Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Stævne Sjælland Syd 2022 - Børn
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Stevnsbadet |
Arrangør |
Region Sjælland & SHS-Stevns |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer Yngste Gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
233 |
46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
215 |
47.67 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
207 |
48.22 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Wessel |
2012 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
198 |
48.94 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
189 |
49.69 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
188 |
49.82 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
184 |
50.14 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
184 |
50.15 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
180 |
50.53 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
178 |
50.74 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
171 |
51.44 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luce Astrid Gade |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
166 |
51.88 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
163 |
52.27 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
160 |
52.58 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vera Thers Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
158 |
52.73 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
154 |
53.18 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
153 |
53.34 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
142 |
54.74 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elly Elisabeth Toth Larsen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
137 |
55.32 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Risager Strate |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
114 |
58.88 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frederikke Ørsted |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
111 |
59.31 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lilje Kodal |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
111 |
59.33 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Selma Lundsgaard |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
108 |
59.97 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
107 |
1:00.00 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Josefine Thielsen |
2012 |
Ringsted Svømme Klub |
|
107 |
1:00.01 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
105 |
1:00.41 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
93 |
1:02.84 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Bellamy Lumen R. Holmberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
91 |
1:03.30 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
89 |
1:03.76 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:41:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
385 |
39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
284 |
43.43 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
279 |
43.70 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
273 |
44.02 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
272 |
44.06 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
259 |
44.75 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
246 |
45.56 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
215 |
47.61 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilie Landwirt |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
213 |
47.79 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
212 |
47.85 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
209 |
48.06 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
209 |
48.07 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
194 |
49.28 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
184 |
50.16 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
182 |
50.39 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
177 |
50.81 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:41:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 13:43.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|