Results for Regionsmesterskab (RÅM) Sjælland Syd 2022 - Næstved
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag 29 oktober
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt Mesterskab Sjælland Syd 2022 - Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer Yngste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
632 |
1:09.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.82 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
538 |
1:12.92 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.25 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
485 |
1:15.50 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
466 |
1:16.49 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.96 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
464 |
1:16.61 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.40 |
(-11.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
442 |
1:17.87 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.24 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
430 |
1:18.57 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.03 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
391 |
1:21.09 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.75 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
384 |
1:21.56 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.16 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
381 |
1:21.82 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.43 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
380 |
1:21.87 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.15 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
374 |
1:22.30 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.78 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
373 |
1:22.39 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.62 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
354 |
1:23.85 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.44 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
349 |
1:24.21 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.98 |
(-8.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
323 |
1:26.42 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.77 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
297 |
1:28.92 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.97 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
291 |
1:29.50 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.03 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
288 |
1:29.79 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.04 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
286 |
1:30.04 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.36 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
261 |
1:32.76 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.04 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
243 |
1:35.05 |
+25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:29:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer Ældste gruppe - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
643 |
1:08.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.32 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
625 |
1:09.38 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.01 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
611 |
1:09.89 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.40 |
(-5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
579 |
1:11.15 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.67 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
546 |
1:12.56 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.88 |
(-5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
526 |
1:13.48 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.84 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
506 |
1:14.44 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.90 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
498 |
1:14.82 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.72 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
468 |
1:16.37 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.94 |
(-9.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
437 |
1:18.15 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.52 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Monique Haack |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
407 |
1:20.05 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.30 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
403 |
1:20.29 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.45 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
391 |
1:21.11 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.29 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
390 |
1:21.15 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.98 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
388 |
1:21.32 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.46 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
371 |
1:22.55 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.53 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
368 |
1:22.77 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.56 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
Nakskov Svømme Klub |
|
357 |
1:23.61 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.85 |
(+4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
353 |
1:23.93 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.21 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
347 |
1:24.36 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.66 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
346 |
1:24.45 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.82 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
310 |
1:27.64 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.46 |
(+4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
302 |
1:28.35 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.47 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
301 |
1:28.50 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.75 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:29:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 11:29.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|