida Bjørk K. Hansen |
2012 |
1254AA |
|
43.49 |
|
|
|
|
3:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
HSK Delfiner |
11 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
121 |
|
|
3:26.97 |
+54.05 |
|
|
|
|
Elly Elisabeth Toth Larsen |
2012 |
1230AB |
|
55.54 |
|
|
|
|
55.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luce Astrid Gade |
2012 |
1284AA |
|
55.80 |
|
|
|
|
1:51.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilje Kodal |
2012 |
1242AA |
|
48.58 |
|
|
|
|
2:39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Lundsgaard |
2012 |
1222AA |
|
47.05 |
|
|
|
|
3:26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
KVIK 4 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Ikke samtidige arme, eller i samme plan |
|
|
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
1168AI |
|
46.04 |
|
|
|
|
46.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
1224AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
1274AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
1264AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:53:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 14:53.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4x50m Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
KVIK 1 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
286 |
|
|
2:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Linus Reimer |
2010 |
1025AF |
|
33.05 |
|
|
|
|
33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Malte Thomsen |
2010 |
1069AK |
|
41.54 |
|
|
|
|
1:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
William To Frederiksen |
2010 |
1029AF |
|
30.02 |
|
|
|
|
1:44.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
1085AK |
|
32.56 |
|
|
|
|
2:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vallensbæks Power Boys |
13 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
242 |
|
|
2:25.11 |
+7.94 |
|
|
|
|
Willads Schou |
2011 |
1103AH |
|
37.79 |
|
|
|
|
37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Erlendsson |
2010 |
1037AE |
|
42.98 |
|
|
|
|
1:20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
1035AE |
|
31.30 |
|
|
|
|
1:52.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Steen |
2011 |
1143AE |
|
33.04 |
|
|
|
|
2:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
HSK Drenge 1 |
13 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
199 |
|
|
2:34.78 |
+17.61 |
|
|
|
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
1083AA |
|
39.55 |
|
|
|
|
39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Johns |
2011 |
1101AA |
|
45.08 |
|
|
|
|
1:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Parker French |
2010 |
1017AA |
|
35.45 |
|
|
|
|
2:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Klintø |
2011 |
1115AA |
|
34.70 |
|
|
|
|
2:34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
GSK's Turbo drenge 1 |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
195 |
|
|
2:35.77 |
+18.60 |
|
|
|
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
1149AH |
|
39.94 |
|
|
|
|
39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
1009AB |
|
48.50 |
|
|
|
|
1:28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Schou |
2010 |
1077AB |
|
34.70 |
|
|
|
|
2:03.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
1039AD |
|
32.63 |
|
|
|
|
2:35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HVSK |
13 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
189 |
|
|
2:37.51 |
+20.34 |
|
|
|
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
1131AA |
|
39.71 |
|
|
|
|
39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
1039AA |
|
44.47 |
|
|
|
|
1:24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Raagefelt |
2011 |
1137AA |
|
39.98 |
|
|
|
|
2:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
1121AD |
|
33.35 |
|
|
|
|
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vest drenge |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
181 |
|
|
2:39.71 |
+22.54 |
|
|
|
|
Markus Tordrup |
2010 |
1057AF |
|
40.01 |
|
|
|
|
40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
1133AF |
|
46.61 |
|
|
|
|
1:26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
1141AJ |
|
40.74 |
|
|
|
|
2:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
1001AM |
|
32.35 |
|
|
|
|
2:39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vest drenge 2 |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
149 |
|
|
2:50.47 |
+33.30 |
|
|
|
|
Villum Nygaard |
2011 |
1147AC |
|
46.64 |
|
|
|
|
46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
1109AM |
|
49.68 |
|
|
|
|
1:36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Kleis |
2010 |
1025AC |
|
38.55 |
|
|
|
|
2:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
1147AA |
|
35.60 |
|
|
|
|
2:50.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
HSK Drenge 2 |
13 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
147 |
|
|
2:51.16 |
+33.99 |
|
|
|
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
1161AB |
|
44.26 |
|
|
|
|
44.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stanislaw Kowelczewski |
2010 |
1081AN |
|
46.65 |
|
|
|
|
1:30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
1181AA |
|
43.38 |
|
|
|
|
2:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
1187AA |
|
36.87 |
|
|
|
|
2:51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Køge drenge |
13 |
Køge Svømmeklub |
|
|
145 |
|
|
2:51.88 |
+34.71 |
|
|
|
|
Lau Kjellerup |
2011 |
1153AC |
|
41.06 |
|
|
|
|
41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
1129AC |
|
58.23 |
|
|
|
|
1:39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luka Lundsberg |
2010 |
1095AB |
|
41.57 |
|
|
|
|
2:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
1085AB |
|
31.02 |
|
|
|
|
2:51.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
MK drenge |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
137 |
|
|
2:55.38 |
+38.21 |
|
|
|
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
1187AM |
|
48.86 |
|
|
|
|
48.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
1155AL |
|
53.27 |
|
|
|
|
1:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
1013AI |
|
35.37 |
|
|
|
|
2:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
1163AM |
|
37.88 |
|
|
|
|
2:55.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
GSK's Turbo drenge 2 |
12 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
123 |
|
|
3:01.66 |
+44.49 |
|
|
|
