Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
CBRE Intego A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sidsel T. Jensen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:38.44 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Mathiasen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:46.36 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:50.17 |
+27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naalua Steffensen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
4:19.27 |
+57.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Margrethe F. Adelskov |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 10:59:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
CBRE Intego A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
2:46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
|
|
3:04.04 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:04.29 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
|
|
3:04.31 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elizabeth Garbacenka |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
3:04.61 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:04.83 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
3:07.29 |
+20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:07.45 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:07.82 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
3:08.32 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:09.13 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marie Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:09.36 |
+22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eva Høgfeldt |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
3:11.02 |
+24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:13.48 |
+26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:13.65 |
+27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Rasmussen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
3:15.58 |
+28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tilde Johannsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:18.15 |
+31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:21.35 |
+34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:21.41 |
+34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josefine Steen Harboe |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:36.05 |
+49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Iben Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:42.30 |
+55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Sørensen |
2011 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 10:59:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
CBRE Intego A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
2:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:43.88 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
2:48.73 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Søs Skovrup |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:51.14 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
|
|
2:52.64 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Vedel |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
2:55.31 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
3:00.11 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Abildgaard Mikkelsen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
3:12.68 |
+39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:32.23 |
+59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Hansen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 10:59:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 12:57.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Magion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Villum Møller |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Rong Hansen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:33.52 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Møller Mølsted |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:41.35 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zacharias Bing Lauritzen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:51.84 |
+27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 11:02:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Magion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
2:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
2:54.41 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anes Ramadani |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:54.47 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Skovshoved |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:55.23 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Germansen |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
2:59.26 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:00.60 |
+25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:03.27 |
+27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
3:05.22 |
+29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malthe Sloth |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
3:11.09 |
+35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
3:12.08 |
+36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:30.96 |
+55.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
3:32.54 |
+57.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adam Marius Hansen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
3:51.57 |
+1:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Illum Evers |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 11:02:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Magion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
2:23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
2:27.45 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
2:45.10 |
+22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:51.05 |
+28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
2:55.88 |
+32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Møller Jespersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
3:09.02 |
+45.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 11:02:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 12:57.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Tømrerfirmaet Torben Holt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørk Bech Seeberg |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
47.33 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Hansen |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
47.53 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Søe |
2014 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
48.42 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Kjær Jakobsen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50.81 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eva Krøyer |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
51.11 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Yasmin Vissing Sig |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
51.41 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Augusta Lindberg Sundgaard |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
51.94 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
52.48 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
52.77 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Lauridsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
53.10 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
54.54 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gaia Paaske |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
54.57 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nanna Andresen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
54.71 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Izabella Schultz |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
54.93 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Rosendal Høgh |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
54.99 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Dagmar Vestergaard Christens |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
55.92 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Eleanor Nowak Hørup |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
56.10 |
+8.77 |
|
OD1 |
|
|
|
|
=17 |
|
Julie Vigh Märcher |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
56.10 |
+8.77 |
|
OD2 |
|
|
|
|
19 |
|
Clara Dolberg |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
56.21 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viola Bang Bjerregaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
56.35 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elisabeth Guldager Schmidt |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
59.07 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Schmidt Mapashi |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:01.34 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Annabella Maria Rasmussen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:02.49 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rosa Viola Lund |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:03.36 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hanna Busk-Clausen |
2014 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:03.40 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vega Annabella Christensen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:04.10 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Clara Aagaard Riis |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:05.28 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Katrine Houlberg Broch |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:06.01 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Andrea Kirstine Lyngbo |
2016 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:06.01 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lucca Hegaard Gilling |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:06.07 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mathilde Nørgaard |
2014 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:08.49 |
+21.16 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sarah Ventzel Rossen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:08.69 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Rosa-Augusta Storm Van den |
2014 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:10.57 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Johanne Sohn Bøge |
2014 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:11.05 |
+23.72 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nicoline Bie Bock |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:11.11 |
+23.78 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Laura Johanne Primdal-Olsen |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:12.48 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Carla Krogh Kristiansen |
2015 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:12.57 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Agnete la Cour Pedersen |
2014 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:14.70 |
+27.37 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ingrid Gaarsmand |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:14.76 |
+27.43 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mille Gyrup Bisgaard |
2014 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:17.09 |
+29.76 |
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Naya Liv Borreskov Dahl Nørsk |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:22.73 |
+35.40 |
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Leonora Gaarsmand |
2014 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:26.71 |
+39.38 |
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emilia Vaarning |
2015 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:26.78 |
+39.45 |
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Liv Andersen |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:28.22 |
+40.89 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Emilie Aakjær Ørberg A |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sommer Backenhaus |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esther Nielsen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 12:15:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Tømrerfirmaet Torben Holt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Ask |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
44.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Kjerulf Holst |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
44.66 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Björk Dorf |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
45.10 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
45.49 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
45.54 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Nikoline Wright Nedergaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
47.28 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Marie Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
47.28 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
47.78 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Oldenborg Pedersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
47.93 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Kylling |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
49.07 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
49.16 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hellin Uzal |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
49.78 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Norah Wikman |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50.11 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sarah Knudsen Möller |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
50.28 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elin Riiskjær Olesen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
51.83 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Syencha |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
51.84 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
|
|
52.07 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alberte Holdensen |
2011 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
52.17 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Asta Tofte |
2010 |
Frem Odense |
|
|
52.40 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Liv Lund |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
54.50 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kamma Gyrup Bisgaard |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
56.43 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julie Wennick |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
56.66 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Josefine Steen Harboe |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
58.52 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julia Bach-Svendsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:01.06 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Brandt |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
Mave v 50m |
|
|
|
|
- |
|
Nilia Bennekov Miadi |
2010 |
Frem Odense |
|
|
|
DSQ |
|
|
mave v vending |
|
|
|
|
- |
|
Julia Elvira Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Antonia Hougaard Simonsen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkeline Sørensen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 12:15:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Tømrerfirmaet Torben Holt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Abildgaard Mikkelsen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
42.03 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
42.24 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
42.93 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
43.65 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victoria Friis Petersen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
45.45 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
49.09 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christina Bebawi |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
51.09 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Kirstine Elverløv |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
52.93 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicoline Lund |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:08.67 |
+26.64 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Isabella Rønn Svinth |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej fortsat bev v25 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 12:15:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 12:56.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Vildmedvin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Villum Møller |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
47.88 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Skov Dremark |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
48.64 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Bach-Augustson |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
49.53 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mateo Galacho |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
55.31 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Sand Eskesen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
56.20 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Aggerholm |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
57.11 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viggo Christiansen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
58.24 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Fogh Jensen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
58.30 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ludvig Præstholm |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:00.66 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Peter Rømer Brix |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:01.12 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niklas Weber |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:01.82 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Høgh |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:01.85 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alfred Gandrup Svenningsen |
2012 |
Frem Odense |
|
|
1:02.99 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Bertram Nørremark |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:03.94 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Skjold Lisberg Sørensen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:10.37 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Larsen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:14.23 |
+30.09 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver H. R. Mortensgaard |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:22.21 |
+38.07 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karl Olsson Borregaard |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:33.87 |
+49.73 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Phoenix Forde |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:42.15 |
+58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:01:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Vildmedvin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
40.71 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
46.49 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Schoubo Borup |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
48.33 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Teis Rask-Hornebo |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
48.53 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Ziethen |
2011 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
48.91 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
52.02 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Friis Petersen |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
59.54 |
+20.00 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Kobbernagel |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
59.95 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon fentz Albrechtsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
mave v 25m |
|
|
|
|
- |
|
Simon Germansen |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
William Ravn |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
afslut på mave |
|
|
|
|
- |
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlu |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:01:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Vildmedvin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Jakobsfeld |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
42.72 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petro Orlovskyy |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
43.21 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Hoang |
2009 |
Frem Odense |
|
|
47.81 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marko Chadiuk |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Mave v 50m |
|
|
|
|
- |
|
Mathias Lumbye Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:01:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 17:32.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Garant Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Møller Jacobsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaya Biltoft Wormstrup |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:18.10 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Vigh Märcher |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:19.20 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Ivarsen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:23.30 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bjørk Bech Seeberg |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:31.34 |
+28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bella Skovrup |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:33.09 |
+30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Esther Bjerg Tonnesen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:42.10 |
+39.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leonora F. Adelskov |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 14:00:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Garant Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
|
|
1:44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Rask Nielsen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:47.54 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:48.36 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:50.21 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:51.71 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:57.53 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:04.59 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kamma Gyrup Bisgaard |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:17.65 |
