Resultater for Køge Open 2022 Køge
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
fredag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Køge Svømmeland |
Arrangør |
Køge svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer 16-99 år - Final |
|
|
KO rekord |
1:51.24 |
|
|
|
|
|
|
Køge svømmeland |
01-01-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
626 |
1:56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.24 |
(+4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
588 |
1:58.60 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.94 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
571 |
1:59.76 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.48 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
563 |
2:00.28 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.52 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
559 |
2:00.59 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.08 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
553 |
2:01.01 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.27 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
551 |
2:01.20 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.39 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
Svømmeklubben MK31 |
|
548 |
2:01.39 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.15 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
|
548 |
2:01.40 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.06 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
534 |
2:02.47 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.51 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
August Ryom |
2002 |
Køge Svømmeklub |
|
531 |
2:02.66 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.33 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aaron Hullegård |
2007 |
Simklubben Laxen |
|
529 |
2:02.84 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.28 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Karlsson |
2007 |
Simklubben Laxen |
|
527 |
2:02.98 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.93 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
516 |
2:03.88 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.92 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
489 |
2:06.06 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.40 |
(+4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Rendlev |
2005 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
470 |
2:07.74 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.71 |
(+6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
468 |
2:07.92 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.84 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
465 |
2:08.26 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.36 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
458 |
2:08.89 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.24 |
(-5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
454 |
2:09.23 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.41 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
452 |
2:09.41 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.53 |
(-10.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Otto Lövdahl |
2007 |
Simklubben Laxen |
|
444 |
2:10.20 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.21 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marcus Kvarnhäll |
2006 |
Simklubben Laxen |
|
441 |
2:10.48 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.47 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Charlie Bastillini-Noval |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
432 |
2:11.37 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.54 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Christoffer Bo Andersen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
427 |
2:11.92 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.71 |
(-21.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Isac Dolck |
2007 |
Simklubben Laxen |
|
420 |
2:12.68 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.09 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jonathan Rasmussen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
418 |
2:12.90 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.19 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Karl Elberg Høier |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
415 |
2:13.13 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
407 |
2:13.98 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.99 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sebastian Bruun Ibsen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
403 |
2:14.50 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.63 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
William Ammitzbøll |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
395 |
2:15.37 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.76 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
392 |
2:15.67 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.24 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Parham Ahmadi Moghaddam |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
351 |
2:20.83 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.66 |
(-12.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Nikolaj Nielsen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
334 |
2:23.14 |
+27.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.35 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
334 |
2:23.21 |
+27.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.75 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
319 |
2:25.34 |
+29.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.92 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emil Juel Kraft |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
204 |
2:48.63 |
+52.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.30 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Strömstedt |
2007 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 20:08:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
KO rekord |
1:51.24 |
|
|
|
|
|
|
Køge svømmeland |
01-01-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Líggjas Joensen |
2008 |
Svimjifelagið Ægir |
|
596 |
1:58.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.78 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
508 |
2:04.50 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.73 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
489 |
2:06.08 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.47 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
478 |
2:07.08 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.70 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
476 |
2:07.24 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.58 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bárður Ólavsson |
2008 |
Fuglafjarðar Svimjifelag |
|
469 |
2:07.84 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.82 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
452 |
2:09.48 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.29 |
(-5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
432 |
2:11.42 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.38 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eran Akar |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
431 |
2:11.50 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.10 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
403 |
2:14.49 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.36 |
(-8.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tobias Møller-Munkøe |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
396 |
2:15.21 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.36 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
388 |
2:16.19 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.16 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
384 |
2:16.69 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.69 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
381 |
2:17.06 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.56 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Kindberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
366 |
2:18.84 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.29 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
360 |
2:19.66 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.36 |
(-23.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jeppe Bruun-Møller |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
349 |
2:21.03 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.60 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olle Salomonsson |
2009 |
Simklubben Laxen |
|
348 |
2:21.24 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.55 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
David-Mihai Adamescu Radian |
2009 |
Simklubben Laxen |
|
339 |
2:22.44 |
+24.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.22 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
336 |
2:22.87 |
+24.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.12 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
332 |
2:23.48 |
+25.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.76 |
(-13.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
August Ibsen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
328 |
2:24.07 |
+26.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.79 |
(+6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
321 |
2:25.02 |
+26.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.01 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
320 |
2:25.21 |
+27.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.38 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
319 |
2:25.30 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.76 |
(-21.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
319 |
2:25.43 |
+27.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.38 |
(-6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
314 |
2:26.15 |
+28.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.84 |
(-11.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
299 |
2:28.59 |
+30.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.52 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
280 |
2:31.84 |
+33.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2.30 |
(+2:29.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Julius Röhrle |
2009 |
Simklubben Laxen |
|
273 |
2:33.15 |
+35.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.38 |
(+4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
258 |
2:35.94 |
+37.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.78 |
(-8.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Wiliam Kabat |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
251 |
2:37.52 |
+39.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.49 |
(-8.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
243 |
2:39.15 |
+41.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.67 |
(-15.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alexander Bagge |
2009 |
Simklubben Laxen |
|
243 |
2:39.16 |
+41.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(-10.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Melvin Lindell |
2009 |
Simklubben Laxen |
|
229 |
2:42.31 |
+44.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.35 |
(-20.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Elias Foss Larsen |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
216 |
2:45.46 |
+47.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.65 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
208 |
2:47.69 |
+49.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.57 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
174 |
2:57.77 |
+59.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.18 |
(-17.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2022 20:08:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-11-2022 20:18.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|