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
1143AF |
|
44.73 |
|
|
|
|
44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Krogh |
2011 |
1133AC |
|
51.99 |
|
|
|
|
1:36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bech |
2011 |
1135AC |
|
44.74 |
|
|
|
|
2:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
1141AC |
|
40.20 |
|
|
|
|
3:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
KVIK 3 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
106 |
|
|
3:10.92 |
+53.75 |
|
|
|
|
Axel Krogsæter |
2011 |
1187AH |
|
47.13 |
|
|
|
|
47.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Pickersgill |
2011 |
1169AH |
|
53.06 |
|
|
|
|
1:40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
1177AH |
|
53.46 |
|
|
|
|
2:33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
1191AH |
|
37.27 |
|
|
|
|
3:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bøllerne 2 |
12 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
104 |
|
|
3:12.08 |
+54.91 |
|
|
|
|
Emil Langvad |
2011 |
1183AF |
|
47.93 |
|
|
|
|
47.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolas Milani |
2011 |
1127AI |
|
54.28 |
|
|
|
|
1:42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Jul From |
2011 |
1103AC |
|
49.43 |
|
|
|
|
2:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Elsborg |
2011 |
1173AF |
|
40.44 |
|
|
|
|
3:12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bøllerne 1 |
13 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
1007AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
1005AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
1001AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Völkner |
2010 |
1043AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
KVIK 2 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Christian Suhr |
2011 |
1141AH |
|
43.10 |
|
|
|
|
43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Hentzen |
2010 |
1027AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
1075AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Avril |
2010 |
1067AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:55:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 14:56.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
369 |
1:10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
322 |
1:13.26 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
258 |
1:18.92 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
246 |
1:20.10 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
211 |
1:24.29 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
209 |
1:24.66 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
206 |
1:25.06 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
204 |
1:25.25 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
204 |
1:25.26 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
197 |
1:26.29 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bellamy Lumen R. Holmberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
196 |
1:26.44 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malia Hoffer |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
196 |
1:26.45 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
195 |
1:26.57 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sophia Nan Rasmussen |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
178 |
1:29.31 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
176 |
1:29.58 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
172 |
1:30.24 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
167 |
1:31.14 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
|
162 |
1:32.07 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frida Bjørk K. Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
161 |
1:32.20 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
158 |
1:32.80 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
157 |
1:33.14 |
+23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
156 |
1:33.15 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
155 |
1:33.46 |
+23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
154 |
1:33.57 |
+23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Clara Duelund Højstrup |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
149 |
1:34.78 |
+24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
144 |
1:35.67 |
+25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
141 |
1:36.51 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
135 |
1:37.94 |
+27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nikki Tavakoli |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
120 |
1:41.77 |
+31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elly Elisabeth Toth Larsen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
117 |
1:42.56 |
+32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Josefine Hannah Filskov |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
111 |
1:44.43 |
+34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Selma Lundsgaard |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
109 |
1:45.03 |
+35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Anna Clara Nielsen |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
102 |
1:47.40 |
+37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:30:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
371 |
1:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
361 |
1:10.51 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
335 |
1:12.31 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
331 |
1:12.63 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
329 |
1:12.73 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
320 |
1:13.39 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Landwirt |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
315 |
1:13.84 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
301 |
1:14.96 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
283 |
1:16.49 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
281 |
1:16.64 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
280 |
1:16.77 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
276 |
1:17.11 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
275 |
1:17.24 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
272 |
1:17.49 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
268 |
1:17.90 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
268 |