+33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Taudorf |
2010 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
2:23.61 |
+39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Marie Toftgaard Skov |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:45.76 |
+1:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Jul Frederiksen |
2011 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Hartvig Gjerløv |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
DSQ |
|
|
ej samtidig ben |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 14:00:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Garant Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:36.94 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:42.65 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Riis Mågård |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:44.95 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Vedel |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:45.30 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:48.42 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Guldberg |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:48.57 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
DSQ |
|
|
ejn2 hænder 25 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 14:00:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 17:32.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Sengeuniverset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:53.03 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Pilgaard Johansson |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:00.07 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:27.97 |
+42.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:06:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sengeuniverset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:52.79 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:53.54 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:54.30 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Kyed Thomsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:03.77 |
+24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristian Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:32.97 |
+53.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Ostenfeldt |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:06:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sengeuniverset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Strømgaard Poulsen |
2009 |
Rødding Svømmeklub |
|
|
1:35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Emborg Lassen |
2009 |
Rødding Svømmeklub |
|
|
1:38.26 |
+3.03 |
|
OD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Strømgaard Poulsen |
2008 |
Rødding Svømmeklub |
|
|
1:40.74 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:45.05 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Helbo Brogan |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
2:01.45 |
+26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Omar bahij |
2008 |
Frem Odense |
|
|
2:01.65 |
+26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luc Kasper Nielsen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:06:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 17:32.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
KT erhvervsbyg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Yasmin Vissing Sig |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:42.60 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emely Byskov |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:46.80 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Lauridsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:53.88 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Dolberg |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
2:03.50 |
+26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Marie Hansen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:05.81 |
+28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Klara Tambo |
2013 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
2:06.08 |
+28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Naalua Steffensen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:06.97 |
+29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sidsel T. Jensen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:07.21 |
+29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bella Skovrup |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:08.23 |
+31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mia Ladekjær |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
2:15.23 |
+38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nina Hansen |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esther Nielsen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:21:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
KT erhvervsbyg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:32.87 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:35.72 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:35.92 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:37.01 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Oldenborg Pedersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:39.17 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
|
|
1:39.97 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Björk Dorf |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:40.54 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:40.74 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:41.37 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:41.79 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:42.11 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikoline Wright Nedergaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:43.73 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eva Høgfeldt |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:48.78 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tilde Johannsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:49.01 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:53.59 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julie Wennick |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:58.84 |
+28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Siff Weitemeyer |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:03.02 |
+32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Ask |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej samt ber 25m |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Kjerulf Holst |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
DSQ |
|
|
Asym ben i bryst |
|
|
|
|
- |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Lærke Kylling |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej udsv føre i bryst |
|
|
|
|
- |
|
Emma Larsen |
2010 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej uadv fødder v 70m |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Rasmussen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Afslut på mave ved ryg |
|
|
|
|
- |
|
Anna Syencha |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej uadv føder i bryst |
|
|
|
|
- |
|
Mikkeline Sørensen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej audv føder v 70m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:21:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
KT erhvervsbyg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:25.61 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:25.87 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Søs Skovrup |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:26.89 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:35.50 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigrid Lind Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:35.54 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Friis Petersen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:36.10 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:39.67 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:42.66 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Guldberg |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:47.82 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicoline Lund |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:25.21 |
+1:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
msve v vendning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:21:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 17:32.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Sport24 Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Rong Hansen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:48.70 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Sander |
2012 |
Frem Odense |
|
|
1:59.47 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Aggerholm |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:02.47 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram Nørremark |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
2:28.15 |
+45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Fogh Jensen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
2:28.27 |
+45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:07:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Herrer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sport24 Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kevin Cao |
2010 |
Frem Odense |
|
|
1:25.83 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:29.67 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:35.22 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anes Ramadani |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:35.37 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Skovshoved |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:36.59 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:37.29 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:37.58 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:38.15 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Sloth |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:42.58 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:51.68 |
+30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Valdemar Friis Petersen |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:56.94 |
+36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adam Marius Hansen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
2:00.78 |
+40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Kristensen |
2011 |
Frem Odense |
|
|
2:13.65 |
+52.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Brystben ved start fly |
|
|
|
|
- |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Crawl arm v 20m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:07:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Sport24 Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:17.14 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Strømgaard Poulsen |
2009 |
Rødding Svømmeklub |
|
|
1:22.14 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:23.75 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:29.19 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Jakobsfeld |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:29.68 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
bryst ben v 17m |
|
|
|
|
- |
|
Thomas Hansen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:07:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 17:33.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 25m Rygsvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Grindsted landbrugsskole |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørk Bech Seeberg |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaya Biltoft Wormstrup |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
23.24 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Møller Jacobsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
23.61 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Eggert From-Christian |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
24.10 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Mathiasen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
25.73 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Johanne Primdal-Olsen |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
32.52 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Indigo Valeur Zinck-Jørgensen |
2013 |
Frem Odense |
|
|
33.54 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Vigh Märcher |
2015 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
37.84 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Hammer |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
47.23 |
+26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:28:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 25m Rygsvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Grindsted landbrugsskole |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Toft-Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabella Jul Frederiksen |
2011 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
22.84 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Rasmussen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
22.88 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liv Lund |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
24.10 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nora Rask Nielsen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
24.51 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
DSQ |
|
|
Afslut mave |
|
|
|
|
- |
|
Sofie Brygger Venø |
2011 |
Frem Odense |
|
|
|
DSQ |
|
|
Mave ved afslut |
|
|
|
|
- |
|
Astrid Taudorf |
2010 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:28:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 25m Rygsvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Grindsted landbrugsskole |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Riis Mågård |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christina Bebawi |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
23.08 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leonora Hørbov-Meier |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
24.49 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:28:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 17:33.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 25m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Tronsø efterskole og fri fagskole |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niels Timmermand |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
25.58 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tristan Bertramsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
26.16 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Nickelsen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
27.36 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Gandrup Svenningsen |
2012 |
Frem Odense |
|
|
28.29 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Phoenix Forde |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
41.26 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thor Alexander Toftgaard Skov |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 16:06:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 25m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Tronsø efterskole og fri fagskole |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Ziethen |
2011 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Ravn |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
31.27 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matheo Bennekov Rosendahl |
2010 |
Frem Odense |
|
|
|
DSQ |
|
|
Mave v afs |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 16:06:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 17:34.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Vestjysk Bank Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nina Hansen |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emely Byskov |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
39.63 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Kjær Jakobsen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
39.96 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Søe |
2014 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
40.01 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eva Krøyer |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
42.49 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leonora F. Adelskov |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
43.39 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mia Ladekjær |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
44.04 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bjørk Bech Seeberg |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
44.13 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
44.19 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eleanor Nowak Hørup |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
46.22 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Augusta Lindberg Sundgaard |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
47.33 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Rosendal Høgh |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
47.43 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Klara Tambo |
2013 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
48.27 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elisabeth Guldager Schmidt |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
48.42 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Marie Hansen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
50.39 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilie Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
51.04 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lucca Hegaard Gilling |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
51.86 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hanna Busk-Clausen |
2014 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
52.91 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Izabella Schultz |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
53.04 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Dagmar Vestergaard Christens |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
53.20 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frida Ivarsen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
53.34 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Schmidt Mapashi |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
53.87 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Esther Bjerg Tonnesen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
54.29 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nanna Andresen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
55.32 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vega Annabella Christensen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
56.87 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rosa Viola Lund |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
57.16 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Gaia Paaske |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
57.61 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Carla Krogh Kristiansen |
2015 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
58.21 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Viola Bang Bjerregaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
59.45 |
+20.75 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nicoline Bie Bock |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:00.35 |
+21.65 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Andrea Kirstine Lyngbo |
2016 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:01.29 |
+22.59 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mathilde Nørgaard |
2014 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:04.22 |
+25.52 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ingrid Gaarsmand |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:04.89 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Katrine Houlberg Broch |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:06.58 |
+27.88 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Annabella Maria Rasmussen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:09.01 |
+30.31 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sofie Vigh Märcher |
2015 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:09.41 |
+30.71 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Clara Aagaard Riis |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:10.08 |
+31.38 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Laura Johanne Primdal-Olsen |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:10.14 |
+31.44 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Rosa-Augusta Storm Van den |
2014 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:15.30 |
+36.60 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Naya Liv Borreskov Dahl Nørsk |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:15.87 |
+37.17 |
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Indigo Valeur Zinck-Jørgensen |
2013 |
Frem Odense |
|
|
1:15.88 |
+37.18 |
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Johanne Sohn Bøge |
2014 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:19.47 |
+40.77 |
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emilia Vaarning |
2015 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:19.61 |
+40.91 |
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Leonora Gaarsmand |
2014 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:31.58 |
+52.88 |
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Liv Andersen |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:34.25 |
+55.55 |
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ellen Hammer |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:34.81 |
+56.11 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sommer Backenhaus |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille Gyrup Bisgaard |
2014 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoline Eggert From-Christian |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Margrethe F. Adelskov |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Emilie Aakjær Ørberg A |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esther Nielsen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnete la Cour Pedersen |
2014 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah Ventzel Rossen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 16:21:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Vestjysk Bank Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
|
|
