Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
192 |
43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
173 |
45.24 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
152 |
47.27 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
151 |
47.38 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
147 |
47.75 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
141 |
48.40 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
137 |
48.93 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
131 |
49.66 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
129 |
49.89 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
128 |
50.04 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
128 |
50.06 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
126 |
50.28 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
126 |
50.36 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
115 |
51.90 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
114 |
52.05 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
113 |
52.10 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lauritz Jespersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
112 |
52.34 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
103 |
53.84 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
101 |
54.05 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
100 |
54.39 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
99 |
54.56 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
97 |
54.87 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
94 |
55.47 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
78 |
59.05 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jeppe Mainz |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
59 |
1:04.74 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan |
|
|
|
|
- |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:56:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
337 |
36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
250 |
40.04 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
224 |
41.54 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
221 |
41.74 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
206 |
42.74 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
194 |
43.58 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
188 |
44.04 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
184 |
44.38 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
178 |
44.86 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Villiam Frandsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
163 |
46.17 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stanislaw Kowelczewski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
160 |
46.47 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
158 |
46.65 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
150 |
47.47 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
136 |
49.04 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
133 |
49.44 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:56:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 13:57.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|