1:17.92 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Dejløw Sonne |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
260 |
1:18.66 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christiane Braad |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
239 |
1:20.89 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
225 |
1:22.52 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
204 |
1:25.33 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
174 |
1:29.98 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:30:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 10:31.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
249 |
1:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
239 |
1:12.34 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
219 |
1:14.53 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
209 |
1:15.72 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
208 |
1:15.81 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
200 |
1:16.75 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
199 |
1:16.85 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
196 |
1:17.25 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
191 |
1:17.95 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
187 |
1:18.50 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
187 |
1:18.55 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
181 |
1:19.43 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
180 |
1:19.51 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
180 |
1:19.57 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
179 |
1:19.71 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
179 |
1:19.72 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
175 |
1:20.33 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
170 |
1:21.04 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
170 |
1:21.06 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
168 |
1:21.30 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
166 |
1:21.68 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
164 |
1:21.94 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
162 |
1:22.42 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
156 |
1:23.40 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
143 |
1:25.84 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
142 |
1:25.97 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
142 |
1:25.98 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
141 |
1:26.20 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
138 |
1:26.79 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
131 |
1:28.37 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
131 |
1:28.41 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Oscar Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
131 |
1:28.41 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
125 |
1:29.78 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
125 |
1:29.80 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Asger Elsborg |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
104 |
1:35.26 |
+23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
|
96 |
1:38.06 |
+26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
90 |
1:40.22 |
+28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
89 |
1:40.53 |
+29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:49:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
407 |
1:00.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
319 |
1:05.72 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
290 |
1:07.87 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
289 |
1:07.91 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
274 |
1:09.15 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
270 |
1:09.47 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
269 |
1:09.57 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
263 |
1:10.11 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
256 |
1:10.71 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
254 |
1:10.92 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
251 |
1:11.23 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
241 |
1:12.15 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
230 |
1:13.25 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
229 |
1:13.39 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
224 |
1:13.98 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
215 |
1:14.90 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
213 |
1:15.20 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
200 |
1:16.84 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
165 |
1:21.92 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:49:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 10:50.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
282 |
37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
239 |
39.26 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
187 |
42.62 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilje Kodal |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
155 |
45.35 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
151 |
45.77 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
148 |
46.05 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vera Thers Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
147 |
46.17 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
138 |
47.08 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
130 |
48.11 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
|
99 |
52.62 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rose Ingrid Christoffersen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
97 |
53.03 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:57:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
329 |
35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
321 |
35.59 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
270 |
37.70 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
269 |
37.73 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
240 |
39.18 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
234 |
39.56 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
225 |
40.08 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
206 |
41.28 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
195 |
42.02 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
187 |
42.62 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