34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elizabeth Garbacenka |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
36.37 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
37.67 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.13 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Rasmussen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
38.97 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
39.41 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Larsen |
2010 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
40.47 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Sørensen |
2011 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
41.22 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Hartvig Gjerløv |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
41.44 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hellin Uzal |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
42.35 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
|
|
43.54 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkeline Sørensen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
44.09 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah Knudsen Möller |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
44.22 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Norah Wikman |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
44.93 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asta Tofte |
2010 |
Frem Odense |
|
|
47.06 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Siff Weitemeyer |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
47.37 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alberte Holdensen |
2011 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
47.38 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maria Brandt |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
47.39 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Asta Toft-Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
48.10 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julia Bach-Svendsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
49.04 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elin Riiskjær Olesen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
49.54 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nilia Bennekov Miadi |
2010 |
Frem Odense |
|
|
49.87 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofie Brygger Venø |
2011 |
Frem Odense |
|
|
50.10 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Marie Toftgaard Skov |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
55.85 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Elvira Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Antonia Hougaard Simonsen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Taudorf |
2010 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iben Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 16:21:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Vestjysk Bank Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
32.92 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
33.92 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigrid Lind Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
34.79 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Hansen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
35.87 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
36.05 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Signe Riis Mågård |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
36.05 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
36.86 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
37.09 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
38.43 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
39.03 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
40.45 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victoria Guldberg |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
42.97 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leonora Hørbov-Meier |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
42.99 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabella Rønn Svinth |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
45.07 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Kirstine Elverløv |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
47.31 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christina Bebawi |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
47.36 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 16:21:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 17:34.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
IFF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
37.90 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
38.93 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
|
|
39.06 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Pilgaard Johansson |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
39.75 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Bach-Augustson |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
40.98 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mateo Galacho |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
41.21 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Sander |
2012 |
Frem Odense |
|
|
43.23 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Alexander Høgh |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
43.70 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Mathias Møller Mølsted |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
43.70 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alfred Gandrup Svenningsen |
2012 |
Frem Odense |
|
|
44.51 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Zacharias Bing Lauritzen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
45.96 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Patrick Sand Eskesen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
46.87 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viggo Christiansen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50.72 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tristan Bertramsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
52.00 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Asger Skov Dremark |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
52.60 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mads Peter Rømer Brix |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
53.09 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Bertram Nørremark |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
53.41 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ludvig Præstholm |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
56.93 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Niels Timmermand |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
57.16 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexander Larsen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:01.35 |
+23.79 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Niklas Weber |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:02.47 |
+24.91 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Phoenix Forde |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:06.01 |
+28.45 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Philip Nickelsen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:10.23 |
+32.67 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Benjamin Holt |
2013 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:12.79 |
+35.23 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Skjold Lisberg Sørensen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:14.01 |
+36.45 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Karl Olsson Borregaard |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:17.63 |
+40.07 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oliver H. R. Mortensgaard |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:18.61 |
+41.05 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thor Alexander Toftgaard Skov |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 16:56:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
IFF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kevin Cao |
2010 |
Frem Odense |
|
|
31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
33.49 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
33.76 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
34.97 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Kyed Thomsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
41.80 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
43.07 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
43.45 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Teis Rask-Hornebo |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
43.99 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Schoubo Borup |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
45.65 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Ziethen |
2011 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
46.15 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Kristensen |
2011 |
Frem Odense |
|
|
47.03 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kristian Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
50.22 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matheo Bennekov Rosendahl |
2010 |
Frem Odense |
|
|
52.66 |
+21.35 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Ravn |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
58.13 |
+26.82 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Kobbernagel |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:01.88 |
+30.57 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Simon fentz Albrechtsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:09.75 |
+38.44 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Illum Evers |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Ostenfeldt |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlu |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 16:56:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
IFF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Hoang |
2009 |
Frem Odense |
|
|
31.60 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Emborg Lassen |
2009 |
Rødding Svømmeklub |
|
|
32.55 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Petro Orlovskyy |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
33.73 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Strømgaard Poulsen |
2008 |
Rødding Svømmeklub |
|
|
35.28 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Omar bahij |
2008 |
Frem Odense |
|
|
35.68 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.59 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Neset Demiral |
2009 |
Frem Odense |
|
|
36.64 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Helbo Brogan |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
37.56 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias Møller Jespersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
37.67 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathias Lumbye Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
43.78 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
44.10 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marko Chadiuk |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
51.46 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thomas Hansen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luc Kasper Nielsen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 16:56:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 17:34.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Vestjysk Bank Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eva Krøyer |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:53.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaya Biltoft Wormstrup |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:53.35 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Tambo |
2013 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:57.01 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Dolberg |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
2:02.47 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sidsel T. Jensen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:05.88 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Møller Jacobsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:08.52 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Marie Hansen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:08.60 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viola Bang Bjerregaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:10.59 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mia Ladekjær |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
2:14.62 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 10:58:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Vestjysk Bank Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:31.67 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:33.76 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:35.16 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:35.35 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Björk Dorf |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:36.36 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:38.99 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikoline Wright Nedergaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:41.07 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:42.50 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:42.58 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:49.61 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Norah Wikman |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:51.76 |
+20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Siff Weitemeyer |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:51.78 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabella Jul Frederiksen |
2011 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:54.16 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josefine Steen Harboe |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:55.69 |
+24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkeline Sørensen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
2:02.94 |
+31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julie Wennick |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:06.13 |
+34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej forts bev 75m |
|
|
|
|
- |
|
Ida Marie Toftgaard Skov |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Mave v 24m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 10:58:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Vestjysk Bank Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Abildgaard Mikkelsen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:31.84 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:33.48 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:33.49 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:35.06 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:36.79 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Friis Petersen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:38.61 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:38.91 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:41.07 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sigrid Lind Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:42.50 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Kirstine Elverløv |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
ej forts bev 50m |
|
|
|
|
- |
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej forts bev 75m |
|
|
|
|
- |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 10:58:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-10-2022 17:18.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Therkildsen Ejendomme A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Villum Møller |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:41.09 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Skov Dremark |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:51.14 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Rong Hansen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:52.65 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 11:01:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Therkildsen Ejendomme A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:27.80 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:29.49 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Skovshoved |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:31.40 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:31.41 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:40.75 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:43.10 |
+20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:43.90 |
+21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristian Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:59.38 |
+37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Marius Hansen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
ej ber v 50m |
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Friis Petersen |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
ej ber v 25m |
|
|
|
|
- |
|
Anes Ramadani |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
ej fortsat bev 25m |
|
|
|
|
- |
|
Teis Rask-Hornebo |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
ej ber v 75m |
|
|
|
|
- |
|
Oscar Ostenfeldt |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlu |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 11:01:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Therkildsen Ejendomme A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:19.67 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:20.35 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Strømgaard Poulsen |
2009 |
Rødding Svømmeklub |
|
|
1:24.80 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Omar bahij |
2008 |
Frem Odense |
|
|
1:39.17 |
+23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Møller Jespersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:44.34 |
+28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
ej ber v 75m |
|
|
|
|
- |
|
Neset Demiral |
2009 |
Frem Odense |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej forts bev 25m |
|
|
|
|
- |
|
Thomas Hansen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 11:01:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-10-2022 17:18.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Damer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Agerskov ungdomsskole |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yasmin Vissing Sig |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
43.53 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
47.56 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Mathiasen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
51.47 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emely Byskov |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
55.97 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Lauridsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
57.23 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:04.34 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naalua Steffensen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:07.57 |
+24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 11:03:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Agerskov ungdomsskole |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Ask |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
42.13 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elizabeth Garbacenka |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
44.07 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
44.41 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
46.20 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
47.56 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
47.87 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
50.32 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
50.54 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eva Høgfeldt |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
51.03 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
|
|
51.06 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asta Toft-Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
52.87 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tilde Johannsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
53.64 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
54.08 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
57.54 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lærke Kylling |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:01.35 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
|
|
1:02.96 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Larsen |
2010 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 11:03:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Agerskov ungdomsskole |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
36.85 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Søs Skovrup |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
39.57 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Vedel |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
40.76 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Abildgaard Mikkelsen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
45.55 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
50.05 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
53.25 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicoline Lund |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Bryst ben v 40m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 11:03:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-10-2022 17:18.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Expert-Punkt 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Sander |
2012 |
Frem Odense |
|
|
47.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
48.04 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
48.26 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zacharias Bing Lauritzen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
55.40 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Aggerholm |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:04.27 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Høgh |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:09.81 |
+22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 11:43:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Herrer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Expert-Punkt 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
