Resultat för Regionsmesterskab (RÅM) Sjælland Syd 2022 - Næstved
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag 29 oktober
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
588 |
1:02.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.26 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
556 |
1:03.81 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.74 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
422 |
1:09.96 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.94 |
(-5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
402 |
1:11.13 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.97 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
393 |
1:11.65 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.86 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
383 |
1:12.27 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.26 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
381 |
1:12.37 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.31 |
(-8.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
327 |
1:16.16 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.21 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
306 |
1:17.85 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.23 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
291 |
1:19.17 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.66 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
284 |
1:19.80 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.10 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
264 |
1:21.76 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.35 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
259 |
1:22.34 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.73 |
(-18.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
255 |
1:22.73 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.00 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:35:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
649 |
1:00.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.97 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
499 |
1:06.18 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.63 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
494 |
1:06.40 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.30 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
493 |
1:06.42 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.26 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
483 |
1:06.87 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.31 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
480 |
1:07.01 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.22 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
470 |
1:07.48 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.26 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
456 |
1:08.19 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.12 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
442 |
1:08.90 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.10 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
442 |
1:08.91 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.86 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
419 |
1:10.14 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.73 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
August Ibsen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
381 |
1:12.37 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.34 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
334 |
1:15.64 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.77 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
327 |
1:16.20 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.48 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
301 |
1:18.26 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.68 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:35:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 11:35.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|