186 |
42.64 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
185 |
42.77 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Mathilde Munk Krogh |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
174 |
43.62 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
169 |
44.09 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
161 |
44.81 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
94 |
53.57 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:57:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 11:03.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
229 |
35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
193 |
37.61 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
172 |
39.09 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
169 |
39.30 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
158 |
40.17 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
157 |
40.27 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
146 |
41.27 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
140 |
41.85 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
134 |
42.50 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
116 |
44.49 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
116 |
44.52 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
114 |
44.73 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
93 |
47.90 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
79 |
50.57 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
78 |
50.78 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DSQ |
|
|
Bryst tag ved afslutning |
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:05:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
384 |
29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
349 |
30.88 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
246 |
34.70 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
226 |
35.66 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
226 |
35.69 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
218 |
36.10 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
214 |
36.33 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
194 |
37.53 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
189 |
37.86 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
182 |
38.32 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
168 |
39.40 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
136 |
42.22 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
DSQ |
|
|
Brysttage ved afslutning |
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:05:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 11:05.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
350 |
2:35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
309 |
2:42.06 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
306 |
2:42.64 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
261 |
2:51.34 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
260 |
2:51.61 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
237 |
2:57.11 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
233 |
2:58.05 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
218 |
3:01.97 |
+26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
207 |
3:05.23 |
+29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW9.1 /6.2 svøm ud på |
|
|
|
|
- |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
ved 75m |
|
|
|
SW 10.4 Ingen kontakt med væggen vending eller der afsættes fra bunden |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:27:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 11:27.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
284 |
38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
262 |
39.96 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
225 |
42.09 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
209 |
43.07 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
207 |
43.21 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Bjørk K. Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
206 |
43.28 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
187 |
44.71 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
182 |
45.16 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
178 |
45.48 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
170 |
46.14 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
170 |
46.20 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
169 |
46.22 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Duelund Højstrup |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
165 |
46.59 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
162 |
46.96 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
161 |
47.05 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
159 |
47.19 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Bellamy Lumen R. Holmberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
156 |
47.51 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vera Thers Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
154 |
47.71 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Selma Lundsgaard |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
150 |
48.11 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
147 |
48.40 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
146 |
48.56 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
144 |
48.79 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
142 |
48.98 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
140 |
49.29 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
134 |
49.95 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Nikki Tavakoli |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
134 |
49.95 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sophia Nan Rasmussen |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
133 |
50.15 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
132 |
50.23 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Luce Astrid Gade |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
129 |
50.56 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emilie Risager Strate |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
128 |
50.71 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
127 |
50.85 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emma Wessel |
2012 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