38.27 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
40.59 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
44.39 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
44.43 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anes Ramadani |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
46.15 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Sloth |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
47.87 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Kristensen |
2011 |
Frem Odense |
|
|
1:13.92 |
+35.65 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kevin Cao |
2010 |
Frem Odense |
|
|
|
DSQ |
|
|
Asynk arme v 30m |
|
|
|
|
- |
|
Simon Germansen |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Asynk ben |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
2 bryst arm efter start |
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Illum Evers |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 11:43:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Expert-Punkt 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
37.54 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Emborg Lassen |
2009 |
Rødding Svømmeklub |
|
|
40.40 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
40.71 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Jakobsfeld |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
44.20 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Hoang |
2009 |
Frem Odense |
|
|
46.03 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Lumbye Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
|
DSQ |
|
|
asynk arme v 5m |
|
|
|
|
- |
|
Alexander Helbo Brogan |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luc Kasper Nielsen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 11:43:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-10-2022 17:18.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
EL installatør Finn Lauidsen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Søe |
2014 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Hansen |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:31.56 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:34.12 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emely Byskov |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:34.83 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Yasmin Vissing Sig |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:36.38 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Kjær Jakobsen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:37.02 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Lauridsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:41.26 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Dolberg |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:41.29 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leonora F. Adelskov |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:42.82 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dagmar Vestergaard Christens |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:44.24 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Rosendal Høgh |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:45.19 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Mathiasen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:45.58 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sidsel T. Jensen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:48.05 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Bella Skovrup |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:49.56 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julie Vigh Märcher |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:58.72 |
+30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lucca Hegaard Gilling |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:59.32 |
+31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Esther Bjerg Tonnesen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:05.16 |
+37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frida Ivarsen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:05.40 |
+37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nicoline Bie Bock |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:14.30 |
+46.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Annabella Maria Rasmussen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:28.36 |
+1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Naya Liv Borreskov Dahl Nørsk |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:51.16 |
+1:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Margrethe F. Adelskov |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Emilie Aakjær Ørberg A |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sommer Backenhaus |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 11:30:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
EL installatør Finn Lauidsen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:27.03 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Oldenborg Pedersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:27.41 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Kylling |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:27.67 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikoline Wright Nedergaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:28.22 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:28.96 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eva Høgfeldt |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:30.17 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Kjerulf Holst |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:30.76 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:31.51 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:35.05 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hellin Uzal |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:36.17 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iben Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:36.96 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liv Lund |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:38.95 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amalie Sørensen |
2011 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:39.13 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josefine Steen Harboe |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:40.38 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Syencha |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:42.27 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alberte Holdensen |
2011 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:42.67 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikkeline Sørensen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:43.14 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Norah Wikman |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:46.13 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elin Riiskjær Olesen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:50.21 |
+24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Asta Tofte |
2010 |
Frem Odense |
|
|
1:51.45 |
+25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofie Brygger Venø |
2011 |
Frem Odense |
|
|
1:54.25 |
+28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kamma Gyrup Bisgaard |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:58.24 |
+32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nilia Bennekov Miadi |
2010 |
Frem Odense |
|
|
2:03.11 |
+37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Elvira Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Antonia Hougaard Simonsen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 11:30:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
EL installatør Finn Lauidsen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:12.21 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:13.40 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:18.38 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:19.58 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:22.20 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:23.27 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Friis Petersen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:24.58 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:25.66 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:26.10 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:26.32 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Hansen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:26.55 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:28.11 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:29.81 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Kirstine Elverløv |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:38.84 |
+28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabella Rønn Svinth |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:39.88 |
+29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 11:30:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-10-2022 17:18.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Samstrøm A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Villum Møller |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:29.63 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:29.71 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Bach-Augustson |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:32.61 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mateo Galacho |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:34.24 |
+5.30 |
|
OD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:34.88 |
+5.94 |
|
OD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malthe Pilgaard Johansson |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:36.15 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Sander |
2012 |
Frem Odense |
|
|
1:37.21 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Rong Hansen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:40.35 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Møller Mølsted |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:43.15 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:49.07 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bertram Nørremark |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:56.33 |
+27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johan Aggerholm |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:57.10 |
+28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Niels Timmermand |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:05.42 |
+36.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marcus Fogh Jensen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
2:09.38 |
+40.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver H. R. Mortensgaard |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:49.73 |
+1:20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thor Alexander Toftgaard Skov |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:57.23 |
+1:28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 12:17:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Samstrøm A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
1:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Skovshoved |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:16.03 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:17.78 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:19.36 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:19.96 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:24.73 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:24.81 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:27.30 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malthe Sloth |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:30.38 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:31.06 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:34.24 |
+23.51 |
|
OD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Valdemar Friis Petersen |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:34.88 |
+24.15 |
|
OD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:36.59 |
+25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Storm Kyed Thomsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:40.45 |
+29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Teis Rask-Hornebo |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:41.96 |
+31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johannes Kristensen |
2011 |
Frem Odense |
|
|
1:50.27 |
+39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Schoubo Borup |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Ostenfeldt |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlu |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 12:17:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Samstrøm A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:06.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Strømgaard Poulsen |
2009 |
Rødding Svømmeklub |
|
|
1:10.11 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Emborg Lassen |
2009 |
Rødding Svømmeklub |
|
|
1:17.97 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Mathias Hoang |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:18.60 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
1:18.60 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Strømgaard Poulsen |
2008 |
Rødding Svømmeklub |
|
|
1:19.20 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:19.59 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Petro Orlovskyy |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:20.56 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Omar bahij |
2008 |
Frem Odense |
|
|
1:21.79 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julius Jakobsfeld |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:21.82 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Neset Demiral |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:23.23 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Lumbye Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:47.32 |
+40.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thomas Hansen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luc Kasper Nielsen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 12:17:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-10-2022 17:18.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Skouniverset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Søe |
2014 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
55.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Tambo |
2013 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
56.35 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Rosendal Høgh |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
58.32 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Vigh Märcher |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:00.07 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Kjær Jakobsen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:01.62 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:04.18 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naalua Steffensen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:04.31 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Eva Krøyer |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:04.54 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Augusta Lindberg Sundgaard |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:04.54 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leonora F. Adelskov |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:04.81 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Schmidt Mapashi |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:05.52 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Ivarsen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:06.70 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dagmar Vestergaard Christens |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:06.76 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:07.52 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Marie Hansen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:08.20 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nanna Andresen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:08.67 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elisabeth Guldager Schmidt |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:09.79 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Izabella Schultz |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:09.99 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eleanor Nowak Hørup |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:13.15 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viola Bang Bjerregaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:13.66 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hanna Busk-Clausen |
2014 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:16.64 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Annabella Maria Rasmussen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:17.61 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Esther Bjerg Tonnesen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:18.50 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Gaia Paaske |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:20.73 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Karoline Eggert From-Christian |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:22.72 |
+27.23 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mathilde Nørgaard |
2014 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:24.69 |
+29.20 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nicoline Bie Bock |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:30.98 |
+35.49 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Clara Aagaard Riis |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:32.98 |
+37.49 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sofie Vigh Märcher |
2015 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:33.10 |
+37.61 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Naya Liv Borreskov Dahl Nørsk |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:38.08 |
+42.59 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ingrid Gaarsmand |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:38.75 |
+43.26 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ellen Hammer |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:42.75 |
+47.26 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Katrine Houlberg Broch |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:44.94 |
+49.45 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Rosa-Augusta Storm Van den |
2014 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:47.10 |
+51.61 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Indigo Valeur Zinck-Jørgensen |
2013 |
Frem Odense |
|
|
2:12.42 |
+1:16.93 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Margrethe F. Adelskov |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Emilie Aakjær Ørberg A |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sommer Backenhaus |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 13:56:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Skouniverset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elizabeth Garbacenka |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
46.53 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
46.79 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
47.60 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Oldenborg Pedersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
47.98 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
48.26 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
49.28 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
50.47 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nora Rask Nielsen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
51.13 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
51.89 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
52.64 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
52.98 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Wennick |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
53.88 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
|
|
55.80 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iben Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
58.06 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hellin Uzal |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
58.52 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Syencha |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:00.36 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tilde Johannsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:00.58 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sarah Knudsen Möller |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:00.64 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elin Riiskjær Olesen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:02.00 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kamma Gyrup Bisgaard |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:02.25 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liv Lund |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:03.82 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maria Brandt |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:04.26 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julia Bach-Svendsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:09.76 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Marie Toftgaard Skov |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:14.96 |
+28.43 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
|
|
|
DSQ |
|
|
crawl arm v 5 m |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Ask |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Flyben v 5m |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Kjerulf Holst |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
DSQ |
|
|
saxeben |
|
|
|
|
- |
|
Asta Toft-Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
3-4 flyben v star |
|
|
|
|
- |
|
Siff Weitemeyer |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
INadv fødrt v 15m |
|
|
|
|
- |
|
Julia Elvira Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 13:56:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Skouniverset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søs Skovrup |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
42.29 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
42.66 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
