Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 32-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katarina S. Thomsen |
1991 |
Aalborg Svømmeklub |
|
344 |
34.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.29 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:59:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
412 |
32.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
392 |
33.29 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Maarbjerg Toft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
365 |
34.10 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Caroline Krumbak |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
308 |
36.10 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(+5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Christensen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
281 |
37.21 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
226 |
40.02 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.78 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:59:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
427 |
32.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.94 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
390 |
33.36 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Holmberg |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
348 |
34.63 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
335 |
35.07 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.02 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
298 |
36.49 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
273 |
37.57 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
244 |
38.98 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.89 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
163 |
44.62 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.85 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:59:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
397 |
33.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.73 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
360 |
34.25 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.43 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
269 |
37.73 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
263 |
38.01 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.94 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
253 |
38.52 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.31 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
245 |
38.94 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.29 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Holm |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
243 |
39.03 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.31 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
242 |
39.10 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.82 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
207 |
41.21 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.12 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
200 |
41.67 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.46 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
160 |
44.84 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.98 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Celina Wegner Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
139 |
46.96 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.93 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
133 |
47.65 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.72 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Selma Skaksen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
108 |
51.17 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:59:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
340 |
34.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.18 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bettine Baars |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
82 |
55.90 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.08 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 11:59:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 11:59.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|