121 |
51.66 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
|
116 |
52.37 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Elly Elisabeth Toth Larsen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
107 |
53.78 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anna Clara Nielsen |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
89 |
57.29 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Hannah Filskov |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.4 ej fortsæt bevæg |
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Ørsted |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 12:51:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
359 |
36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
305 |
38.02 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
287 |
38.78 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
274 |
39.40 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
273 |
39.44 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
266 |
39.80 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
254 |
40.40 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
252 |
40.52 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilie Landwirt |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
249 |
40.68 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
243 |
41.01 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
239 |
41.20 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
228 |
41.85 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christiane Braad |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
216 |
42.61 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
213 |
42.81 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
211 |
43.00 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
203 |
43.54 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
201 |
43.65 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
188 |
44.66 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
185 |
44.86 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 12:51:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 12:52.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
208 |
37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
173 |
39.83 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
165 |
40.48 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
159 |
40.94 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
159 |
41.01 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
155 |
41.31 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
155 |
41.34 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
150 |
41.75 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
150 |
41.76 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
149 |
41.91 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
147 |
42.03 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
140 |
42.73 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
136 |
43.13 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
135 |
43.31 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
134 |
43.39 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
133 |
43.46 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
132 |
43.62 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
131 |
43.67 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
129 |
43.88 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
126 |
44.24 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
124 |
44.46 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
122 |
44.68 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
121 |
44.81 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
120 |
45.02 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
119 |
45.06 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
116 |
45.48 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
109 |
46.49 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
106 |
46.95 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
105 |
46.97 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
97 |
48.34 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jeppe Mainz |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
95 |
48.55 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
95 |
48.58 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
88 |
49.92 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Asger Elsborg |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
85 |
50.45 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Olsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.4 ej fortsæt bevæg |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:10:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
328 |
32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
324 |
32.34 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
289 |
33.60 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
234 |
36.02 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
224 |
36.55 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
221 |
36.73 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
206 |
37.59 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
205 |
37.68 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
187 |
38.83 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
184 |
39.05 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
179 |
39.36 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
|
176 |
39.64 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
170 |
40.11 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
161 |
40.77 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
161 |
40.84 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
159 |
40.95 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
154 |
41.37 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
151 |
41.68 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:10:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 13:11.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
251 |
1:38.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
225 |
1:42.46 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
215 |
1:44.03 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
194 |
1:47.56 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
194 |
1:47.58 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
183 |