43.42 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
46.03 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Vedel |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
46.83 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sigrid Lind Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
47.79 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
52.21 |
+12.41 |
|
OD1 |
|
|
|
|
=8 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
52.21 |
+12.41 |
|
OD2 |
|
|
|
|
10 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
54.31 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leonora Hørbov-Meier |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
56.15 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabella Rønn Svinth |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
56.83 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicoline Lund |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:09.58 |
+29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 13:56:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-10-2022 17:19.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Kiropraktisk klinik ved - Michael Vaarst |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Pilgaard Johansson |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
|
|
53.42 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mateo Galacho |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:01.81 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Weber |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:03.24 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick Sand Eskesen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:05.21 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Bach-Augustson |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:05.61 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zacharias Bing Lauritzen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:06.71 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Høgh |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:07.84 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Fogh Jensen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:12.04 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Peter Rømer Brix |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:12.96 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:14.59 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asger Skov Dremark |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:17.40 |
+24.96 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ludvig Præstholm |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:18.16 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viggo Christiansen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:18.61 |
+26.17 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tristan Bertramsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:22.36 |
+29.92 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver H. R. Mortensgaard |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:37.25 |
+44.81 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thor Alexander Toftgaard Skov |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:43.14 |
+50.70 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philip Nickelsen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej samt ber |
|
|
|
|
- |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 14:07:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kiropraktisk klinik ved - Michael Vaarst |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kevin Cao |
2010 |
Frem Odense |
|
|
44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
46.43 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
48.34 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Germansen |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
48.68 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
50.64 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
50.87 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
56.40 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Storm Kyed Thomsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
58.63 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Marius Hansen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
59.87 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Kobbernagel |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:21.16 |
+36.53 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon fentz Albrechtsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Ej samt ber v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
William Ravn |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
arme for langt tilbage |
|
|
|
|
- |
|
Matheo Bennekov Rosendahl |
2010 |
Frem Odense |
|
|
|
DSQ |
|
|
asynkron ben fra 25m |
|
|
|
|
- |
|
Lucas Schoubo Borup |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Illum Evers |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 14:07:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Kiropraktisk klinik ved - Michael Vaarst |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
41.65 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Strømgaard Poulsen |
2008 |
Rødding Svømmeklub |
|
|
46.43 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
47.54 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neset Demiral |
2009 |
Frem Odense |
|
|
48.74 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Møller Jespersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
52.41 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marko Chadiuk |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
asynk ben |
|
|
|
|
- |
|
Alexander Helbo Brogan |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 14:07:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-10-2022 17:19.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 25m Frisvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
MT Gulve og Gardiner |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nina Hansen |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Møller Jacobsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
19.16 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
20.40 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bella Skovrup |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
21.00 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Schmidt Mapashi |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
22.10 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Eggert From-Christian |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
23.07 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Viola Lund |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
24.21 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucca Hegaard Gilling |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
24.40 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carla Krogh Kristiansen |
2015 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
24.70 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sarah Ventzel Rossen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
26.54 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vega Annabella Christensen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
27.43 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnete la Cour Pedersen |
2014 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
27.52 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Aagaard Riis |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
27.64 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katrine Houlberg Broch |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
28.50 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mille Gyrup Bisgaard |
2014 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
31.60 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Johanne Primdal-Olsen |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
31.77 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johanne Sohn Bøge |
2014 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
32.65 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andrea Kirstine Lyngbo |
2016 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
33.01 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Vigh Märcher |
2015 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
33.91 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Leonora Gaarsmand |
2014 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.54 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilia Vaarning |
2015 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.83 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Liv Andersen |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
44.94 |
+28.28 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Hammer |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaya Biltoft Wormstrup |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Indigo Valeur Zinck-Jørgensen |
2013 |
Frem Odense |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 14:14:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 25m Frisvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
MT Gulve og Gardiner |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
16.83 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
16.98 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Larsen |
2010 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
17.05 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Holdensen |
2011 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
18.04 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Björk Dorf |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
18.40 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nora Rask Nielsen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
18.42 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
18.94 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amalie Sørensen |
2011 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
19.32 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asta Tofte |
2010 |
Frem Odense |
|
|
19.46 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabella Jul Frederiksen |
2011 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
19.49 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sarah Knudsen Möller |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
20.03 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Bach-Svendsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
20.21 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Brygger Venø |
2011 |
Frem Odense |
|
|
21.80 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maria Brandt |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
22.63 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nilia Bennekov Miadi |
2010 |
Frem Odense |
|
|
22.84 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Antonia Hougaard Simonsen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 14:14:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 25m Frisvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
MT Gulve og Gardiner |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Hansen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leonora Hørbov-Meier |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
18.20 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christina Bebawi |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
18.71 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 14:14:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-10-2022 17:19.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 25m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Murefirmaet Børge Larsen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Gandrup Svenningsen |
2012 |
Frem Odense |
|
|
18.67 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Sand Eskesen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
19.33 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Peter Rømer Brix |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
23.40 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Weber |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
23.56 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Tristan Bertramsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
23.93 |
+6.73 |
|
MD2 |
|
|
|
|
=6 |
|
Alexander Larsen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
23.93 |
+6.73 |
|
MD1 |
|
|
|
|
8 |
|
Niels Timmermand |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
26.16 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Skjold Lisberg Sørensen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
27.48 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Holt |
2013 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
28.23 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Phoenix Forde |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
28.77 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karl Olsson Borregaard |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
31.34 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Møller Mølsted |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 14:19:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 25m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Murefirmaet Børge Larsen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Ziethen |
2011 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
21.34 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matheo Bennekov Rosendahl |
2010 |
Frem Odense |
|
|
23.43 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 14:19:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 25m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Murefirmaet Børge Larsen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Petro Orlovskyy |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marko Chadiuk |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
20.78 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 14:19:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-10-2022 17:19.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 101, 4x50m Medley Damer 12 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Tandlægerne Birketorvet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Fredericia piger |
12 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:56.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Emely Byskov |
2012 |
1246AE |
|
46.58 |
|
|
|
|
46.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Oldenborg Pedersen |
2011 |
1164AP |
|
46.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yasmin Vissing Sig |
2012 |
1278AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Søe |
2014 |
1432AB |
|
2:56.48 |
|
|
|
|
2:56.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
ESK Piger |
12 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:11.27 |
+14.79 |
|
|
|
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
1174AI |
|
44.73 |
|
|
|
|
44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
1180AI |
|
44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
1346AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
1338AE |
|
3:11.27 |
|
|
|
|
3:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nyborg piger 2 |
12 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:14.83 |
+18.35 |
|
|
|
|
Tilde Johannsen |
2011 |
1192AC |
|
52.23 |
|
|
|
|
52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
1190AC |
|
52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
1198AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Hangaard |
2011 |
1102AI |
|
3:14.83 |
|
|
|
|
3:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SSK1 |
12 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:12.12 |
+1:15.6 |
|
|
|
|
Julie Vigh Märcher |
2013 |
1334AB |
|
57.27 |
|
|
|
|
57.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Marie Toftgaard Skov |
2011 |
1108AQ |
|
57.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naalua Steffensen |
2012 |
1224AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Bjerg Tonnesen |
2013 |
1372AD |
|
4:12.12 |
|
|
|
|
4:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF tøser1 |
11 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Bjørk Bech Seeberg |
2012 |
1216AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Rosendal Høgh |
2013 |
1318AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dagmar Vestergaard Christensen |
2013 |
1350AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Schmidt Mapashi |
2012 |
1296AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF tøser2 |
11 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Eva Krøyer |
2012 |
1210AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eleanor Nowak Hørup |
2013 |
1330AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Lindberg Sundgaard |
2013 |
1328AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF tøser3 |
11 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
1212AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Kjær Jakobsen |
2012 |
1214AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Houlberg Broch |
2013 |
1372AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Izabella Schultz |
2012 |
1298AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF tøser4 |
11 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Emilie Aakjær Ørberg Andersen |
2012 |
1270AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF tøser5 |
10 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Andresen |
2013 |
1310AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 11:43:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 101, 4x50m Medley Damer 13-15 år - Final |
|
Sponsor |
Tandlægerne Birketorvet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Grindsted Piger |
15 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
2:50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Larsen |
2010 |
1010AU |
|
53.03 |
|
|
|
|
53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Sørensen |
2008 |
0866AN |
|
53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
0964BD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Sørensen |
2011 |
1192AN |
|
2:50.70 |
|
|
|
|
2:50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pingvin Piger 1 |
15 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
2:53.50 |
+2.80 |
|
|
|
|
Emilie Kjerulf Holst |
2010 |
1056AT |
|
44.51 |
|
|
|
|
44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Rask Nielsen |
2010 |
1060AT |
|
44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Abildgaard Mikkelsen |
2008 |
0858AX |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
0952BC |
|
2:53.50 |
|
|
|
|
2:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helt Væk |
15 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:54.77 |
+4.07 |
|
|
|
|
Victoria Damgaard |
2009 |
0934BH |
|
43.49 |
|
|
|
|
43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
0914BD |
|
43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
0874AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Rasmussen |
2010 |
1054AP |
|
2:54.77 |
|
|
|
|
2:54.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nyborg piger 1 |
13 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:58.78 |
+8.08 |
|
|
|
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
1128AC |
|
43.46 |
|
|
|
|
43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Krog |
2011 |
1172AC |
|
43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
1002AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Petersen |
2010 |
1022AT |
|
2:58.78 |
|
|
|
|
2:58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
FREM Spækhuggere |
14 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
3:06.29 |
+15.59 |
|
|
|
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
1184AB |
|
54.13 |
|
|
|
|
54.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
0944AF |
|
54.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Lind Petersen |
2009 |
0976BA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
1034AG |
|
3:06.29 |
|
|
|
|
3:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HSK 2 Piger |
15 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:07.37 |
+16.67 |
|
|
|
|
Lærke Kylling |
2010 |
1072AP |
|
1:06.69 |
|
|
|
|
1:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Søs Skovrup |
2009 |
0912BG |
|
1:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Hansen |
2009 |
0914BG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Friis Petersen |
2008 |
0808AY |
|
3:07.37 |
|
|
|
|
3:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astas søløver |
15 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:11.53 |
+20.83 |
|
|
|
|
Victoria Guldberg |
2008 |
0806AR |
|
47.17 |
|
|
|
|
47.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Pedersen |
2009 |
0906AJ |
|
47.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
0996BH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Rønn Svinth |
2009 |
0910BI |
|
3:11.53 |
|
|
|
|
3:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
HSK 1 Piger |
13 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:23.97 |
+33.27 |
|
|
|
|
Anna Syencha |
2011 |
1102AN |
|
51.49 |
|
|
|
|
51.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
1174AG |
|
51.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Kylling |
2010 |
1072AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Wennick |
2011 |
1106AN |
|
3:23.97 |
|
|
|
|
3:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
De 4 musketerer |
13 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej sam |
|
|
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
1034AS |
|
44.21 |
|
|
|
|
44.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
1196AF |
|
44.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Toft-Jensen |
2011 |
1150AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Knudsen Möller |
2011 |
1196AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rollator Banden Mini |
13 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Forker |
|
|
|
Alberte Holdensen |
2011 |
1142AO |
|
51.58 |
|
|
|
|
51.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Sørensen |
2010 |
1028AH |
|
51.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Olsen |
2010 |
1020AV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Tambo |
2013 |
1388AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 11:43:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 12:57.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 102, 4x50m Medley Herrer 12 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Thranes køreskole |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Viborg drenge 2 |
12 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:51.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
1127AG |
|
41.35 |
|
|
|
|
41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
1161AI |
|
41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
