Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
485 |
36.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
451 |
37.23 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.59 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
382 |
39.36 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.42 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:17:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
456 |
37.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.72 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
420 |
38.12 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.97 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
403 |
38.65 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.49 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
399 |
38.77 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.91 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
383 |
39.31 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.70 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
378 |
39.49 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.88 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
362 |
40.04 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.42 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
358 |
40.21 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.78 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
350 |
40.50 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.42 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
329 |
41.36 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.49 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
263 |
44.56 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.32 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
261 |
44.69 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.69 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
252 |
45.17 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.62 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
237 |
46.10 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.58 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
218 |
47.42 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.31 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
142 |
54.66 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.92 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:17:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
376 |
39.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.73 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
324 |
41.54 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.16 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
311 |
42.11 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.66 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
292 |
43.01 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.15 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Holm |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
284 |
43.40 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.99 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
237 |
46.09 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.27 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
233 |
46.37 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.95 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
205 |
48.37 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.76 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikoline Løkke |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
188 |
49.82 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.24 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Björk Dorf |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
175 |
50.99 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.47 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
163 |
52.28 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.45 |
(-6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Skougaard Magle |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
156 |
53.01 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.88 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rikke Lejel |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
150 |
53.68 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.71 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sandra Thielst |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
139 |
55.08 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.86 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Myrup Pedersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
127 |
56.72 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.75 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:17:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
251 |
45.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.34 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
177 |
50.80 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.52 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annasophia Kristiansen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
132 |
56.03 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bettine Baars |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
102 |
1:01.08 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Rikke Lund |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Skiftevis benbevægelse |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:17:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Darya Konisevska Azadi |
2013 |
Aabybro Svømmeklub |
|
18 |
1:47.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-01-2023 11:17:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-01-2023 11:17.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|