1:49.67 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luce Astrid Gade |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
180 |
1:50.37 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
174 |
1:51.60 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefine Hannah Filskov |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
167 |
1:53.06 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
166 |
1:53.44 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rose Ingrid Christoffersen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
164 |
1:53.74 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Wessel |
2012 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
162 |
1:54.26 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
155 |
1:55.99 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
153 |
1:56.52 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lilje Kodal |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
148 |
1:57.87 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
92 |
2:17.84 |
+39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:24:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
406 |
1:24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
296 |
1:33.51 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
293 |
1:33.80 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
288 |
1:34.39 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
282 |
1:35.01 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
275 |
1:35.81 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
252 |
1:38.62 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
245 |
1:39.58 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
239 |
1:40.39 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
236 |
1:40.80 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
223 |
1:42.77 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
202 |
1:46.26 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
181 |
1:50.18 |
+26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
174 |
1:51.62 |
+27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
170 |
1:52.53 |
+28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
ved start |
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:24:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 13:25.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
203 |
1:34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
188 |
1:36.58 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
171 |
1:39.55 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
156 |
1:42.79 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
156 |
1:42.79 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
142 |
1:45.83 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
135 |
1:47.77 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
133 |
1:48.20 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
127 |
1:49.94 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
123 |
1:51.01 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
121 |
1:51.83 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
120 |
1:51.89 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
119 |
1:52.45 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
118 |
1:52.52 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
116 |
1:53.19 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
114 |
1:53.97 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lauritz Jespersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
112 |
1:54.75 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
107 |
1:56.54 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
105 |
1:56.99 |
+22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
98 |
1:59.95 |
+25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:37:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
325 |
1:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
225 |
1:30.97 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
221 |
1:31.44 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
218 |
1:31.87 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
208 |
1:33.29 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
207 |
1:33.52 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
188 |
1:36.54 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
176 |
1:38.73 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stanislaw Kowelczewski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
174 |
1:39.00 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
172 |
1:39.33 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
135 |
1:47.70 |
+27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DSQ |
|
|
ved 75m |
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:37:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 13:37.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x50m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSK's Turbo tøser |
12 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
350 |
|
|
2:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
1168AB |
|
33.79 |
|
|
|
|
33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Landwirt |
2011 |
1118AG |
|
33.48 |
|
|
|
|
1:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Karla Bødiker |
2012 |
1276AB |
|
32.53 |
|
|
|
|
1:39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
1170AB |
|
31.44 |
|
|
|
|
2:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
KVIK 1 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
314 |
|
|
2:15.95 |
+4.71 |
|
|
|
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
1110AI |
|
32.75 |
|
|
|
|
32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Krawanska |
2011 |
1152AP |
|
35.18 |
|
|
|
|
1:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
1220AG |
|
34.41 |
|
|
|
|
1:42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
1162AI |
|
33.61 |
|
|
|
|
2:15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Køge piger |
12 |
Køge Svømmeklub |
|
|
271 |
|
|
2:22.89 |
+11.65 |
|
|
|
|
Melina Ertman |
2011 |
1176AA |
|
35.74 |
|
|
|
|
35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Lucca Kiding |
2011 |
1186AA |
|
35.10 |
|
|
|
|
1:10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
1116AD |
|
36.31 |
|
|
|
|
1:47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
1118AD |
|
35.74 |
|
|
|
|
2:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
KVIK 2 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