1129AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Sloth |
2011 |
1125AG |
|
2:51.43 |
|
|
|
|
2:51.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
ESK Drenge |
12 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Magnus Villum Møller |
2012 |
1291AE |
|
46.47 |
|
|
|
|
46.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Rong Hansen |
2012 |
1237AH |
|
46.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Witt |
2011 |
1185AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Møller Mølsted |
2012 |
1241AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskars krigere |
11 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Patrick Sand Eskesen |
2012 |
1289AI |
|
53.58 |
|
|
|
|
53.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
1227AD |
|
53.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Schwaner |
2013 |
1309AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Peter Rømer Brix |
2012 |
1203AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 11:20:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 102, 4x50m Medley Herrer 13-15 år - Final |
|
Sponsor |
Thranes køreskole |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Viborg drenge 1 |
13 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:56.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
1051AM |
|
43.75 |
|
|
|
|
43.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
1017AK |
|
43.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
1021AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Kristensen |
2010 |
1053AM |
|
2:56.41 |
|
|
|
|
2:56.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HSK 1 Drenge |
13 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej ber |
|
|
|
William Ravn |
2011 |
1119AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Skovshoved |
2011 |
1159AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anes Ramadani |
2011 |
1185AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Friis Petersen |
2010 |
1079AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SSK2 |
13 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej forts |
|
|
|
Alexander Høgh |
2012 |
1295AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Skov Dremark |
2013 |
1349AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Kyed Thomsen |
2010 |
1031AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver H. R. Mortensgaard |
2014 |
1443AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 11:20:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 12:56.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 4x50m Medley Mix 12 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Vognmand Henrik Gade |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
ESK Mix |
12 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Iben Witt |
2011 |
1126AM |
|
50.10 |
|
|
|
|
50.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Møller Jacobsen |
2013 |
1346AE |
|
50.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Aggerholm |
2012 |
1213AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Witt |
2011 |
1165AN |
|
3:34.08 |
|
|
|
|
3:34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SSK3 |
11 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:02.17 |
+28.09 |
|
|
|
|
Sidsel T. Jensen |
2013 |
1338AB |
|
1:02.90 |
|
|
|
|
1:02.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Pilgaard Johansson |
2012 |
1255AG |
|
1:02.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Ivarsen |
2013 |
1336AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zacharias Bing Lauritzen |
2012 |
1267AB |
|
4:02.17 |
|
|
|
|
4:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
FREM Krabber |
12 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
4:13.67 |
+39.59 |
|
|
|
|
Sofie Brygger Venø |
2011 |
1106AQ |
|
55.70 |
|
|
|
|
55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Sander |
2012 |
1217AH |
|
55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Kristensen |
2011 |
1187AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Indigo Valeur Zinck-Jørgensen |
2013 |
1310AJ |
|
4:13.67 |
|
|
|
|
4:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF mix2 |
11 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Eleanor Nowak Hørup |
2013 |
1330AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
1212AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Lindberg Sundgaard |
2013 |
1328AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF mix3 |
11 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Bach-Augustson |
2012 |
1253AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Kjær Jakobsen |
2012 |
1214AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva Krøyer |
2012 |
1210AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF mix4 |
11 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Bjørk Bech Seeberg |
2012 |
1216AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Rosendal Høgh |
2013 |
1318AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Aagaard Riis |
2013 |
1370AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Emilie Aakjær Ørberg Andersen |
2012 |
1270AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 11:45:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 4x50m Medley Mix 13-15 år - Final |
|
Sponsor |
Vognmand Henrik Gade |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Pingvin Mix 1 |
15 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
2:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
1074AH |
|
41.58 |
|
|
|
|
41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
0875AD |
|
41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Ziethen |
2008 |
0863AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
0994BF |
|
2:25.35 |
|
|
|
|
2:25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauras delfiner |
13 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:13.33 |
+47.98 |
|
|
|
|
Philip Jensen |
2011 |
1107AI |
|
52.87 |
|
|
|
|
52.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Ask |
2010 |
1058AQ |
|
52.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Kirkeby |
2010 |
1095AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hellin Uzal |
2011 |
1186AJ |
|
3:13.33 |
|
|
|
|
3:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
FREM Fladfisk |
14 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Afslut |
|
|
|
Mathias Hoang |
2009 |
0997BJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neset Demiral |
2009 |
0905AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
1072AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Lumbye Larsen |
2009 |
0901BK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
FREM torsk |
15 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej forts |
|
|
|
Trine Larsen |
2009 |
0954AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Strømkjær |
2009 |
0980BA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kevin Cao |
2010 |
1093AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Omar bahij |
2008 |
0843AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pingvin Mix 2 |
14 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
0969BF |
|
39.20 |
|
|
|
|
39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Hartvig Gjerløv |
2010 |
1004AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
1097AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Björk Dorf |
2010 |
1058AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF mix1 |
13 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Schoubo Borup |
2010 |
1063AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tuc Tuc Banden |
14 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Leonora Hørbov-Meier |
2009 |
0930BI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Berg |
2012 |
1265AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eddie Berg |
2010 |
1041AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucca Hegaard Gilling |
2012 |
1248AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 11:45:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 12:56.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 111, 4x50m Frisvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Vestjysk Bank Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Nyborg piger 2 |
12 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:45.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
1190AC |
|
40.33 |
|
|
|
|
40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Steen Harboe |
2011 |
1182AM |
|
40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Johannsen |
2011 |
1192AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Hangaard |
2011 |
1102AI |
|
2:45.71 |
|
|
|
|
2:45.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
ESK Piger |
12 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:48.03 |
+2.32 |
|
|
|
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
1180AI |
|
42.29 |
|
|
|
|
42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
1338AE |
|
42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
1346AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
1174AI |
|
2:48.03 |
|
|
|
|
2:48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
HSK 1 Piger |
12 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:55.11 |
+9.40 |
|
|
|
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
1174AG |
|
39.63 |
|
|
|
|
39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Wennick |
2011 |
1106AN |
|
39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Bach-Svendsen |
2011 |
1168AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Syencha |
2011 |
1102AN |
|
2:55.11 |
|
|
|
|
2:55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AGF tøser3 |
12 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
3:16.64 |
+30.93 |
|
|
|
|
Eva Krøyer |
2012 |
1210AH |
|
43.11 |
|
|
|
|
43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Elvira Lund |
2011 |
1126AN |
|
43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
1212AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Schmidt Mapashi |
2012 |
1296AG |
|
3:16.64 |
|
|
|
|
3:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nyborg piger 3 |
12 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:19.02 |
+33.31 |
|
|
|
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
1198AH |
|
41.82 |
|
|
|
|
41.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Marie Hansen |
2012 |
1290AE |
|
41.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Guldager Schmidt |
2013 |
1316AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gaia Paaske |
2013 |
1320AF |
|
3:19.02 |
|
|
|
|
3:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SSK1 |
11 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:39.62 |
+53.91 |
|
|
|
|
Esther Bjerg Tonnesen |
2013 |
1372AD |
|
56.57 |
|
|
|
|
56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Naalua Steffensen |
2012 |
1224AC |
|
56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viola Bang Bjerregaard |
2012 |
1216AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Nonbo Pilegaard |
2012 |
1222AF |
|
3:39.62 |
|
|
|
|
3:39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF tøser1 |
10 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej berv |
|
|
|
Maja Rosendal Høgh |
2013 |
1318AB |
|
48.21 |
|
|
|
|
48.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Aagaard Riis |
2013 |
1370AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dagmar Vestergaard Christensen |
2013 |
1350AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eleanor Nowak Hørup |
2013 |
1330AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF tøser4 |
12 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Norah Wikman |
2011 |
1172AH |
|
46.01 |
|
|
|
|
46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørk Bech Seeberg |
2012 |
1216AH |
|
46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Kjær Jakobsen |
2012 |
1214AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Brandt |
2011 |
1116AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF tøser2 |
11 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
Izabella Schultz |
2012 |
1298AG |
|
51.89 |
|
|
|
|
51.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Lindberg Sundgaard |
2013 |
1328AC |
|
51.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Viola Lund |
2013 |
1346AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnete la Cour Pedersen |
2014 |
1440AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF tøser5 |
0 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:23:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 111, 4x50m Frisvømning Damer 13-15 år - Final |
|
Sponsor |
Vestjysk Bank Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
FREM Spækhuggere |
14 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
2:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Trine Larsen |
2009 |
0954AF |
|
33.23 |
|
|
|
|
33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
1034AG |
|
33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Strømkjær |
2009 |
0980BA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
1072AG |
|
2:25.28 |
|
|
|
|
2:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Grindsted Piger |
15 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
2:28.84 |
+3.56 |
|
|
|
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
0964BD |
|
33.97 |
|
|
|
|
33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Larsen |
2010 |
1010AU |
|
33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Sørensen |
2011 |
1192AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Sørensen |
2008 |
0866AN |
|
2:28.84 |
|
|
|
|
2:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helt Væk |
15 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:30.83 |
+5.55 |
|
|
|
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
0914BD |
|
36.32 |
|
|
|
|
36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
0874AS |
|
36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Damgaard |
2009 |
0934BH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Rasmussen |
2010 |
1054AP |
|
2:30.83 |
|
|
|
|
2:30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nyborg piger 1 |
13 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:33.58 |
+8.30 |
|
|
|
|
Marie Petersen |
2010 |
1022AT |
|
37.98 |
|
|
|
|
37.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
1002AC |
|
37.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
1128AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Krog |
2011 |
1172AC |
|
2:33.58 |
|
|
|
|
2:33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pingvin Piger 1 |
15 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
2:37.64 |
+12.36 |
|
|
|
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
0952BC |
|
36.28 |
|
|
|
|
36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Abildgaard Mikkelsen |
2008 |
0858AX |
|
36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Björk Dorf |
2010 |
1058AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Kjerulf Holst |
2010 |
1056AT |
|
2:37.64 |
|
|
|
|
2:37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HSK 2 Piger |
15 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:44.78 |
+19.50 |
|
|
|
|
Thea Hansen |
2009 |
0914BG |
|
33.54 |
|
|
|
|
33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Søs Skovrup |
2009 |
0912BG |
|
33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Friis Petersen |
2008 |
0808AY |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siff Weitemeyer |
2010 |
1044AT |
|
2:44.78 |
|
|
|
|
2:44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pingvin Piger 2 |
13 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
2:48.53 |
+23.25 |
|
|
|
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
1054AT |
|
37.13 |
|
|
|
|
37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Rask Nielsen |
2010 |
1060AT |
|
37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Hartvig Gjerløv |
2010 |
1004AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Jul Frederiksen |
2011 |
1128AN |
|
2:48.53 |
|
|
|
|
2:48.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rollator Banden Mini |
15 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:06.80 |
+41.52 |
|
|
|
|
Alberte Holdensen |
2011 |
1142AO |
|
49.52 |
|
|
|
|
49.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Leonora Hørbov-Meier |
2009 |
0930BI |
|
49.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Sørensen |
2010 |
1028AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Kirstine Elverløv |
2008 |
0854AX |
|
3:06.80 |
|
|
|
|
3:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HSK 1 Piger |
12 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:55.11 |
+29.83 |
|
|
|
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
1174AG |
|
39.63 |
|
|
|
|
39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Wennick |
2011 |
1106AN |
|
39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Bach-Svendsen |
2011 |
1168AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Syencha |
2011 |
1102AN |
|
2:55.11 |
|
|
|
|
2:55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:23:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 17:33.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 112, 4x50m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Final |
|
Sponsor |
IFF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Viborg drenge 1 |
12 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
1127AG |
|
38.94 |
|
|
|
|
38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
1161AI |
|
38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
1129AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Sloth |
2011 |
1125AG |
|
2:34.22 |
|
|
|
|
2:34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
ESK Drenge |
12 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:51.71 |
+17.49 |
|
|
|
|
Magnus Villum Møller |
2012 |
1291AE |
|
40.22 |
|
|
|
|
40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Rong Hansen |
2012 |
1237AH |
|
40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Witt |
2011 |
1185AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Møller Mølsted |
2012 |
1241AH |
|
2:51.71 |
|
|
|
|
2:51.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SSK2 |
11 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:17.66 |
+1:43.4 |
|
|
|
|
Oliver H. R. Mortensgaard |
2014 |
1443AA |
|
1:11.67 |
|
|
|
|
1:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Pilgaard Johansson |
2012 |
1255AG |
|
1:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Alexander Toftgaard Skov |
2014 |
1483AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Høgh |
2012 |
1295AI |
|
4:17.66 |
|
|
|
|
4:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:09:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 112, 4x50m Frisvømning Herrer 13-15 år - Final |
|
Sponsor |
IFF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Fredericia drenge |
14 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Julius Jakobsfeld |
2009 |
0971BI |
|
35.51 |
|
|
|
|
35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Møller Jespersen |
2009 |
0929BD |
|
35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Helbo Brogan |
2009 |
0969BI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Germansen |
2010 |
1097AN |
|
2:24.06 |
|
|
|
|
2:24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pingvin Drenge 1 |
14 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
2:39.10 |
+15.04 |
|
|
|
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
1097AL |
|
35.03 |
|
|
|
|
35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Overholt Krogh |
2009 |
0939BH |
|
35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Ziethen |
2011 |
1183AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
0969BF |
|
2:39.10 |
|
|
|
|
2:39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viborg drenge 1 |
12 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:34.22 |
+10.16 |
|
|
|
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
1127AG |
|
38.94 |
|
|
|
|
38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
1161AI |
|
38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
1129AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Sloth |
2011 |
1125AG |
|
2:34.22 |
|
|
|
|
2:34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HSK 1 Drenge |
13 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Forlad |
|
|
|
Lucas Skovshoved |
2011 |
1159AF |
|
36.21 |
|
|
|
|
36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Anes Ramadani |
2011 |
1185AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Friis Petersen |
2010 |
1079AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Ravn |
2011 |
1119AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:09:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 17:33.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 113, 4x50m Frisvømning Mix 12 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Kontorbutikken |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
AGF mix3 |
11 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
4:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Bach-Augustson |
2012 |
1253AE |
|
40.56 |
|
|
|
|
40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Olsson Borregaard |
2013 |
1333AF |
|
40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Gyrup Bisgaard |
2014 |
1456AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annabella Maria Rasmussen |
2013 |
1378AD |
|
4:16.21 |
|
|
|
|
4:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF mix2 |
13 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Træner |
|
|
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlund |
2011 |
1147AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teis Rask-Hornebo |
2010 |
1065AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Houlberg Broch |
2013 |
1372AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Gyrup Bisgaard |
2011 |
1140AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF mix4 |
13 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Træner |
|
|
|
Oscar Ostenfeldt |
2010 |
1041AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Christiansen |
2012 |
1243AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Andresen |
2013 |
1310AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Sohn Bøge |
2014 |
1458AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
ESK Mix |
11 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Clara Mathiasen |
2013 |
1340AE |
|
45.65 |
|
|
|
|
45.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Weber |
2012 |
1239AH |
|
45.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Lauridsen |
2013 |
1344AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Aggerholm |
2012 |
1213AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
FREM fladfisk |
12 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Alfred Gandrup Svenningsen |
2012 |
1217AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Indigo Valeur Zinck-Jørgensen |
2013 |
1310AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Sander |
2012 |
1217AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Brygger Venø |
2011 |
1106AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SSK3 |
11 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Leonora F. Adelskov |
2012 |
1218AJ |
|
42.23 |
|
|
|
|
42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Vigh Märcher |
2015 |
1560AB |
|
42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zacharias Bing Lauritzen |
2012 |
1267AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Skov Dremark |
2013 |
1349AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 16:03:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 113, 4x50m Frisvømning Mix 13-15 år - Final |
|
Sponsor |
Kontorbutikken |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Pingvin Mix 1 |
15 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
2:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
0994BF |
|
34.43 |
|
|
|
|
34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
1074AH |
|
34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
0875AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Ziethen |
2008 |
0863AQ |
|
2:09.96 |
|
|
|
|
2:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
FREM torsk |
14 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
2:24.64 |
+14.68 |
|
|
|
|
Neset Demiral |
2009 |
0905AC |
|
36.04 |
|
|
|
|
36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Lind Petersen |
2009 |
0976BA |
|
36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
0944AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kevin Cao |
2010 |
1093AN |
|
2:24.64 |
|
|
|
|
2:24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
FREM flyvfisk |
14 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
3:01.53 |
+51.57 |
|
|
|
|
Asta Tofte |
2010 |
1060AU |
|
45.21 |
|
|
|
|
45.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Hoang |
2009 |
0997BJ |
|
45.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nilia Bennekov Miadi |
2010 |
1076AU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matheo Bennekov Rosendahl |
2010 |
1051AQ |
|
3:01.53 |
|
|
|
|
3:01.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AGF mix1 |
13 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
3:49.19 |
+1:39.2 |
|
|
|
|
Lucas Schoubo Borup |
2010 |
1063AM |
|
44.72 |
|
|
|
|
44.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skjold Lisberg Sørensen |
2013 |
1371AF |
|
44.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Ventzel Rossen |
2013 |
1348AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Riiskjær Olesen |
2011 |
1118AK |
|
3:49.19 |
|
|
|
|
3:49.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF mix2 |
13 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Træner |
|
|
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlund |
2011 |
1147AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teis Rask-Hornebo |
2010 |
1065AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Houlberg Broch |
2013 |
1372AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Gyrup Bisgaard |
2011 |
1140AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF mix4 |
13 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Træner |
|
|
|
Oscar Ostenfeldt |
2010 |
1041AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Christiansen |
2012 |
1243AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Andresen |
2013 |
1310AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Sohn Bøge |
2014 |
1458AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tuc Tuc Banden |
13 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Berg |
2012 |
1265AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Olsen |
2010 |
1020AV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucca Hegaard Gilling |
2012 |
1248AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eddie Berg |
2010 |
1041AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 16:03:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 17:33.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 121, 4x25m For Sjov Damer 12 og yngre - final |
|
Sponsor |
Rene Schroter-VW Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
De 4 musketerer |
12 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
1198AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
1196AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
1194AF |
|
1:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Toft-Jensen |
2011 |
1150AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fredericia piger |
12 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:43.10 |
+3.77 |
|
|
|
|
Mia Ladekjær |
2012 |
1268AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Søe |
2014 |
1432AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Oldenborg Pedersen |
2011 |
1164AP |
|
1:43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yasmin Vissing Sig |
2012 |
1278AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
AGF tøser3 |
12 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
1:58.32 |
+18.99 |
|
|
|
|
Elin Riiskjær Olesen |
2011 |
1118AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Gyrup Bisgaard |
2014 |
1456AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Houlberg Broch |
2013 |
1372AI |
|
1:58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Lindberg Sundgaard |
2013 |
1328AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AGF tøser2 |
11 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
2:00.42 |
+21.09 |
|
|
|
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
1212AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Sohn Bøge |
2014 |
1458AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørk Bech Seeberg |
2012 |
1216AH |
|
2:00.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva Krøyer |
2012 |
1210AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:00.42 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
AGF tøser1 |
12 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
2:00.43 |
+21.10 |
|
|
|
|
Kamma Gyrup Bisgaard |
2011 |
1140AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Ventzel Rossen |
2013 |
1348AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Andresen |
2013 |
1310AH |
|
2:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annabella Maria Rasmussen |
2013 |
1378AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nyborg piger 3 |
11 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:09.89 |
+30.56 |
|
|
|
|
Ella Marie Hansen |
2012 |
1290AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carla Krogh Kristiansen |
2015 |
1556AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Kirstine Lyngbo |
2016 |
1626AA |
|
2:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Busk-Clausen |
2014 |
1460AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SSK1 |
12 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:37.42 |
+58.09 |
|
|
|
|
Sofie Vigh Märcher |
2015 |
1560AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Marie Toftgaard Skov |
2011 |
1108AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Bie Bock |
2014 |
1404AB |
|
2:37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naya Liv Borreskov Dahl Nørskov |
2014 |
1470AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF tøser4 |
12 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Forker |
|
|
|
Norah Wikman |
2011 |
1172AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Izabella Schultz |
2012 |
1298AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Elvira Lund |
2011 |
1126AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Viola Lund |
2013 |
1346AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF tøser5 |
10 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Andresen |
2013 |
1310AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Viola Lund |
2013 |
1346AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
ESK Piger |
12 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Eggert From- Christiansen |
2013 |
1352AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
1180AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Biltoft Wormstrup |
2013 |
1348AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Lauridsen |
2013 |
1344AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 16:56:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 121, 4x25m For Sjov Damer 13-15 år - final |
|
Sponsor |
Rene Schroter-VW Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
=1 |
|
Grindsted Piger |
15 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
1:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
0964BD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Sørensen |
2008 |
0866AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Sørensen |
2011 |
1192AN |
|
1:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Larsen |
2010 |
1010AU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Pingvin Piger 1 |
13 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
1:20.03 |
= |
|
|
|
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
1074AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Hartvig Gjerløv |
2010 |
1004AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
1054AT |
|
1:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Jul Frederiksen |
2011 |
1128AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astas søløver |
15 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:24.10 |
+4.07 |
|
|
|
|
Victoria Guldberg |
2008 |
0806AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
0954BI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
0996BH |
|
1:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
0910AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HSK 2 Piger |
15 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:25.10 |
+5.07 |
|
|
|
|
Thea Hansen |
2009 |
0914BG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søs Skovrup |
2009 |
0912BG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Friis Petersen |
2008 |
0808AY |
|
1:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Lund |
2009 |
0906BK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helt Væk |
15 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:25.59 |
+5.56 |
|
|
|
|
Victoria Damgaard |
2009 |
0934BH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
0914BD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
0874AS |
|
1:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonora Hørbov-Meier |
2009 |
0930BI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HSK 1 Piger |
13 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:42.27 |
+22.24 |
|
|
|
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
1174AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bella Skovrup |
2012 |
1276AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siff Weitemeyer |
2010 |
1044AT |
|
1:42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Syencha |
2011 |
1102AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rollator Banden Mini |
13 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:43.14 |
+23.11 |
|
|
|
|
Caroline Rasmussen |
2010 |
1054AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Sørensen |
2010 |
1028AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Olsen |
2010 |
1020AV |
|
1:43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Holdensen |
2011 |
1142AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
De 4 musketerer |
12 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:39.33 |
+19.30 |
|
|
|
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
1198AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
1196AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
1194AF |
|
1:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Toft-Jensen |
2011 |
1150AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 16:56:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 17:34.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 122, 4x25m For Sjov Herrer 12 og yngre - final |
|
Sponsor |
Jettes Foto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Oskars krigere |
11 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:39.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Schwaner |
2013 |
1309AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Fjord Kristensen |
2012 |
1207AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Peter Rømer Brix |
2012 |
1203AI |
|
1:39.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
1233AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:39.77 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
ESK Drenge |
12 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:56.34 |
+16.57 |
|
|
|
|
Tristan Bertramsen |
2012 |
1265AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Witt |
2011 |
1165AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niels Timmermand |
2013 |
1385AE |
|
1:56.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Weber |
2012 |
1239AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:56.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 16:56:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 122, 4x25m For Sjov Herrer 13-15 år - final |
|
Sponsor |
Jettes Foto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Pingvin Drenge 1 |
15 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
1:14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Ziethen |
2011 |
1183AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Ziethen |
2008 |
0863AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
0875AD |
|
1:14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
0969BF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
HSK 1 Drenge |
13 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:35.22 |
+21.06 |
|
|
|
|
Lucas Skovshoved |
2011 |
1159AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anes Ramadani |
2011 |
1185AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Friis Petersen |
2010 |
1079AO |
|
1:35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Ravn |
2011 |
1119AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fredericia drenge |
14 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:42.37 |
+28.21 |
|
|
|
|
Alexander Helbo Brogan |
2009 |
0969BI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Jakobsfeld |
2009 |
0971BI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Germansen |
2010 |
1097AN |
|
1:42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
1103AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SSK2 |
13 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:14.41 |
+1:00.2 |
|
|
|
|
Oliver H. R. Mortensgaard |
2014 |
1443AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Nickelsen |
2013 |
1377AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Kyed Thomsen |
2010 |
1031AP |
|
2:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Skov Dremark |
2013 |
1349AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nyborg drenge 1 |
13 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:14.54 |
+1:00.3 |
|
|
|
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
1229AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Præstholm |
2012 |
1265AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Kobbernagel |
2010 |
1097AQ |
|
2:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon fentz Albrechtsen |
2011 |
1195AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 16:56:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 17:35.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 123, 4x25m For Sjov Mix 12 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Tårnvej Biler |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
ESK Mix |
12 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Iben Witt |
2011 |
1126AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Rong Hansen |
2012 |
1237AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Mathiasen |
2013 |
1340AE |
|
1:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Villum Møller |
2012 |
1291AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AGF mix3 |
11 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
1:58.50 |
+23.36 |
|
|
|
|
Viggo Christiansen |
2012 |
1243AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Olsson Borregaard |
2013 |
1333AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eleanor Nowak Hørup |
2013 |
1330AC |
|
1:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Kjær Jakobsen |
2012 |
1214AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
FREM Spækhuggere |
12 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
2:02.72 |
+27.58 |
|
|
|
|
Emil Sander |
2012 |
1217AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
1184AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Kristensen |
2011 |
1187AB |
|
2:02.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Indigo Valeur Zinck-Jørgensen |
2013 |
1310AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:02.72 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF mix2 |
13 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
1:55.32 |
+20.18 |
|
|
|
|
Lucas Schoubo Borup |
2010 |
1063AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Bach-Augustson |
2012 |
1253AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dagmar Vestergaard Christensen |
2013 |
1350AG |
|
1:55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Schmidt Mapashi |
2012 |
1296AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF mix4 |
13 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Træner |
|
|
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlund |
2011 |
1147AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Ostenfeldt |
2010 |
1041AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnete la Cour Pedersen |
2014 |
1440AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Rosendal Høgh |
2013 |
1318AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 16:57:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 123, 4x25m For Sjov Mix 13-15 år - Final |
|
Sponsor |
Tårnvej Biler |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Pingvin Mix 1 |
14 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
1:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
0994BF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
0952BC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Overholt Krogh |
2009 |
0939BH |
|
1:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
1097AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
FREM torsk |
14 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
1:20.06 |
+4.63 |
|
|
|
|
Mathias Hoang |
2009 |
0997BJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Lind Petersen |
2009 |
0976BA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kevin Cao |
2010 |
1093AN |
|
1:20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nilia Bennekov Miadi |
2010 |
1076AU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
FREM Fladfisk |
15 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
1:25.46 |
+10.03 |
|
|
|
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
0944AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
1072AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Lumbye Larsen |
2009 |
0901BK |
|
1:25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Omar bahij |
2008 |
0843AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AGF mix2 |
13 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
1:55.32 |
+39.89 |
|
|
|
|
Lucas Schoubo Borup |
2010 |
1063AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Bach-Augustson |
2012 |
1253AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dagmar Vestergaard Christensen |
2013 |
1350AG |
|
1:55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Schmidt Mapashi |
2012 |
1296AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
FREM krabber |
14 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
1:57.75 |
+42.32 |
|
|
|
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
1034AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matheo Bennekov Rosendahl |
2010 |
1051AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Tofte |
2010 |
1060AU |
|
1:57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neset Demiral |
2009 |
0905AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
AGF mix1 |
13 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
2:14.20 |
+58.77 |
|
|
|
|
Teis Rask-Hornebo |
2010 |
1065AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skjold Lisberg Sørensen |
2013 |
1371AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Aagaard Riis |
2013 |
1370AI |
|
2:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Brandt |
2011 |
1116AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF mix4 |
13 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Træner |
|
|
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlund |
2011 |
1147AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Ostenfeldt |
2010 |
1041AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnete la Cour Pedersen |
2014 |
1440AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Rosendal Høgh |
2013 |
1318AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tuc Tuc Banden |
15 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Klara Tambo |
2013 |
1388AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eddie Berg |
2010 |
1041AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Kirstine Elverløv |
2008 |
0854AX |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Berg |
2012 |
1265AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 16:57:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 17:35.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 131, 4x100m Frisvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Junge Byg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
ESK Piger |
12 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:04.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
1174AI |
|
|
1:24.15 |
|
|
|
1:24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Witt |
2011 |
1126AM |
|
1:24.15 |
1:24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
1346AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
1180AI |
|
|
6:04.11 |
|
|
|
6:04.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nyborg piger 2 |
12 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:05.01 |
+0.90 |
|
|
|
|
Anne Hangaard |
2011 |
1102AI |
|
|
1:27.94 |
|
|
|
1:27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Johannsen |
2011 |
1192AC |
|
1:27.94 |
1:27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
1198AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Steen Harboe |
2011 |
1182AM |
|
|
6:05.01 |
|
|
|
6:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
HSK 1 Piger |
12 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
6:19.96 |
+15.85 |
|
|
|
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
1174AG |
|
|
1:28.14 |
|
|
|
1:28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Hansen |
2012 |
1234AL |
|
1:28.14 |
1:28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Syencha |
2011 |
1102AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Lund |
2011 |
1172AN |
|
|