259 |
|
|
2:25.03 |
+13.79 |
|
|
|
|
Ellen Drewsen |
2011 |
1110AJ |
|
36.51 |
|
|
|
|
36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bodil Thomsen |
2011 |
1156AI |
|
38.64 |
|
|
|
|
1:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Poulsen |
2011 |
1112AH |
|
35.12 |
|
|
|
|
1:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Blaaberg |
2012 |
1266AF |
|
34.76 |
|
|
|
|
2:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HSK Hajer |
12 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
240 |
|
|
2:28.72 |
+17.48 |
|
|
|
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
1104AA |
|
35.68 |
|
|
|
|
35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
1196AC |
|
35.85 |
|
|
|
|
1:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
1184AA |
|
36.91 |
|
|
|
|
1:48.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
1136AA |
|
40.28 |
|
|
|
|
2:28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vest piger |
12 |
Vest-Brøndby |
|
|
227 |
|
|
2:31.58 |
+20.34 |
|
|
|
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
1104AG |
|
37.38 |
|
|
|
|
37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
1294AD |
|
38.50 |
|
|
|
|
1:15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
1284AF |
|
41.45 |
|
|
|
|
1:57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
1122AB |
|
34.25 |
|
|
|
|
2:31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
The Kardashians |
12 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
217 |
|
|
2:33.70 |
+22.46 |
|
|
|
|
Marie Dithmar |
2012 |
1220AB |
|
42.71 |
|
|
|
|
42.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
1124AC |
|
37.77 |
|
|
|
|
1:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
1262AG |
|
39.90 |
|
|
|
|
2:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Lohmann Frostholm |
2011 |
1152AF |
|
33.32 |
|
|
|
|
2:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
HSK vandmænd |
12 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
211 |
|
|
2:35.29 |
+24.05 |
|
|
|
|
Christiane Braad |
2011 |
1166AB |
|
37.22 |
|
|
|
|
37.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bellamy Lumen R. Holmberg |
2012 |
1264AA |
|
38.74 |
|
|
|
|
1:15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
1296AA |
|
40.27 |
|
|
|
|
1:56.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
1126AA |
|
39.06 |
|
|
|
|
2:35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
HSK rejer |
11 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
210 |
|
|
2:35.56 |
+24.32 |
|
|
|
|
Malia Hoffer |
2012 |
1238AB |
|
38.82 |
|
|
|
|
38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Manola Spellerberg |
2012 |
1262AA |
|
38.85 |
|
|
|
|
1:17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
1232AB |
|
39.30 |
|
|
|
|
1:56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
1204AA |
|
38.59 |
|
|
|
|
2:35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
KVIK 3 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
200 |
|
|
2:37.99 |
+26.75 |
|
|
|
|
Sofia Esposito |
2012 |
1270AF |
|
42.22 |
|
|
|
|
42.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
1224AG |
|
39.40 |
|
|
|
|
1:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
1168AI |
|
38.57 |
|
|
|
|
2:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
1104AI |
|
37.80 |
|
|
|
|
2:37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
HSK spækhuggere |
11 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
168 |
|
|
2:47.53 |
+36.29 |
|
|
|
|
Frida Bjørk K. Hansen |
2012 |
1254AA |
|
43.18 |
|
|
|
|
43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Thers Hansen |
2012 |
1224AM |
|
42.29 |
|
|
|
|
1:25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rose Ingrid Christoffersen |
2012 |
1242AB |
|
41.61 |
|
|
|
|
2:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilje Kodal |
2012 |
1242AA |
|
40.45 |
|
|
|
|
2:47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
KVIK 4 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
159 |
|
|
2:50.59 |
+39.35 |
|
|
|
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
1274AF |
|
43.17 |
|
|
|
|
43.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
1264AF |
|
41.62 |
|
|
|
|
1:24.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
1272AF |
|
43.76 |
|
|
|
|
2:08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Martine Peeters |
2011 |
1120AM |
|
42.04 |
|
|
|
|
2:50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
MK piger |
12 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
156 |
|
|
2:51.70 |
+40.46 |
|
|
|
|
Natasja Akstrup |
2011 |
1152AO |
|
41.40 |
|
|
|
|
41.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Ørsted |
2012 |
1254AN |
|
42.61 |
|
|
|
|
1:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Harpøth |
2012 |
1224AN |
|
47.72 |
|
|
|
|
2:11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Hetmar |
2012 |
1226AN |
|
39.97 |
|
|
|
|
2:51.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
HSK Delfiner |
11 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
140 |
|
|
2:57.79 |
+46.55 |
|
|
|
|
Luce Astrid Gade |
2012 |
1284AA |
|
45.41 |
|
|
|
|
45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elly Elisabeth Toth Larsen |
2012 |
1230AB |
|
44.67 |
|
|
|
|
1:30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Duelund Højstrup |
2012 |
1226AB |
|
42.11 |
|
|
|
|
2:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Selma Lundsgaard |
2012 |
1222AA |
|
45.60 |
|
|
|
|
2:57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:04:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 14:05.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 4x50m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
KVIK 1 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
316 |
|
|
2:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
William To Frederiksen |
2010 |
1029AF |
|
27.33 |
|
|
|
|
27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Otto Avril |
2010 |
1067AL |
|
32.60 |
|
|
|
|
59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
1085AK |
|
31.95 |
|
|
|
|
1:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Reimer |
2010 |
1025AF |
|
28.20 |
|
|
|
|
2:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vallensbæks Power Boys |
13 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
260 |
|
|
2:08.02 |
+7.94 |
|
|
|
|
Willads Schou |
2011 |
1103AH |
|
33.08 |
|
|
|
|
33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Erlendsson |