6:19.96 |
|
|
|
6:19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SSK1 |
10 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
8:24.68 |
+2:20.5 |
|
|
|
|
Nicoline Bie Bock |
2014 |
1404AB |
|
|
2:12.20 |
|
|
|
2:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Vigh Märcher |
2013 |
1334AB |
|
2:12.20 |
2:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Bjerg Tonnesen |
2013 |
1372AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Ivarsen |
2013 |
1336AB |
|
|
8:24.68 |
|
|
|
8:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 10:02:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 131, 4x100m Frisvømning Damer 13-15 år - Final |
|
Sponsor |
Junge Byg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Nyborg piger 1 |
13 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Karla Krog |
2011 |
1172AC |
|
|
1:26.43 |
|
|
|
1:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
1128AC |
|
1:26.43 |
1:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Petersen |
2010 |
1022AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
1002AC |
|
|
5:35.94 |
|
|
|
5:35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pingvin Piger 1 |
15 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
5:43.45 |
+7.51 |
|
|
|
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
1074AH |
|
|
1:18.16 |
|
|
|
1:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Abildgaard Mikkelsen |
2008 |
0858AX |
|
1:18.16 |
1:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Kjerulf Holst |
2010 |
1056AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Björk Dorf |
2010 |
1058AT |
|
|
5:43.45 |
|
|
|
5:43.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HSK 1 Piger |
12 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
6:19.96 |
+44.02 |
|
|
|
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
1174AG |
|
|
1:28.14 |
|
|
|
1:28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Nina Hansen |
2012 |
1234AL |
|
1:28.14 |
1:28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Syencha |
2011 |
1102AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Lund |
2011 |
1172AN |
|
|
6:19.96 |
|
|
|
6:19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 10:02:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-10-2022 17:18.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 133, 4x100m Frisvømning Mix 12 og yngre - Final |
|
Sponsor |
HOME |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
ESK Mix |
12 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
7:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Clara Mathiasen |
2013 |
1340AE |
|
|
1:47.59 |
|
|
|
1:47.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Aggerholm |
2012 |
1213AF |
|
1:47.59 |
1:47.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Møller Jacobsen |
2013 |
1346AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Witt |
2011 |
1165AN |
|
|
7:09.63 |
|
|
|
7:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SSK3 |
11 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
8:00.86 |
+51.23 |
|
|
|
|
Leonora F. Adelskov |
2012 |
1218AJ |
|
|
1:42.29 |
|
|
|
1:42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver H. R. Mortensgaard |
2014 |
1443AA |
|
1:42.29 |
1:42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Pilgaard Johansson |
2012 |
1255AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Nonbo Pilegaard |
2012 |
1222AF |
|
|
8:00.86 |
|
|
|
8:00.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 10:08:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 133, 4x100m Frisvømning Mix 13-15 år - Final |
|
Sponsor |
HOME |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
FREM torsk |
15 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
5:49.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Mille Strømkjær |
2009 |
0980BA |
|
|
1:20.17 |
|
|
|
1:20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
1184AB |
|
1:20.17 |
1:20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Omar bahij |
2008 |
0843AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neset Demiral |
2009 |
0905AC |
|
|
5:49.35 |
|
|
|
5:49.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pingvin Mix 1 |
15 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
0994BF |
|
|
1:21.03 |
|
|
|
1:21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
0952BC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
0875AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Ziethen |
2008 |
0863AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 10:08:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-10-2022 17:18.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 141, 4x50m Klodshans Damer 12 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Tøjeksperten - Kent |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Fredericia piger |
12 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Oldenborg Pedersen |
2011 |
1164AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emely Byskov |
2012 |
1246AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yasmin Vissing Sig |
2012 |
1278AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Søe |
2014 |
1432AB |
|
3:06.76 |
|
|
|
|
3:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
HSK 1 Piger |
13 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:14.72 |
+7.96 |
|
|
|
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
1174AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Wennick |
2011 |
1106AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siff Weitemeyer |
2010 |
1044AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Kylling |
2010 |
1072AP |
|
3:14.72 |
|
|
|
|
3:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nyborg piger 1 |
12 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:33.74 |
+26.98 |
|
|
|
|
Josefine Steen Harboe |
2011 |
1182AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Johannsen |
2011 |
1192AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
1190AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Marie Hansen |
2012 |
1290AE |
|
3:33.74 |
|
|
|
|
3:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
ESK Piger |
12 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:41.28 |
+34.52 |
|
|
|
|
Anna Lauridsen |
2013 |
1344AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
1338AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Mathiasen |
2013 |
1340AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Witt |
2011 |
1126AM |
|
3:41.28 |
|
|
|
|
3:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
AGF tøser3 |
12 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
4:08.84 |
+1:02.0 |
|
|
|
|
Norah Wikman |
2011 |
1172AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Houlberg Broch |
2013 |
1372AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Brandt |
2011 |
1116AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Riiskjær Olesen |
2011 |
1118AK |
|
4:08.84 |
|
|
|
|
4:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nyborg piger 3 |
11 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:16.84 |
+1:10.0 |
|
|
|
|
Vega Annabella Christensen |
2012 |
1224AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Guldager Schmidt |
2013 |
1316AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gaia Paaske |
2013 |
1320AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Gaarsmand |
2012 |
1212AL |
|
4:16.84 |
|
|
|
|
4:16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
AGF tøser1 |
11 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
4:23.24 |
+1:16.4 |
|
|
|
|
Maria Kjær Jakobsen |
2012 |
1214AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Sohn Bøge |
2014 |
1458AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Andresen |
2013 |
1310AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eleanor Nowak Hørup |
2013 |
1330AC |
|
4:23.24 |
|
|
|
|
4:23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
AGF tøser4 |
12 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
4:23.81 |
+1:17.0 |
|
|
|
|
Kamma Gyrup Bisgaard |
2011 |
1140AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
1212AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Aagaard Riis |
2013 |
1370AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Ventzel Rossen |
2013 |
1348AI |
|
4:23.81 |
|
|
|
|
4:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
AGF tøser2 |
11 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
4:44.11 |
+1:37.3 |
|
|
|
|
Annabella Maria Rasmussen |
2013 |
1378AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Gyrup Bisgaard |
2014 |
1456AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Schmidt Mapashi |
2012 |
1296AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dagmar Vestergaard Christensen |
2013 |
1350AG |
|
4:44.11 |
|
|
|
|
4:44.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
SSK1 |
11 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:16.33 |
+2:09.5 |
|
|
|
|
Viola Bang Bjerregaard |
2012 |
1216AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Hammer |
2014 |
1468AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Bie Bock |
2014 |
1404AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sidsel T. Jensen |
2013 |
1338AB |
|
5:16.33 |
|
|
|
|
5:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF tøser5 |
10 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Viola Lund |
2013 |
1346AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Ventzel Rossen |
2013 |
1348AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 12:51:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 141, 4x50m Klodshans Damer 13-15 år - Final |
|
Sponsor |
Tøjeksperten - Kent |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Grindsted Piger |
15 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
2:43.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Anne Sørensen |
2008 |
0866AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Larsen |
2010 |
1010AU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Hansen |
2009 |
0930BK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
0964BD |
|
2:43.48 |
|
|
|
|
2:43.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
FREM Spækhuggere |
14 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
2:43.95 |
+0.47 |
|
|
|
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
0944AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Lind Petersen |
2009 |
0976BA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Strømkjær |
2009 |
0980BA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Trine Larsen |
2009 |
0954AF |
|
2:43.95 |
|
|
|
|
2:43.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helt Væk |
15 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:56.69 |
+13.21 |
|
|
|
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
0914BD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
0874AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Damgaard |
2009 |
0934BH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonora Hørbov-Meier |
2009 |
0930BI |
|
2:56.69 |
|
|
|
|
2:56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
De 4 musketerer |
13 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:10.45 |
+26.97 |
|
|
|
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
1034AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Ask |
2010 |
1058AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hellin Uzal |
2011 |
1186AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Knudsen Möller |
2011 |
1196AP |
|
3:10.45 |
|
|
|
|
3:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astas søløver |
14 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:10.94 |
+27.46 |
|
|
|
|
Karoline Pedersen |
2009 |
0906AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma-Oline Sanchez Madsen |
2009 |
0954BI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Rønn Svinth |
2009 |
0910BI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
0910AJ |
|
3:10.94 |
|
|
|
|
3:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pingvin Piger 1 |
13 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
3:11.26 |
+27.78 |
|
|
|
|
Nora Rask Nielsen |
2010 |
1060AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Kjerulf Holst |
2010 |
1056AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Björk Dorf |
2010 |
1058AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Jul Frederiksen |
2011 |
1128AN |
|
3:11.26 |
|
|
|
|
3:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
HSK 2 Piger |
15 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:14.66 |
+31.18 |
|
|
|
|
Thea Hansen |
2009 |
0914BG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søs Skovrup |
2009 |
0912BG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Friis Petersen |
2008 |
0808AY |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Kylling |
2010 |
1072AP |
|
3:14.66 |
|
|
|
|
3:14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rollator Banden Mini |
15 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:20.00 |
+36.52 |
|
|
|
|
Alberte Holdensen |
2011 |
1142AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Sørensen |
2010 |
1028AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Olsen |
2010 |
1020AV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Kirstine Elverløv |
2008 |
0854AX |
|
3:20.00 |
|
|
|
|
3:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HSK 1 Piger |
13 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:14.72 |
+31.24 |
|
|
|
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
1174AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Wennick |
2011 |
1106AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siff Weitemeyer |
2010 |
1044AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Kylling |
2010 |
1072AP |
|
3:14.72 |
|
|
|
|
3:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nyborg piger 1 |
12 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:33.74 |
+50.26 |
|
|
|
|
Josefine Steen Harboe |
2011 |
1182AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Johannsen |
2011 |
1192AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
1190AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Marie Hansen |
2012 |
1290AE |
|
3:33.74 |
|
|
|
|
3:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 12:51:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-10-2022 17:19.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 142, 4x50m Klodshans Herrer 12 og yngre - Final |
|
Sponsor |
REMA 1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Oskars krigere |
11 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
1227AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Fjord Kristensen |
2012 |
1207AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick Sand Eskesen |
2012 |
1289AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
1233AD |
|
3:24.56 |
|
|
|
|
3:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
ESK Drenge |
11 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:01.76 |
+37.20 |
|
|
|
|
Mathias Møller Mølsted |
2012 |
1241AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Weber |
2012 |
1239AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tristan Bertramsen |
2012 |
1265AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niels Timmermand |
2013 |
1385AE |
|
4:01.76 |
|
|
|
|
4:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SSK2 |
10 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:40.51 |
+2:15.9 |
|
|
|
|
Philip Nickelsen |
2013 |
1377AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver H. R. Mortensgaard |
2014 |
1443AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Alexander Toftgaard Skov |
2014 |
1483AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Skov Dremark |
2013 |
1349AE |
|
5:40.51 |
|
|
|
|
5:40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 13:11:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 142, 4x50m Klodshans Herrer 13-15 år - Final |
|
Sponsor |
REMA 1000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Fredericia drenge |
14 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:53.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Julius Jakobsfeld |
2009 |
0971BI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Møller Jespersen |
2009 |
0929BD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
1103AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Germansen |
2010 |
1097AN |
|
2:53.77 |
|
|
|
|
2:53.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pingvin Drenge 1 |
14 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
3:08.45 |
+14.68 |
|
|
|
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
0969BF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Ziethen |
2011 |
1183AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Overholt Krogh |
2009 |
0939BH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
1097AL |
|
3:08.45 |
|
|
|
|
3:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
HSK 1 Drenge |
14 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:58.06 |
+1:04.2 |
|
|
|
|
Marko Chadiuk |
2009 |
0993BJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Phoenix Forde |
2012 |
1297AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Friis Petersen |
2010 |
1079AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Ravn |
2011 |
1119AN |
|
3:58.06 |
|
|
|
|
3:58.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nyborg drenge 1 |
14 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:35.48 |
+1:41.7 |
|
|
|
|
Jakob Kristensen |
2009 |
0961BA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon fentz Albrechtsen |
2011 |
1195AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Præstholm |
2012 |
1265AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Larsen |
2012 |
1207AL |
|
4:35.48 |
|
|
|
|
4:35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 13:11:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-10-2022 17:19.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 143, 4x50m Klodshans Mix 12 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Fysioterapeut Janni Rahbek, fysio Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
FREM fladfisk |
12 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
3:37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Kristensen |
2011 |
1187AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
1184AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Gandrup Svenningsen |
2012 |
1217AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Brygger Venø |
2011 |
1106AQ |
|
3:37.33 |
|
|
|
|
3:37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SSK3 |
12 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:46.56 |
+9.23 |
|
|
|
|
Naalua Steffensen |
2012 |
1224AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zacharias Bing Lauritzen |
2012 |
1267AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Marie Toftgaard Skov |
2011 |
1108AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Høgh |
2012 |
1295AI |
|
3:46.56 |
|
|
|
|
3:46.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
AGF mix3 |
11 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
4:10.78 |
+33.45 |
|
|
|
|
Mads Bach-Augustson |
2012 |
1253AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Christiansen |
2012 |
1243AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva Krøyer |
2012 |
1210AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Viola Lund |
2013 |
1346AI |
|
4:10.78 |
|
|
|
|
4:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF mix2 |
13 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
4:25.48 |
+48.15 |
|
|
|
|
Teis Rask-Hornebo |
2010 |
1065AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Olsson Borregaard |
2013 |
1333AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Izabella Schultz |
2012 |
1298AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnete la Cour Pedersen |
2014 |
1440AD |
|
4:25.48 |
|
|
|
|
4:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF mix4 |
11 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Træner |
|
|
|
Bjørk Bech Seeberg |
2012 |
1216AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skjold Lisberg Sørensen |
2013 |
1371AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Rosendal Høgh |
2013 |
1318AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Lindberg Sundgaard |
2013 |
1328AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
ESK Mix |
12 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
1346AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Witt |
2011 |
1185AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Aggerholm |
2012 |
1213AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Møller Jacobsen |
2013 |
1346AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 13:12:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 143, 4x50m Klodshans Mix 13-15 år - Final |
|
Sponsor |
Fysioterapeut Janni Rahbek, fysio Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Lauras delfiner |
13 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Johan Kirkeby |
2010 |
1095AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
1198AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Jensen |
2011 |
1107AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
1194AF |
|
3:09.13 |
|
|
|
|
3:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
FREM torsk |
15 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
3:11.72 |
+2.59 |
|
|
|
|
Kevin Cao |
2010 |
1093AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nilia Bennekov Miadi |
2010 |
1076AU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Omar bahij |
2008 |
0843AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
1034AG |
|
3:11.72 |
|
|
|
|
3:11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
AGF mix2 |
13 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
4:25.48 |
+1:16.3 |
|
|
|
|
Teis Rask-Hornebo |
2010 |
1065AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Olsson Borregaard |
2013 |
1333AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Izabella Schultz |
2012 |
1298AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnete la Cour Pedersen |
2014 |
1440AD |
|
4:25.48 |
|
|
|
|
4:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF mix1 |
13 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Schoubo Borup |
2010 |
1063AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlund |
2011 |
1147AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Izabella Schultz |
2012 |
1298AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
1212AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tuc Tuc Banden |
13 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Berg |
2012 |
1265AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eddie Berg |
2010 |
1041AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Tambo |
2013 |
1388AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucca Hegaard Gilling |
2012 |
1248AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-10-2022 13:12:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-10-2022 17:19.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|