2010 |
1037AE |
|
34.09 |
|
|
|
|
1:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Steen |
2011 |
1143AE |
|
33.55 |
|
|
|
|
1:40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
1035AE |
|
27.30 |
|
|
|
|
2:08.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bøllerne 1 |
13 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
245 |
|
|
2:10.61 |
+10.53 |
|
|
|
|
Benjamin Völkner |
2010 |
1043AI |
|
34.82 |
|
|
|
|
34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
1007AE |
|
33.43 |
|
|
|
|
1:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
1001AE |
|
32.29 |
|
|
|
|
1:40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
1005AE |
|
30.07 |
|
|
|
|
2:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
GSK's Turbo drenge 1 |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
229 |
|
|
2:13.53 |
+13.45 |
|
|
|
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
1039AD |
|
33.08 |
|
|
|
|
33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bech |
2011 |
1135AC |
|
36.56 |
|
|
|
|
1:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Schou |
2010 |
1077AB |
|
30.50 |
|
|
|
|
1:40.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
1149AH |
|
33.39 |
|
|
|
|
2:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Køge drenge |
13 |
Køge Svømmeklub |
|
|
213 |
|
|
2:16.91 |
+16.83 |
|
|
|
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
1085AB |
|
31.77 |
|
|
|
|
31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Lau Kjellerup |
2011 |
1153AC |
|
33.74 |
|
|
|
|
1:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
1129AC |
|
37.38 |
|
|
|
|
1:42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luka Lundsberg |
2010 |
1095AB |
|
34.02 |
|
|
|
|
2:16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vest drenge |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
212 |
|
|
2:17.04 |
+16.96 |
|
|
|
|
Markus Tordrup |
2010 |
1057AF |
|
34.68 |
|
|
|
|
34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
1147AA |
|
36.46 |
|
|
|
|
1:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
1133AF |
|
33.54 |
|
|
|
|
1:44.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
1001AM |
|
32.36 |
|
|
|
|
2:17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
HSK Drenge 1 |
13 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
209 |
|
|
2:17.79 |
+17.71 |
|
|
|
|
Kalle Parker French |
2010 |
1017AA |
|
33.77 |
|
|
|
|
33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Klintø |
2011 |
1115AA |
|
34.62 |
|
|
|
|
1:08.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
1187AA |
|
35.22 |
|
|
|
|
1:43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
1083AA |
|
34.18 |
|
|
|
|
2:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
HVSK |
13 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
199 |
|
|
2:19.88 |
+19.80 |
|
|
|
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
1131AA |
|
35.30 |
|
|
|
|
35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Raagefelt |
2011 |
1137AA |
|
35.26 |
|
|
|
|
1:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
1039AA |
|
35.58 |
|
|
|
|
1:46.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
1121AD |
|
33.74 |
|
|
|
|
2:19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
KVIK 2 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
182 |
|
|
2:24.32 |
+24.24 |
|
|
|
|
Mads Hentzen |
2010 |
1027AF |
|
33.80 |
|
|
|
|
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Thomsen |
2010 |
1069AK |
|
35.66 |
|
|
|
|
1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
1075AK |
|
39.12 |
|
|
|
|
1:48.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Suhr |
2011 |
1141AH |
|
35.74 |
|
|
|
|
2:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
MK drenge |
13 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
181 |
|
|
2:24.51 |
+24.43 |
|
|
|
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
1013AI |
|
32.18 |
|
|
|
|
32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
1163AM |
|
37.94 |
|
|
|
|
1:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
1155AL |
|
36.30 |
|
|
|
|
1:46.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
1187AM |
|
38.09 |
|
|
|
|
2:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vest drenge 2 |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
174 |
|
|
2:26.39 |
+26.31 |
|
|
|
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
1141AJ |
|
35.82 |
|
|
|
|
35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Dalsaa |
2011 |
1105AN |
|
39.25 |
|
|
|
|
1:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
1109AM |
|
36.70 |
|
|
|
|
1:51.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Kleis |
2010 |
1025AC |
|
34.62 |
|
|
|
|
2:26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
HSK Drenge 2 |
12 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
155 |
|
|
2:32.04 |
+31.96 |
|
|
|
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
1183AA |
|
37.19 |
|
|
|
|
37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Johns |
2011 |
1101AA |
|
37.70 |
|
|
|
|
1:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Jensen |
2011 |
1143AN |
|
38.88 |
|
|
|
|
1:53.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
1161AB |
|
38.27 |
|
|
|
|
2:32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
KVIK 3 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
125 |
|
|
2:43.17 |
+43.09 |
|
|
|
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
1191AH |
|
37.24 |
|
|
|
|
37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
1139AH |
|
41.29 |
|
|
|
|
1:18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Krogsæter |
2011 |
1187AH |
|
43.98 |
|
|
|
|
2:02.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
1177AH |
|
40.66 |
|
|
|
|
2:43.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Bøllerne 2 |
12 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
112 |
|
|
2:49.29 |
+49.21 |
|
|
|
|
Nikolas Milani |
2011 |
1127AI |
|
44.09 |
|
|
|
|
44.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Jul From |
2011 |
1103AC |
|
42.73 |
|
|
|
|
1:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Langvad |
2011 |
1183AF |
|
40.78 |
|
|
|
|
2:07.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Asger Elsborg |
2011 |
1173AF |
|
41.69 |
|
|
|
|
2:49.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:14:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 14:14.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|